SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan szeressük okosan a párunkat?

Kulcsár Krisztina [cikkei] - 2021-07-09
Azzal, hogy nőnek születtünk, automatikusan jár a kiváltság, hogy a család és a párkapcsolat mozgatórugói vagyunk. A kezünkben van az az erő, aminek köszönhetően, ha mi magunk jól működünk, akkor a család minden tagja rendben lesz.

A férfiak nem gondolatolvasók

Sok nő gondolja úgy, ha szeret a párom, akkor tudja, mi a jó nekem, pedig ez sajnos egyáltalán nem biztos, hogy így van. A férfiak nem gondolatolvasók. Ha nem mondjuk el, mi bánt, és csak duzzogva várjuk, hogy majd rájöjjön, csalódás lehet a vége. Ha gördülékeny, jól működő, szeretetteljes kapcsolatra vágyunk, akkor fogalmazzuk meg, mit szeretnénk. Ha kérünk, akkor a férfi örömmel fogja teljesíteni, mert ettől fontosnak érzi magát amiért gondoskodhat rólunk.


A dirigálás nem kérés

A kérést ne keverjük össze a dirigálással. Bízzunk meg a párunkban és hagyjuk, hogy vezessen, hogy férfinak érezhesse magát. Így mi magunk is jobban tudjuk tisztelni őt. Minél inkább hagyjuk érvényesülni, annál gyakrabban fogja kikérni a véleményünket. Az erőszakmentes kommunikáció a megfelelő kommunikáció.

Az utasítgatás, a számonkérés, a negatív kritika mind a szóbeli bántalmazás kategóriájába esik. Ezen a módon nem lehet szeretetteljes kapcsolatot építeni. Aki tiszteletet ad, az tiszteletet fog kapni viszonzásul.

Kérjük ki a párunk véleményét: „Te mit gondolsz arról, vagy mit szólnál ahhoz, ha…”
Ha érzi, hogy fontos a véleménye, szárnyakat kap.


Az elvárásokat cseréljük elismerésre

Ne a hiány teréből szemléljük az életünket. A legtöbb férfi, ha megkérdezik, mi az a kapcsolatában, amin szívesen változtatna, a válasz szinte mindig az, hogy ne legyen piszkálva mindig valamivel, ami nincs kész vagy nem jó. Az utasítások mellett az elvárások is nagy ellenállást válthatnak ki a párunkból, mert ezzel megfosztva érzi magát a saját döntésektől. E helyett inkább beszéljünk arról, hogyan érezzük magunkat és mit szeretnénk, de követelőzés nélkül. Például, ha túl kevés az együtt eltöltött idő, akkor érdemes együtt keresni valami kellemes közös programot. A teljesült kérésekkel kapcsolatban mindig adjunk visszajelzést, legyünk hálásak.

Ha az elvárásokat elismerésre cseréljük, az gyógyító hatással lesz a kapcsolatunkra. A sok pozitív megerősítés garantálja, hogy egyre több dologban számíthatunk majd a párunkra.


Csak semmi spiritualitás

A spirituális utunk a miénk. Nem érdemes rátukmálni a párunkra a lélektársról, ikerlángról frissen megszerzett, vagy régi tudásunkat. A legtöbbjük falra mászik a témától. Ha nem egy jógi a kedvesünk, akkor jobb, ha békén hagyjuk e témában. A férfiak túlnyomó többsége racionálisan gondolkodik, tehát ezen a módon tudja a legkönnyebben befogadni az információkat. Sokkal könnyebb ehhez alkalmazkodni, mint átformálni, mert az erőltetés csak ellenállást és eltávolodást fog teremni.


Ne a szex legyen az utolsó a sorban

Nőként gyakran a háztartási feladatok, a munka és minden egyéb mögé soroljuk a szexet, az intimitást. Ezt a párunk minden bizonnyal zokon veszi.

Tudatosan figyeljünk rá, hogy ne legyen túl sok a visszautasításból. Az érintésből, a szenvedélyből érzik, hogy fontosak a számunkra, szeretjük őket és hozzánk tartoznak. A férfiak nagy részének ez a szeretetnyelve.

A jól működő szex gyógyító hatással van a kapcsolatra és könnyedebbé teszi az akadályokon való átjutást, bármi is legyen az.


Ne mentsük meg a férfit

Ha nehéz helyzetbe kerül a férfi, ne akarjuk minden áron megmenteni. A sajnálat egy felsőbbrendű nézőpont, ami miatt sérülhet a kapcsolat egyensúlya. Ha mégis egyértelműen segítségre szorul, akkor vele együtt cselekedjünk és ne helyette. A férfi helyett cselekedve tovább gyengítjük őt, teljesen erőtlenné téve. A legjobb, ha elérhető közelségben vagyunk, hogy egyenrangú partnerként együtt találjunk megoldást.

Mindezt nem mindig könnyű a gyakorlatban megvalósítani, de kis odafigyeléssel, tudatossággal sokat tehetünk a kapcsolatunk harmóniájáért. Ha tanácsra van szükségünk, kérjük párkapcsolati tanácsadó szakember segítségét.

Nyitókép: vjapratama képe a Pexels oldalról

Kulcsár Krisztina


Kulcsár Krisztina
Családi vállalkozások szakértője, mediátor, mentor, coach, tréner

Elérhetőségeim:
Cím: Budapest, I. Csalogány u. 55. és Tata
Telefon: 06-20/662-45-69
E-mail: christina.kulcsar@gmail.com
Honlap: www.kulcsarkrisztina.hu,
www.soultherapy.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

Tábori rémálmok és kiközösítés: Hogyan segíts gyermekednek, ha bajba kerül?

A nyári táborok izgalmas kalandokat és értékes tapasztalatokat ígérnek, ám néha szorongással és más lelki nehézségekkel is járhatnak. Hogyan ismerheted fel, ha gyermeked kiközösítés áldozata lett, és mit tehetsz, ha nem akar visszamenni a táborba, de nem mondja el az okát?

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja