SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Öngyilkos akart lenni egy 9 éves kislány a tanára miatt - hangfelvétellel buktatták le a szülők

Németh Noémi [cikkei] - 2024-06-25
Hónapokon át bántalmazta verbálisan diákját egy tanár, a lebukás után pedig megpróbálta megvesztegetni a kislány szüleit.

Az RTL híradó számolt be az esetről: depressziós lett egy 9 éves kislány, és öngyilkossági gondolatai támadtak, miután az egyik tanára hónapokon át bántalmazta őt verbálisan egy Fejér megyei iskolában.

"Elkezdett brutális módon befelé fordulni. Arra sem válaszolt, hogy milyen volt az iskola, csak annyit mondott, hogy hagyjál anya, nem akarok beszélni és bezárkózott a szobájába. Ez tartott egy jó pár hétig. Én jeleztem a tanárnőnek, hogy szeretném elvinni pszichológushoz. Ő erre azt mondta, hogy hagyjam, mert mi van, ha olyat mond, hogy még a gyámügy is kijön. Ez életkori sajátosság. Majd kinövi" - mondta el az anya. 

Végül szakemberhez vitte gyermekét: így derült ki, hogy komoly gondok vannak az iskolában, gyógyszert írtak fel a kislány depressziójára és szorongására.

Ezután a szülők egy diktafont rejtettek el Emma táskájában, mellyel 2 és fél hónapon át rögzítették az órákon elhangzottakat. A felvételek alapján a tanár ilyeneket mondott a kislánynak:

"Baromagyú
Semmit nem írtá’, a másik hülye sem.
4x3? Mennyi 4x3? Ide mennyit írok? 12! Írd már te baromagyú! Ide meg hatot! Mert soha nem itt vagy, amit mondok.
Kitekerem a nyakad!
Kiváglak innen úgy, hogy kitörik kezed-lábad.
Ki kíváncsi rád?
Téged ki kérdezett már megint? Senki nem kíváncsi rád. Senki! Tegye föl a kezét, aki kíváncsi az Emmára! Látod mennyien nem? Senki. Minek szólsz bele mindig?" 

A kislány öngyilkossági gondolatairól egy hangfelvétel is tanúskodik: ezen az hallható, hogy a tanár hosszan kiabál a gyerekkel, majd a következő párbeszéd zajlik le köztük: 

"– Meg akarok halni
– Miért zsíros, retkes ez a füzet megint? Miért? Leültél a helyedre? Leültél?
– Meg akarok halni!"

Az RTL információi szerint a szülők hiába fordultak a tankerületi központhoz, nem kaptak segítséget - végül az oktatási jogok biztosának segítségével találtak új iskolát gyermekük számára. 

Amikor kiderült, hogy a szülők az RTL Híradóhoz fordultak, a tanár megpróbálta megvesztegetni őket: "Megpróbált minket lefizetni. Kérdezte, hogy mennyi pénzt kérünk azért, hogy ne engedjük a műsort lemenni" - mondta el az anya.

Az RTL többször is kereste a tankerületi központot, azonban egyelőre nem kaptak választ. A szülők rendőrségi feljelentést fognak tenni a tanárral szemben.

Kapcsolódó cikkeink: 

Indexkép: Depositphotos.com
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Éjszakai kéz- és lábzsibbadás? Ilyen okai lehetnek

Az éjszaka jelentkező végtagzsibbadás nagyon kellemetlen lehet, bár a legtöbb esetben egyszerű oka van, nevezetesen, hogy olyan pozícióban alszunk, ami elnyomja a kezünk vagy a lábunk vérkeringését. Ha azonban ez nem csak egyszer-egyszer fordul elő, és gyakran ébredünk zsibbadásra, érzéskiesésre, bizsergésre, fontos utánajárni a kiváltó oknak. Ebben a témában segített eligazodni dr. Para Szabolcs, a Fájdalomközpont - Prima Medica neurológusa.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja