SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

A memória fejlesztésének titkai

Családinet [cikkei] - 2006-08-29
A televízió távkapcsolója helyett ragadjunk inkább keresztrejtvényt, s fogyasszunk rendszeresen halat. Mindezzel ugyanis emlékező képességünket fejlesztjük, állítják ausztrál kutatók.

Az Ausztál Tudományos Hét keretein beül zajlott online kutatásban közel 30.000 személy vett részt. A tesztsorozatban szerepelt egy legalább 10 termékből összeállított bevásárló lista memorizálása, arcok, nevek, foglalkozások felidézése, a hosszú távú memória vizsgálata, s két kép közti különbség felfedezése.

 

A vizsgálati teszteken kívül a résztvevők kérdőívet töltöttek ki életviteli szokásaikról is.

Az eredményekben nem jelentkezett nemek közti különbség, az azonban egyértelműen kirajzolódott, hogy a napi egy óránál többet tévéző résztvevők szerepeltek a leggyengébben.

 

A napi két alkohol tartalmú italnál kevesebbet fogyasztók jobban teljesítettek az ennél nagyobb mennyiséget fogyasztókkal szemben, akiknél jellegzetesen a névmemória romlása volt megfigyelhető.

 

A memória, az emlékező képesség romlását okozhatják még depressziós tünetek, alváshiány, elhízás és a stressz.

 

A keresztrejtvényt fejtők és a heti legalább egy alkalommal halat fogyasztók kiemelkedően jól teljesítettek a bevásárló listát memorizáló feladatban.

 

Természetesen a tévé nézés sem feltétlenül okozza a memória romlását, amennyiben játékos vetélkedőket, vagy egyéb más olyan programokat választunk, melyek megmozgatják elménket. A lényeg, hogy az aktív kikapcsolódásokat keressük, legyen az keresztrejtvény fejtés, olvasás, vagy akár egy kvízjáték.

 

A hír alapjául a „Switch off TV and switch on your memory” cikk szolgált.

 

www.orvostkeresek.hu  

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Kalkulátorok kismamáknak és szülőknek

Terhességi, ovulációs, BMI és babaméret kalkulátorok egy helyen. Néhány adat megadásával azonnal megkapod a választ.

"Ez társadalmilag káros és veszélyes" - Dr. Novák Hunor nyíltan szembemegy politikus rokonai oltásellenes nézeteivel

Sokan ismeritek és olvastátok nálunk is Dr. Novák Hunor cikkeit, aki most egy rendkívül nehéz és személyes témában szólalt meg. Nyílt levélben határolódott el testvére, Novák Előd és sógornője, Dúró Dóra oltásokkal kapcsolatos, általa tudománytalannak és veszélyesnek tartott tevékenységétől.

Mobilon küldött, szexi üzenetek - Buktatók, példák, tanácsok

A mobilüzenetben a leírt szavakon túl a legmélyebb belső állapotunk és vágyaink is észrevétlenül átsugároznak. Hogyan válhat a tudatos üzenetküldés az intim közelség és a szexuális vágy valódi táplálójává, elkerülve a kapkodásból és a mesterkéltségből fakadó párkapcsolati csapdákat?

12 étel, amit SOHA ne adj a babának (tiltólista 1 éves kor alatt)

1 éves kor alatt a babának szigorúan tilos mézet, hozzáadott sót és cukrot, tehéntejet (italként), nyers húsokat és tojást, valamint fulladásveszélyes ételeket (egész dió, szőlő, popcorn) adni.

Gyerek hiszti kezelése: okok, megelőzés és bevált megoldások szülőknek

Miért hisztizik a gyerek, és mit tehetsz szülőként? Okok, életkori sajátosságok, megelőzés, bevált módszerek és figyelmeztető jelek egy helyen.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja