SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Harmonikus élettér: rendezzük be a házat a feng shui segítségével

Enczmann Éva [cikkei] - 2011-03-18
"Szépnek születni nem olyan fontos, mint szerencsés csillagzat alatt születni. Szerencsés csillagzat alatt születni nem olyan fontos, mint jószívűnek lenni. Jószívűnek lenni nem olyan fontos mint jó csivel rendelkezni" - tartja egy ősi kínai mondás. Nemcsak az otthonunk építésénél, de a berendezésénél is érdemes figyelembe venni a feng shui alapelveit, de akkor is segítségünkre lehet az egyensúly megteremtésében, ha már megépítettük lakásunkat, házunkat.
Harmonikus élettér: rendezzük be a házat a feng shui segítségével

A feng shui bármely módszerét alkalmazzuk, az égtájak figyelembevételével kilenc életterületet határozunk meg, mely mindegyikéhez egy-egy elem kapcsolódik az öt elem közül. A lakás, ház közepét meghatározva, és kiindulópontként használva, tortacikkszerűen 8 részre osztjuk fel az alaprajzot. A 9. rész a lakás közepe, melyet mindig szabadon kell hagyni. A föld elem kapcsolódik ehhez. Az egyes életterületek elhelyezkedése komolyan befolyásolja mindennapi életünket.

További területek

Észak a Karrier és Emberi kapcsolatok területe - víz elemű. Az eredményes munka és a siker kapcsolódik ehhez a területhez. Sokunk életében a legnagyobb kihívás az, hogyan találjunk olyan munkát, amit szeretünk. Nemegyszer úgy érezzük, megfeneklett az életünk. Ilyenkor felmerül bennünk: „Hogyan tovább?” Erre a kérdésre olykor nehéz választ adnunk. Életünk egyik legnagyobb kihívása, hogy a keresés során ne térjünk le a helyes útról. Hogy ezt elérjük, alázatosnak kell lennünk, bízni az ismeretlenben, és ismerni önmagunkat. Ha úgy érezzük, alkalmasak vagyunk elérni a kitűzött célt, akkor éreznünk kell az új lendületet, ami segít minden energiánkat a munkára fordítani. Ezt a területet utazásnak is szokták nevezni, hiszen az egész életünk egy nagy utazás, mondhatjuk életútnak is.

fengshuiÉszak-Kelet az Önművelés és a Tudás területe, mely föld elemű. Az igazi tudás jóval több az ismeretek többé-kevésbé rendezett halmazánál. Az igazi tudás valójában a bölcsesség csírája, ami csak tanulással és elmélkedéssel eltöltött évek után szökken szárba. Mély belső felismerések, intuíció, bölcsesség. Tanulási képességeink fejlesztése. Spirituális világgal való kapcsolat tartozik ehhez a területhez.

Kelet az Egészség és Család területe, mely fa elemű. Ez a terület jelöli családunkhoz, gyerekeinkhez, szüleinkhez, barátainkhoz, valamint munkahelyünkön feletteseinkhez és munkatársainkhoz fűződő kapcsolatunkat. Fontos ennek a területnek a karbantartása, mivel a jó egészség és a család egyéni boldogságunk megalapozásában játszik fontos szerepet. Ha egészségesek vagyunk, sportolhatunk, utazhatunk, bármilyen szakmát választhatunk. Ugyanígy: minél jobbak családi, baráti kapcsolataink annál jobbak az esélyeink, hiszen ezek mindig szilárd érzelmi hátteret jelentenek.

Délkelet a Gazdagság és Siker területe, mely fa elemű. Ehhez a területhez tartoznak a gazdagító és boldogító események, az anyagi jólét és bőség, a szerencsés és sikeres élet.

Dél a Hír és Hírnév területe, mely tűz elemű. Ha törődünk a jó hírünkkel, sok barátunk lesz, ami számos kedvező lehetőséggel jár. Sok helyzetben csak akkor tehetünk bármit is, ha mindkét félben kellő bizalom él a másik iránt. Ha fölégetjük magunk mögött a hidakat, és nem törődünk azzal, mit tartanak rólunk a munkahelyünkön és a baráti körünkben, magányosak leszünk, és nemigen várhatunk másoktól segítséget. Fontos a jó hírünk, hiszen a hír mindig előttünk jár!

Dél-Nyugat a Szerelem és Házasság területe, föld elemű terület. Ez a terület szimbolizálja azt az ideális állapotot, melyben a kapcsolatok fejlődnek. Ez érvényes házastársi, partneri, családi ill. szakmai kapcsolatra is.)

A nyugat az Alkotókészség és Gyerek területe, mely fém elemű. Ez a terület gyermekeinket, a velük való kapcsolatot, szeretetadást-kapást szimbolizálja. Valamint képviseli a kreatív tervezést, a jó ötleteket és az ihletet.

Észak-Nyugat a Segítőkész emberek és utazás területe, mely ugyancsak fém elemű. Ha jó úton járunk, akkor lépten-nyomon azt tapasztaljuk, hogy az emberek angyalként viselkednek, a földi lét pedig maga a mennyország. Ha lépteinket az egyidejűség irányítja, az emberek és a helyek megannyi jelet hagynak számunkra, amelyek segítenek megtalálni a helyes irányt, és ezáltal a sorsunkat is kiteljesíthetjük. Amikor az egyidejűség szellemében cselekszünk, úgy érezzük, a megfelelő pillanatban a megfelelő helyen állunk, és valamilyen égi hatalom irányít bennünket. A támogatás, a segítség, a segítőkész barátok és az emberek, a védelem és a védőangyalok tartoznak ide, akik megóvnak minket. Ez az utazások területe is egyben, s a humán gondolkodás része.

