SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Családinet [cikkei] - 2024-04-16
A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást


1. Ismerd fel az éhség valódi okát!

Sok esetben nem a valódi éhség az, ami a nassolásra késztet, hanem az unalom, stressz vagy éppen a szomjúság érzése. Próbáld meg felismerni, mikor van valóban szükséged étkezésre, és mikor nyúlsz az ételekhez csupán érzelmi válaszként. Ha szomjas vagy, igyál egy pohár vizet, és várj néhány percet, hogy lásd, elmúlik-e az "éhségérzet".
 

2. Tervezd meg előre a nassolnivalóidat!

Ha előre eltervezed, mit fogsz nassolni, sokkal könnyebben tudsz egészséges ételeket választani. Tárazz be olyan rágcsálnivalókból, mint például gyümölcsök, zöldségek, diófélék vagy natúr joghurt, így amikor megéhezel, már nem a hízlaló alternatívákhoz nyúlsz majd.
 

3. Kisebb adagok, nagyobb élvezet

Ha nassolni szeretnél, próbáld meg kisebb adagokban tenni ezt. Használj kisebb tányérokat vagy csészéket, hogy optikailag többnek tűnjön az étel. Lassan, tudatosan fogyaszd el, ízlelgesd meg alaposan, így az agyad is elegendő időt kap arra, hogy feldolgozza az ételek fogyasztását.
 

4. Kerüld a feldolgozott élelmiszereket!

A boltok polcain található feldolgozott élelmiszerek gyakran tele vannak adalékanyagokkal, cukrokkal és mesterséges ízfokozókkal, amelyek nem tesznek jót az egészségünknek. Ehelyett válassz egész élelmiszereket, amelyek természetesen tartalmaznak tápanyagokat, rostokat és vitaminokat, így hosszabb ideig érezheted magad jóllakottnak.
 

5. Légy tudatos a nassolás időpontjában is!

Próbálj meg nem túl késő este nassolni, mivel ez zavarhatja az alvásodat, és hosszú távon hozzájárulhat a súlygyarapodáshoz. Ha este érzed magad éhesnek, válassz könnyű, egészséges ételeket, mint például egy kis adag túró vagy pár szelet alma.

A nassolás nem ellenség, ha tudatosan és mértékkel tesszük. Az egészséges választásokkal és a fenti tippek alkalmazásával nemcsak az egészségünket őrizhetjük meg, de élvezhetjük is az étkezések közti kis "bűnözéseket".

Indexkép: Depositphotos.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
A szerkesztő ajánlja