SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Pozitív kommunikáció és coaching egy kecskeméti iskolában - jobban tanulnak a gyerekek, amióta bevezették

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-04-23
A kecskeméti Piarista Iskolában tavaly kísérleti jelleggel coachok kezdtek el foglalkozni a gyerekekkel. A pozitív, megoldásközpontú szemlélet azóta átjárta az intézményt, és érezhetőek a jótékony hatásai - írja a Forbes magazin.
Pozitív kommunikáció és coaching egy kecskeméti iskolában - jobban tanulnak a gyerekek, amióta bevezették

(A kép csak illusztráció)

A coach elsődleges jelentése sportedző, de Magyarországon leginkább egy olyan tréner vagy terapeuta megjelölésére használják, aki támogatja a pácienst önmaga megismerésében és a céljai elérésében. Az úgynevezett brief coaching – ahogy neve is mutatja – annyiban különleges, hogy rövid ideig tart: egy speciális módszer segítségével helyezi át a hangsúlyt a problémáról a megoldásra – olvasható Gerhát Réka coach bemutatkozó oldalán. A brief coaching során nem a probléma okait tárják fel, hanem a megoldásra helyezik a hangsúlyt, a fő kérdés úgy hangzik: „Hova tartunk?”

Ez a megközelítésmód különösen hasznos lehet iskolai keretek között, hiszen a tizenévesek sokszor maguk sem tudják, mi okozza a szorongásaikat, vagy ha mégis, azt nem szívesen osztják meg egy felnőttel. Éppen ezért a Brief coaching képzést kapott pedagógusok is inkább a pozitív kommunikációra és a személyességre helyezték a hangsúlyt a probléma gyökerének direkt feltárása helyett.

A piarista szemléletmódhoz hagyományosan közel áll a diákokra való érzékeny odafigyelés, ezért az iskola remek terepnek bizonyult a program hazai bevezetéséhez. Tanároknak és diákoknak egyaránt volt mit tanulniuk: ma Magyarországon felmérések szerint minden negyedik diákot ér rendszeresen szóbeli vagy fizikai bántalmazás, az iskoláknak pedig egyszerűen nincsen hatékony eszköz a kezükben ezek megfékezésére.

A pedagógus apró lépésekkel közelíthet a kitűzött cél felé. Az iskola egyik tanára, Telek Péter Pál a Forbesnak elmondta: ma már nem a hibákat, hanem a jó válaszokat jelöli pirossal a dolgozatokban. Bár ez számára egy kicsit több munkát jelent, mégis megéri a befektetett energia, és a szemléletmódján is sikerült változtatnia: korábban ő is azt az általános nézetet vallotta, hogy ami jó, az természetes, és nem kell rá figyelmet fordítani. Ma már másképp látja.

Olvasd el, mi a módszer lényege! Zöld toll módszer: zseniális ötlet egy gyermekpszichológustól, ami meghozza a gyerek kedvét a tanuláshoz

A Piarista Iskolában jelenleg 17 gyereknek tartanak heti rendszerességgel coaching foglalkozásokat. Az iskola vezetése abszolút pozitívan értékeli az elért eredményeket, és úgy tapasztalják, hogy a mai fiatalokhoz már másképpen kell állni, mint korábban: ha partnerként kezelik őket, és az uniformizált rendszer helyet egyéni megoldásokkal próbálják elérni őket, kézzel fogható lesz az eredmény.

Kép: hdornak / Pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja