SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tudatos gyermekvállalás

Családcentrum Alapítvány [cikkei] - 2015-11-24
Mai rohanó és egyben fejlett világunkban mikor igyekszünk mindent megtervezni, beosztani az időnket, felvetődik a kérdés, vajon hogyan viszonyulunk a gyermekvállalás kérdéséhez, illetve a gyermekneveléshez? Ebben is igyekszünk tudatosak lenni, vagy a gyermekekkel kapcsolatosan hagyjuk, hogy az érzelmeink vezéreljenek, irányítsanak minket? Vagy csatlakozunk a "gyermeket nem vállalók" táborához?
Tudatos gyermekvállalás

Nagy kérdés főként a nőknél, hogy a karriert vagy a családot választják, illetőleg megpróbálják összeegyeztetni mindkettőt, melyhez elengedhetetlen azonban egy támogató társ, akivel együtt erősítik, támogatják egymást, s családjukat.
 

Mit jelent a tudatos gyermekvállalás?

 

  • Tudatosan megtervezzük születendő gyermekünk születési idejét,
  • ezzel párhuzamosan a leendő édesanya tudatosan felkészíti testét a gyermek befogadására, a várandósságra, s a szülésre. Általános kivizsgáláson vesz részt. Már a tervezett fogantatás időpontja előtt 3 hónappal elkezdi a „terhességi vitamin” szedését. Tudatosan egészségesen étkezik. Kiemelt gondot fordít a saját és leendő gyermeke lelki egészségére, békéjére pl.: jógázik. Babazenét hallgatnak rendszeresen. Ügyel arra, hogy megőrizze testi erejét, felkészül a szülés fizikai igénybevételére pl.: a várandósság 12. hetétől terhestornára, kismamatornára jár. Ha minden rendben van a várandóssága idején, akkor igyekszik minél több időt a friss levegőn tölteni, sokat sétál, gyalogol, biztosítva ezzel gyermeke számára is a „szükséges mozgásos tapasztalatszerzést”, mely létfontosságú és megelőző jelleggel is hat az idegrendszeri kapcsolatok kiépülésekor. Ha veszélyeztetett terhes az édesanya, akkor utóbbi nem teljesíthető, mert az édesanya kényszer ágynyugalomra van ítélve, de megnyugtató számára, hogy a szülés után is pótolhatóak a kimaradt mozgásos tevékenységek.
  • Tudatosan begyűjt minden információt a szüléssel kapcsolatosan pl.: szülésfelkészítőre jár. Ha már eldöntötte, melyik kórházban szeretne szülni, kér időpontot, hogy látogatást tegyen a szülőszobán, s választott orvosával beszélgetnek a szülés körülményeiről, kiemelten arról, hogyan tudják gyermekével közösen egymást segíteni a szülés során. )
  • párjával tudatosan részt vesznek pl.: csecsemő-és kisgyermekgondozási tanfolyamon, babamasszázs tanfolyamon stb.
  • Munkáltatójával megtervezi visszatérését a munka világába,
  • begyűjti a szüléssel, kisgyermekgondozással kapcsolatos könyveket, melyeket elolvasva, ha kérdései támadnak, megbeszéli védőnőjével illetve az ismerős kismamákkal,
  • ha szeretné tudni születendő gyermeke nemét, miután megtudta, különösen figyel arra, hogy optimális legyen a közöttük létrejövő kapcsolat pl.: becézgeti őt, a saját hasát simogatva kialakítja és fenntartja a közöttük kialakuló tapintásos kapcsolatot,
  • a gyermek megszületése után párjával mindketten türelmesek, megértőek, elfogadóak egymással, s babájukkal,
  • igyekeznek kialakítani „kis családjuk”új érték- és normarendszerét, szabályait, melyet betartanak mindketten, s igyekeznek következetesek lenni gyermekükkel. 

Fotó: photostock/FreeDigitalPhotos.net
 

Családcentrum Alapítvány


Családcentrum Alapítvány
Több, családokat érintő szakterület

Elérhetőségek:
Cím: Családcentrum Alapítvány
1148, Budapest, Kaffka Margit utca 1/C
Telefon: 06-30/851-39-49
Honlap: http://www.csaladcentrum.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja