SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyerekeknél a náthát és a koronavírust csak teszteléssel különböztethetjük meg egymástól!

Családinet [cikkei] - 2021-11-25
Mivel az őszi és téli időszakban a nátha és most a COVID is nagyon gyakori, fontos, hogy a szülők pontosan tudják, mi a tennivaló. A K&H gyógyvarázs program szakértője elmondja, mi az első lépés, ha ezek tüneteit észleljük a gyerekünkön.
Gyerekeknél a náthát és a koronavírust csak teszteléssel különböztethetjük meg egymástól!

Az elmúlt időszakban kevesebb volt az influenzás megbetegedés, mint az megszokott az év ezen időszakában. Mindez a korábbi járványügyi korlátozások eredménye, hiszen a maszkviselés, a távolságtartás és a higiéniai alapszabályok betartása nemcsak a koronavírust, de a többi fertőzés terjedését is lelassította. Jelenleg azonban nagyon sok az akut légúti betegségben szenvedő kisgyerek Magyarországon. Sokkal több, mint az előző években bármikor.

Dr. Krivácsy Péter, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Sürgősségi Betegellátó Osztály vezetője, a K&H gyógyvarázs zsűritagja szerint ennek feltehetően az az oka, hogy a hároméves kor alatti gyerekek az eddigi életük során gyakorlatilag csak minimálisan kerülhettek kontaktusba a légúti betegségeket okozó vírusokkal. Most viszont az online oktatás és a nyári szünet időszaka után az óvoda- és iskolakezdést követően a nagyobbak „hazavihetik” és továbbadhatják a kisebbeknek ezeket a kórokozókat. Természetesen nem a koronavírus okoz minden légúti megbetegedést, hiszen a jelenlegi, késő őszi időszakban jellemzően másféle vírusok is terjednek. Ilyen például az RSV (respiratory syncitial virus), amely egy alsó légúti vírusfertőzés, és elsősorban csecsemőket betegít meg.

 

Mindig gyanakodjunk a koronavírusra!

Bár a gyerekkori koronavírus-fertőzésről még messze nem tudunk mindent, az azonban biztos, hogy az esetek többségénél enyhébb tünetekkel jár, mint felnőttkorban. Nagy számban vannak olyanok is, akik akár tünetek nélkül esnek át a fertőzésen. Ennek ellenére a tesztelés többek között azért nagyon fontos, mert a koronavírus-fertőzésen átesettek gyerekek mintegy 10 százalékánál előfordul, hogy később kialakulnak poszt-COVID tünetek. Ilyenkor azonban az előzőleg elvégzett teszt hiányában nincs arra adat, hogy a gyerek valóban átesett-e, és pontosan mikor esett át a fertőzésen, így az orvosoknak nehezebb a megfelelő diagnózis és a gyógyuláshoz vezető optimális kezelési mód kiválasztása.

„Tévhit, hogy a náthát, az influenzát és a koronavírust a fellépő tünetek alapján biztosan meg lehet különböztetni. Ez a három betegség ugyanis, főként gyerekeknél olyannyira hasonló panaszokat képes okozni, hogy csakis a teszt az, ami egyértelműen eldöntheti, hogy a tipikusan „náthás” tünetek mögött koronavírus húzódik-e meg. Nagyon fontos ezért: ha egy gyereknél csak enyhe megfázásra utaló tünetek jelentkeznek, akkor is gyanakodjunk a koronavírusra és teszteljük, főként akkor, ha van koronavírusos a környezetében” – hangsúlyozta Dr. Krivácsy Péter.

Nyitókép: depositphotos

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja