SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Jelentés a családok helyzetéről - 2008.

Singola Edit [cikkei] - 2008-09-11
Immár harmadik alkalommal mutatták be az Európai Családpolitikai Intézet éves jelentését az Európai Parlamentben.
Az intézet célja, hogy adatokat közöljön, a tagállamok családpolitikai tevékenységeit ismertesse, és javaslatokat tegyen annak érdekében, hogy a jelenlegi, meglehetősen rossz adatok jobb irányban alakuljanak a jövőben.
A jelentést május 7-én Lola Velarde, az intézet európai hálózatáért felelős munkatársa mutatta be az Európai Parlamentben.

I.

A család érték, így van ez gazdasági értelemben is, de nagyobb súlyt nyom a latba erkölcsi értéke. Sok a negatív példa, a statisztika elrettentő. Felmerül a kérdés, hova lett a család értéke, mi történik a társadalommal?
Az adatok alapján a lakosság csökken, növekedés csak a bevándorlás miatt tapasztalható egyes területeken. Elöregedés, abortusz, válás, magányosság…
1980 óta a házasságok száma 23,9 százalékkal csökkent. Magyarországon 50 százalékkal. 30 másodpercenként van egy válás, 27 másodpercenként van egy abortusz Európában. A tíz év alatt történt 10,1 millió válás 15 millió gyermeket érintett. Az európai otthonok 67 százalékában nincs gyermek, és több mint 54 millió állampolgár él magányosan.


II.
Az Unión belüli családtámogatások összege nagyon eltérő: míg Luxemburgban egy kétgyermekes család a szülők fizetésének összegétől függetlenül havi 471 eurót kap az államtól, addig a szintén kétgyermekes családok Lengyelországban 32 eurót, Bulgáriában 23 eurót kapnak, de azt is csak a fizetés összegétől függően. Lengyelország és Bulgária mellett számos más országban (Olaszországban, Portugáliában, Máltán, Szlovéniában, Csehországban és Spanyolországban) hasonló a rendszer, aminek következményében sok család esik el a támogatástól.

 A családpolitikát is országoktól függően más szinten és fontossággal kezelik. Már a nyelvből leszűrhető az adott országra vonatkozó helyzet. Például a gyermek, fiatal, idős, nő fogalmak külön váltak az egységtől: a család fogalmától. A családkérdést tehát sokféleképpen kezelik, de egyelőre semmiféleképpen nem egységesen az Unión belül.


Uniós szinten több kezdeményezés volt, azonban mindeddig különösebb hatás nélkül. Fontos lenne a férfiak és nők közti egyenlőségről, az anyaságról, gyermekvállalásról, családvédelemről szóló kommunikáció a tagok között.

 
III.
A jelentés harmadik részében hosszú javaslatlistát találhatunk. Ezek célja, hogy a fiatalok vállalhassanak annyi gyermeket, amennyit szeretnének, hogy ne érje diszkrimináció a családokat a gyermekek számából vagy jövedelmükből adódóan
Például a csökkentett ÁFA értékű termékeket tartalmazó listába uniós szinten lenne mód arra, hogy a kisgyermekkorban alapvető szükségletű termékek bekerüljenek – ahogy a pelenka bekerült Portugáliában (majd kénytelen volt megfelelni az Uniónak, és kivenni a listából).
Kampányok mind uniós, mind tagállami szinten szükségesek.

Feladat mindenkire vár tehát, kérdés, hogy a politikusok is felismerik-e a téma fontosságát.
Kellenek az újabb és újabb generációk, amelyek majd megtermelik azt a szükségletet, amelyet a társadalom igényel.

Forrás: www.noe.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

„Anyaként már csak árnyéka vagyok önmagamnak” - Őszinte TikTok-videók arról, hogyan változik meg egy nő a szülés után

Egyre több anya mutatja meg a TikTokon, mennyivel másabb volt az élete - és külseje - a gyerekvállalás előtt. A 30 virális videóval illusztrált trend kendőzetlenül tárja fel: anyának lenni gyönyörű, de sok nő közben elveszíti önmagát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett

Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.

Krónikus betegségben is javíthatja az életkilátásokat a mozgás

A rendszeres testmozgással kapcsolatban az elmúlt évtizedek nagy epidemiológiai és klinikai vizsgálatai elegendő bizonyítékát adták annak, hogy hatékonyan alkalmazható nem csupán a betegségek megelőzésében, de a terápia részeként, akár krónikus betegeknél is - mondja dr. Vágó Hajnalka, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Sportorvostan és Kardiológiai Tanszékének professzora.

Ingyenes hétvégével nyit a Lupa

Idén immár 10. alkalommal nyitja meg kapuit az ország legnagyobb, természetes vizű strandja, a Lupa Beach. A május 30-án induló nyitóhétvégén nem kell belépőt fizetni, mi több, pénteken, szombaton és vasárnap is nappali bulikkal és gyermekfoglalkozásokkal melegíthetünk be az idei strandszezonra.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja