SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Pásztor Zsuzsanna: Tücsöktanoda - Így lehet saját, egyedi mesekönyved!

Családinet [cikkei] - 2021-09-16
 [X]

Melyik gyerek ne vágyna egy saját maga által készített könyvre? Ezt az élményt adja meg Pásztor Zsuzsa meséje, a Tücsöktanoda, miközben olyan készségeket, képességeket fejleszt a kicsikben, melyek elősegítik az iskola kezdését, felkészítik őket - szinte észrevehetetlenül, játékosan - a ceruzahasználattól kezdve az alap számolási műveleteken keresztül sok-sok olyan feladatra, melyeket játékként élhetnek meg. A mese főszereplője Tilli, a kicsi tücsök, aki elvesztette a hegedűjét. Útnak indul megkeresni, közben találkozik a kis vöröshangyával.
Pásztor Zsuzsanna: Tücsöktanoda - Így lehet saját, egyedi mesekönyved!

Így kezdődik a történet a két barátról, akik a mese folyamán csuda kalandokba keverednek. Az egyes meserészek rövidek, frappánsak, a hozzájuk kapcsolódó kérdések pedig elgondolkodtatóak, így az esti közös meseolvasás lebilincselő fejlesztőjátékká válik. A kötet lapozgatásával a gyermekek birtokába juthatnak azoknak a képességeknek és készségeknek, amelyek az iskolába lépéshez szükségesek, megismerkednek a számokkal, irányokkal, anélkül fejlődnek és tanulnak, hogy ez teher lenne számukra. A játékos feladatokon keresztül – ahol együtt játszanak, vágnak, ragasztanak – a mese és a feladatok végére érve pedig megszületik a saját, egyedi mesekönyv.

 

„A Tücsöktanoda ötletét a húgom gyermekei adták, akik iskolába készültek, és kissé unták már a hagyományos foglalkoztatófüzeteket. Fiú-lány ikrek lévén fel volt adva a lecke, hogy – igazságosan elosztva – mindketten megtalálják a kedvükre való feladatokat, és örömüket leljék bennük.

Tudtam, hogy szeretik a meséket, így megpróbáltam ötvözni egy mesekönyvet és egy fejlesztőfüzetet, sőt még egy kis csavart is tettem bele: ha nem sikerül megfejteni a feladványt, akkor nem fog kiderülni, melyik oldalon kell tovább folytatni a történet olvasását.

Remélem, hogy más gyerekeknek is örömet tudok vele szerezni, és nem tűnik majd olyan félelmetesnek számukra az iskolakezdés sem.”

Pásztor Zsuzsanna, író

 

„Szeretem a munkámat. Gyakran kapok érdekes feladatokat, és előfordul, hogy egy-egy olyan projekttel keresnek meg, ami kifejezetten inspirál, mert nagy fantáziát látok benne. A Tücsöktanoda egy ilyen kézirat volt. Pásztor Zsuzsanna irtó aranyos kis mesét írt, és a kötet érdekessége, hogy minden oldalon rejtvények, írni-vágni-ragasztani való feladatok vannak. Ezeket a feladatokat kellett összehoznom az aktuális szövegrészhez illő illusztrációval. Sok fejtörést okozott, de az eredmény eddig mindenkinek tetszett.”

Takács Anita, illusztrátor

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja