SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

"Tudatosan rózsaszín szemüvegen át nézem a világot" - a boldogság sokszor csak döntés kérdése

Kerékgyártó Andrea [cikkei] - 2020-06-22
Ismerek egy anyukát. Az égvilágon mindene megvan (szerető férj, egészséges gyerekek, sikeres karrier, hatalmas ház, szuper autó), mégis állandóan panaszkodik. Mintha mindenben csak a rosszat látná meg. Az elmúlt 15 évben számtalanszor végighallgattam a sirámait a borzasztó életéről. Magamban közben azon gondolkodtam, hogy más örülne, ha ezek lennének a legnagyobb gondjai.
"Tudatosan rózsaszín szemüvegen át nézem a világot" - a boldogság sokszor csak döntés kérdése

Egy alkalommal elegem lett és megmondtam neki, amit gondolok. Tátva maradt a szája. Láttam, hogy elsőre zokon veszi az őszinteségemet, de aztán leülepedtek a szavaim és elgondolkodott a hallottakon. Végül beismerte, hogy igazam van. Annyi jó és szép dolog van az életében, ő mégis mindig csak a rosszat veszi észre.

Ritka manapság a boldog és elégedett ember. Mindenki folyton panaszkodik valamire. Sokszor leginkább azok, akiknek nem is lenne okuk rá. Az emberek valahogy mindig csak azt veszik észre, ami hiányzik az életükből. Ahelyett, hogy hálát adnának a jó dolgokért, arra koncentrálnak, amiben esetleg hiányt szenvednek.

 

A boldogság titka egyszerű

Én elégedett és boldog ember vagyok. A titkom annyi, hogy mindenben keresem a jót és minden este úgy alszom el, hogy hálát adok a mögöttem lévő napért. Szándékosan és tudatosan rózsaszín szemüvegen át nézem a világot. A pozitív gondolataim és érzéseim pedig megteremtik és bevonzzák az életembe a jó dolgokat.

Nagy hatással van rám egy japán tudós, bizonyos Masaru Emoto munkája, A víz rejtett bölcsessége, amelyben tudományosan bebizonyította, hogy a gondolataink hatással vannak a környezetünkre. Rámutatott, hogy más alakzatú kristályok képződnek a megfagyott vízben, ha pozitív érzelmek vannak a közelében és más, ha harag és gyűlölet. A pozitív érzelmek hatására szép, szabályos kristályokba rendeződik a fagyott víz, míg a negatív gondolatok és érzelmek homályos, rendezetlen alakzatokat eredményeznek.

Mivel az emberi test körülbelül 70% víz, érthető, hogy a negatív gondolatok előbb-utóbb betegségeket okoznak. A negatív érzelmeink ráadásul nemcsak a saját testünket betegítik meg, de a körülöttünk élőkre is hatással vannak. Olyannyira, hogy az általunk használt tárgyakba is beleivódnak.


A boldog otthonban jó vendégnek lenni

Előfordult már Veletek, hogy egy lakásba belépve szorongani kezdtetek vagy épp ellenkezőleg, valami megmagyarázhatatlan jó érzés kerített hatalmába? Az általunk kibocsájtott érzelmek körülvesznek minket és hatással vannak a mindennapjainkra.

Feltűnt például, hogy az otthonunkban milyen jól érzi magát mindenki. A vendégek hosszan időznek nálunk, a gyerekeket pedig alig lehet hazavinni. Még a személyiségük is pozitív változáson megy át. Fanni egyik gátlásos, szorongásra hajlamos kis barátnője úgy kinyílt nálunk, olyan felszabadult és boldog volt, hogy nem hittem a szememnek, mintha egy másik gyerek lett volna.

Azt hiszem a szeretet és harmónia, amiben élünk lerakódott a falakban, bútorokban és használati tárgyakban és visszasugároz az otthonunkban tartózkodókra.

Ezért is azt gondolom, érdemes tudatosan a szép és jó dolgokra fókuszálni, pozitívan gondolkodni és törekedni arra, hogy szeretetben éljünk. Sőt, a gyerekeinknek is tanítsuk meg ezeket, hiszen felnőve csak így válhatnak igazán boldog és elégedett emberekké.

Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: Lányomnak az életről/Facebook
Kép: Pexels / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja