SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

4 tipp, hogy a baba születése után se távolodjunk el egymástól

Családinet [cikkei] - 2024-01-01
 [X]

A gyermekvállalás mérföldkő az életünkben, amely hatalmas boldogsággal és egyúttal jelentős változásokkal jár. Ezen változások a párkapcsolatunkra is kihathatnak, ami megpróbáltatásokat hozhat.

Cikkünk 4 tippet kínál arra, hogyan maradjunk közel egymáshoz párként a baba születése után is, és hogyan erősítsük meg kapcsolatunkat ebben az új életszakaszban.

Miért távolodunk el?

A baba születése után gyakran tapasztalható, hogy a párkapcsolatban a felek között némi távolság keletkezik. Ennek okai különbözőek lehetnek, beleértve az időhiányt, az alváshiányt, az új szerepekkel való megküzdést és a kommunikációs nehézségeket. Azonban fontos felismerni ezeket a kihívásokat és tenni azért, hogy a kapcsolatunk erős maradjon, hiszen ez a jól működő család alapja.

4 tipp a közelség megőrzéséhez

Az alábbiakat megfogadva nemcsak a mindennapjaink lehetnek egyszerűbbek családként, de a kapcsolatunk is harmonikusabbá válhat – vagy az maradhat.

Kommunikáljunk hatékonyan!

Az újszülött érkezése egyfajta érzelmi hullámvasút lehet mindkét szülő számára. A megfelelő kommunikáció kiemelten fontos, hogy érzéseinket megoszthassuk párunkkal és hogy támogassuk egymást a kihívásokban. A nyitott és őszinte beszélgetés lehetővé teszi, hogy mindketten szabadon kifejezzük érzéseinket és gondolatainkat. Fontos, hogy ebben egymás elfogadó és megértő társai legyünk. Ne féljünk kimondani, ha segítségre van szükségünk, vagy ha valami nyomaszt minket.

A megfelelő kommunikáció nemcsak a szavakon, hanem az érzelmi támogatáson keresztül is megnyilvánul. Ha partnerünk éppen nehézségekkel küzd, de nem beszél róla, akkor is igyekezzünk észrevenni és fejezzük ki empátiánkat. Ez segít a másiknak abban, hogy ne érezze magát egyedül a kihívásokkal szemben. Mindez kiegyensúlyozottabbá teheti a viszonyunkat, sőt el is mélyítheti azt.

Szánjunk időt egymásra!

Az újszülött érkezése a párkapcsolatban jelentős idő- és energiaveszteséggel jár, hiszen az új szülők elsődleges feladata a baba gondozása. Ennek ellenére kiemelten fontos, hogy az új helyzetben párként is szánjunk időt egymásra. Legyenek olyan pillanataink, amikor csak a másikra koncentrálunk. Ez nemcsak romantikus pillanatokat teremt, de segít az egyensúly fenntartásában és az intimitás megőrzésében is.

A rengeteg napi teendő között könnyű „elúszni”, ezért tervezzünk be rendszeres időpontokat, amikor csak egymásra figyelünk. Ez lehet egy romantikus vacsora vagy közös kávézás, egy hangulatos séta a parkban, vagy intim időtöltés a hálószobában, amikor elővesszük a különleges alkalmakra tartogatott erotikus fehérneműt is.

A minőségi idő nem kell, hogy mindig hosszú programokat jelentsen, az egymásra figyelés a mindennapi tevékenységekbe is belecsempészhető. Az eltávolodás megelőzéséhez hozzájárul például a közös reggeli is, vagy az esti együttlét, amikor kötetlenül beszélgetünk és megosztjuk egymással az aznapi történéseket.

Fogadjunk el segítséget!

Az új szülők gyakran hajlamosak mindennel egyedül küzdeni, hiszen úgy érzik, ez a szülői felelősség része. Ez azonban nagy terhet róhat a párkapcsolatra. Fogadjuk el a segítséget, mert ez nemcsak tehermegosztást és könnyebbséget jelent, hanem erősíti a családi és baráti kapcsolatokat is. Lehet, hogy kérnünk sem kell, mert a rokonok, barátok maguktól is szívesen felajánlják, hogy segítenek a ház körül, vagy vigyáznak a babára, hogy mi pihenhessünk vagy a párunkkal kettesben tölthessünk időt.

Néha szükség lehet szakember segítségére is, például gyermekgondozóra vagy takarítóra. Ez is hozzájárul a tehermentesítéshez és lehetővé teszi számunkra, hogy több időt szánjunk egymásra vagy saját pihenésünkre, kedvtelésünkre, egyéb feladatainkra. Ez továbbá segít, hogy megőrizzük mentális egészségünket, és hogy az egyensúly fennmaradjon a párkapcsolatban és a családban egyaránt.

Priorizáljuk az intimitást

A párkapcsolati intimitás kiemelt fontosságú az új szülők életében. Ez természetesen nem csupán a szexuális együttlétet jelenti, hanem az érzelmi kötődést és a bensőséges kommunikációt is.

Jóllehet az intimitás sokkal tágabban értelmezendő, mégis, a szexualitás ennek egyik legfontosabb eleme. Az új szülők életében erre hátrányosan hat az alváshiány, a fáradtság és az új szerepekhez való alkalmazkodással járó kihívás. Éppen ezért fontos, hogy tisztában legyünk párunk igényeivel, és kellő nyitottsággal tudjuk megbeszélni kapcsolatunk ezen aspektusait. Ez segít megtalálni azokat az időpontokat és módokat, melyek mindkettőnk számára megfelelőek. Egy romantikus vacsora utáni közös fürdőzés, hangulatos zene, lágy fények és erotikus fehérnemű – mindez segít ráhangolódni az intim együttlétre, hogy ne egy kötelezően kipipálandó feladat legyen teendőink hosszú listáján.

Az érzelmi kötődés a párkapcsolati intimitás másik fontos eleme. Ne csak a munkáról, a bevásárlásról és a gyereknevelésről beszélgessünk, hanem lelkiállapotunkról, hogylétünkről is. Figyeljünk párunkra, fejezzük ki az egymás iránti érzéseinket. Egy ölelés vagy egy elismerő szó is sokat jelenthet.

Az erős párkapcsolat a harmonikus családi élet alapja

A gyermek születése az élet egyik legszebb élménye, de egyúttal kihívásokkal is jár a párkapcsolatunk számára. Az előző tippek segíthetnek megelőzni az eltávolodást, sőt, még erősíthetik is a kapcsolatunkat. Fontos, hogy mindketten aktívan részt vegyünk ebben, hiszen egy boldog párkapcsolat nemcsak a saját életünket teszi örömtelibbé, hanem gyermekünk számára is biztonságos és szeretetteljes környezetet teremt.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Dráma az esküvőn: az oltár előtt esett össze a menyasszony

Stressz, éhezés és a boldogító igen - avagy hogyan NE készüljünk a nagy napra.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja