SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ilyen súlyosak a következményei annak, ha egy gyerekkel rendszeresen ordítoznak a szülei

Családinet [cikkei] - 2018-05-10
Szakemberek, pszichológusok megalapozott véleménye szerint ha a szülők gyakran kiabálnak, üvöltöznek a gyerekükkel, vagy a kiskorú olyan családban nő fel, ahol gyakoriak a szülők közötti hangoskodások, veszekedések, akkor nagyobb eséllyel alakulhatnak ki náluk pszichés zavarok, szorongás, idegesség, ingerlékenység, stressz, viselkedési és magatartási problémák.
Ilyen súlyosak a következményei annak, ha egy gyerekkel rendszeresen ordítoznak a szülei

Természetesen egy ember sincs fából: időnként előfordulhat, hogy a szülő felemeli a hangját és rászól a gyerekre. Ha ez ritkán fordul elő, az még nem hagy nyomot a gyerek lelkében, a gyakori üvöltözés azonban kihathat az érzelmi fejlődésére.

Lássuk, milyen negatív hatása lehet még a kiabálásnak.
 

Hiába kiabálsz a gyerekkel, az üzeneted nem jut el hozzá

Felesleges felemelned a hangodat, ha a gyereked nem ért valamit másodszorra sem; szinte semmi hatása nem lesz, mert nem a mondandódra fog figyelni, helyette megijed a kiabálásodtól.
Az a gyerek, akivel szülei sokat kiabálnak, gyakrabban fog megértési problémákkal küzdeni. A kutatások szerint a gyerek jobban tud koncentrálni, ha normális hangnemben beszélsz vele, és úgy adod át neki az üzenetet, ezért érdemes visszafogott hangvételben rendet teremteni, mert ez az ő javát is szolgálja.
 

A gyerekből később kiabálós felnőtt válhat

A gyereked mindenben téged fog utánozni, ezért ha azt látja, tapasztalja, hogy a hangoskodások gyakoriak, akkor később ő is alkalmazni fogja a módszert a saját gyerekeivel szemben. Ha ezt el szeretnéd kerülni, akkor ne mutass ilyen példát.
A kiabálós szülők gyerekéből is kiabálós felnőtt válik, így ez a rossz nevelési szokás tovább öröklődik, ami azért aggasztó, mert így könnyen egy egész önbizalomhiányos család nőhet fel az unokától egészen a nagyszülőkig.
 

Szorongóbb, zaklatottabbá válik

Egy friss kutatás szerint ha a gyerek egy konfliktusokkal, kiabálásokkal terhelt környezetben nő fel, akkor megváltozhat a viselkedése, szorongóbb, stresszesebb és agresszívebb lehet.
A hangos fenyítés csak rövid ideig hat, így tehát nem sok értelme van ezt a módszert alkalmazni, mert a gyerek viselkedése nem fog megváltozni, sőt hosszútávon sérülhet az önértékelése, önbecsülése.


Csökkenhet a gyerek önbizalma

Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia közlése szerint egy kiabálós környezetben felnövő gyerek önbizalma könnyedén csorbát szenvedhet. Minél többet üvöltöznek vele a felnőttek, annál inkább magába fordul és súlyos depresszió is kialakulhat, ezért nagyon oda kell figyelni erre.
Ha hangos szitkozódással fenyíted a gyerekedet, akkor később sérülhet a kicsi önbizalma, mert elhiszi, hogy ő nem jó semmire, és már egy hangos szótól is remegni kezd.

Olvasd el szakértőnk írását is: Így hat a gyereked életére, ha vered

Forrás: filantropikum.com
Indexkép: pxhere

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja