SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

”Maga ilyen mellekkel soha nem fog szoptatni!” – Megalázás, hazugság a zárójelentésben, cukros víz: édesanyák történetei fotókkal

Tóth Nikolett [cikkei] - 2021-08-09
Sokkoló képek anyákról és gyerekeikről, akiknek az orvosa azt mondta, soha nem fog tudni szoptatni, akik kikötött lábakkal élték át az aranyórát, akinek tápszerezték a babáját, miközben ő a lefolyóba öntötte ki az anyatejét, vagy aki egyáltalán nem élhette át az aranyórát, mert elvitték a babáját és cukros vízzel itatták.
”Maga ilyen mellekkel soha nem fog szoptatni!” – Megalázás, hazugság a zárójelentésben, cukros víz: édesanyák történetei fotókkal

Maga sosem fog szoptatni, adjon neki cukros vizet, különben nem mennek haza!

Amikor megszületett a babám, kétségbeesetten kérdeztem minden csecsemőst, mit csináljak, hogy és mennyi időre tegyem mellre, de senki sem segített - pedig még pénzt is dugdostam nekik. Azt mondták, cukros víz kell neki, hogy ilyen mellekkel sosem fogok tudni szoptatni. Jelentem, 2,5 éve rendületlenül szoptatok és az első időszakban annyi tejem volt, hogy még 2 baba jóllakott belőle. Aztán rájöttem, hogy nem vagyok egyedül. Rengeteg nő van hasonló helyzetben.

Ezeket a sokkoló képeket a Másállapot a szülészetben nevű civilszervezet osztotta meg a Facebook oldalán. A képek bár 2016-osak, a probléma még ma is fennáll, nap mint nap hallani hasonló történeteket. A mozgalom küldetése, hogy megvalósuljon a nőközpontú ellátás.

szoptató anyaszoptató anyaszoptató anyababaszoptató anyaszoptató anyaszoptató anyaszoptató anyamásállapot a szülészetbenFotók: Másállapot a szülészetben Facebook oldal


Tápszerezték a gyerekemet, míg én a lefolyóba öntöttem az anyatejet

A fotókhoz rengeteg hozzászólás érkezett, a legmegdöbbentőbb történetek:

- A kórházban tápszerezték a gyerekemet, miközben én a lefolyóba öntöttem az anyatejet folyamatosan. Olyan érveket hoztak fel, hogy:

  • jobb a tápszer, mert végigalszom az éjszakát
  • jobb a tápszer, mert gyorsabban hízik
  • jobb a tápszer, mert több benne a vitamin
  • jobb a tápszer, mert így legalább nem lesz sebes a mellem.

- Azzal köszöntek el tőlem a kórházban, hogy sosem fogok szoptatni. Ehhez képest 2 évig szoptattam és havi 5 liter tejet adtam egy másik családnak.

- Szülés után 12 órával láttam csak a babámat. Se bőrkontaktus, se aranyóra nem volt. Amikor először magamhoz ölelhettem, nem volt éhes. A szoptatásban keveset segítettek, végül tápszeres lett.

- Közölték, hogy ilyen kis mellel képtelenség szoptatni, ráadásul sárga a gyerek, itassam vízzel vagy nem mehetünk haza.

- Hármasikreket nem lehet szoptatni… 1,5 éves korukig sikerült.

- Minden, ami a zárójelentésemben volt, annak az ellenkezője történt a kórházban. Az egész egy hazugság.


Dr. Lux Ágnes gyermekjogi szakértő üzenete

”Elvárható, hogy minden várandós anya tájékoztatást kapjon a szoptatás előnyeiről és módjáról. Emberi oldalról nézve pedig megerősítést és bíztatást az édesanyának a szoptatáshoz, az ellátás teljes időtartama alatt egyenrangú partnernek tekintve őket, emberi méltóságukat, véleményüket, tájékoztatáshoz való jogukat tiszteletben tartva.

A gyermek korai kötődésének megerősítése (amely a ma ismert kutatások tapasztalatai alapján) alapvető szükséglet a születés pillanatától. Ezért kiemelten fontos, hogy amennyiben a gyermek vagy az édesanya egészségügyi ellátása mást nem indokol, az újszülötteket születésük után azonnal bőrkontaktusba helyezzék az édesanyjukkal legalább egy óra időtartamra, és bátorítsák az anyákat, hogy figyeljék kisbabájuk jelzéseit, mikor áll készen a szopásra, illetve az anyáknak megmutassák, hogyan kell szoptatni és a tejelválasztást fenntartani, még akkor is, ha valamilyen okból el vannak különítve újszülöttjüktől.”

A WHO és az UNICEF közösen hozták létre a Bababarát kezdeményezést.

A Bababarát Kezdeményezés azért jött létre, hogy a szoptatás kultúráját helyreállítsa, és minden segítséget megadjon ahhoz, hogy az édesanyák szoptatni tudják gyermekeiket. Ennek a modellnek része, hogy az újszülött csecsemőknek nem adnak az anyatejen kívül más ételt vagy italt, csak akkor, ha orvosilag indokolt, s a kórház általános gyakorlattá teszi az anya és az újszülött együttes elhelyezése a nap 24 órájában. Továbbá ösztönzik az anyákat, hogy az újszülött igényeinek megfelelően szoptassanak. A szoptatott csecsemőnek nem adnak cumisüveget vagy cumit.”

Indexkép: Másállapot a szülészetben Facebook oldal

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Már a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján is kezeltek idén súlyosan beteg gyermeket szamárköhögéssel. Míg a korábbi években maximum egy-két megbetegedést tapasztaltak éves szinten Magyarországon, addig az idei első negyedévben már 12 esetet regisztráltak. A betegség ellen létezik védőoltás, amit a gyerekek kötelező oltásként kapnak meg, de a kisbabákra különösen veszélyes lehet, ha a védettség kialakulása előtt fertőződnek meg a kórral.
A szerkesztő ajánlja