A belső tér kialakítása

Jó, ha házunkat négyszögletes vagy téglalap alakúra építjük. Az esetleges kiszögellések, hiányok különböző problémákhoz vezethetnek.

A ház ablakainak megválasztásánál is érdemes figyelembe venni a feng shui alap elveit. Az ablakok legyenek szögletesek, és kifele nyíljanak. Így a csi könnyen beáramolhat, és szerencsét hoz az ott lakókra. Az ablakok és ajtók záródjanak jól.

A szobák mérete legyen arányos a ház egészével. A helyiségek alakja legyen szabályos, a mennyezet ne legyen se túl magas, se túl alacsony.

A nappali legyen nagyobb, mint a hálószoba. A nappali ne legyen magasabban az ebédlő vagy a konyha szintjénél. Az egyszintes lakásokban jóval több csi jön létre és áramlik, mint az osztott szintűekben.
A bejárat energiája igen fontos, hisz a bejárati ajtó a „csi kapuja”. Rossz elhelyezése a ház összes előnyét tönkre teszi. Az ajtó legyen arányos a ház többi részével. Így biztosított a jin és jang közötti egyensúly. A bejárati ajtó legyen széles és nyíljon világos, derűs helyiségbe. Az ajtó ne nyíljon szemközt egyetlen ablakkal sem, mivel az ablakon kiszökik az éltető energia még mielőtt az egész házat végigjárta volna. Soha ne helyezzünk tükröt a bejárattal szembe! Visszaveri a beáramló pozitív élet energiát.


Jó, ha a háznak van hátsó kijárata is. Ahol a bejárat és kijárat egy, ott könnyen megreked a csi, és elnyomja a jólétet, az egészséget és a boldogságot.

A házon belül minden ajtó legyen egyforma nagyságú. Nem jó, ha három vagy több ajtó esik egy vonalba. Ez az elrendezés a csit becsalogatja, de gyorsan ki is kergeti.

Gerendák

A gerendáknak különös figyelmet kell szentelni. A szabadon álló gerendák „ellenenergiát” sugároznak. Hátráltatják az anyagi előrelépést, és feszültséget, stresszt okoznak. Az alá helyezett ágy, az itt alvónak fejfájást okozhat, kudarc, balszerencse érheti. Óvatosnak kell lenni, ha asztalt vagy széket állítunk a gerenda alá.

Lépcsők

A lépcső lehetőleg hömpölyögjön lágyan és legyen tág tere. Maguk a lépcsőfokok legyenek szélesek és lekerekített szélűek. A csigalépcső különösen akkor előnytelen, ha a ház középpontjában kanyarog. Ne legyen közvetlenül a bejárattal szemközt. Ebben az esetben a csi kiszökik. A lépcső legyen tömör. Ha fokai különállók, a pénz könnyen kicsúszik a rajta járók markából. Világítsuk meg jól a lépcsőt, hogy a csi áramlása ne akadozzon.

Mosdók

fengshui_furdoA mellékhelyiségeket a bejárati ajtóból, a nappaliból vagy a dolgozószobából ne lehessen látni. Ha a bejárati ajtóval szemben van, elnyeli a házba jutó összes csit. Ez megtörténhet akkor is, ha a mellékhelyiség egy hosszú folyosó végében van. Mindig zárjuk az ajtaját, és hajtsuk le a vécétetőt. Arra nagyon kell figyelni, hogy melyik életterületre esik a mellékhelyiség, mivel azzal az életterülettel, amelyikre esik, adódhatnak problémáink, melyek a mindennapi életvitelünkben és eseményekben mutatkozik meg.

Konyha

A konyha legyen mindig közelebb az ebédlőhöz. Gondok adódhatnak a család életében, ha túl nagy a távolság a két helyiség között. A konyha legyen világos és szellős. Az ablakok, a friss levegő, az élénk színek és a fény egyaránt jó hatással van a csire. Igen fontos, hova kerül a tűzhely, illetve melyik irányban néznek a gombjai, mivel ettől is függ az itt élők egészségi állapota és jólléte. Ezt a jó irányt általában a családfenntartó születési idejéből határozzuk meg. Soha ne nézzen a tűzhely a ház bejárata felé. Ez a pozíció megrendítheti a család egészségét és anyagi jólétét.

Ebédlő

Az ebédlő legyen tágas. Inkább kerek, mintsem négyszögletes. Helyezhetünk a falra tükröt, mely megsokszorozza az asztalon levő étel mennyiségét, mely a jólét és bőség érzetét kelti.

Hálószoba

Ne helyezzük a hálószobákat a folyosó mentén egy sorba. Ez esetben káros energia termelődik. A hosszú előtér, lévén egyenes, megváltoztatja a csi töltését, a folyosóra nyíló ajtók sora pedig kibékíthetetlen ellentéteket szítanak.

Fotó: veronik13, THArchitekt , lisapauljule

A cikk előző része itt olvasható: Házépítés a feng shui segítségével

Enczmann Éva


Enczmann Éva
Neurofeedback Tréner, Feng Shui szakértő

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/393-76-24
E-mail: enczmanneva@gmail.com
Honlap: https://www.neurofeedback-agytrening.hu/
http://www.fengshui-harmonia.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja