SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Éveken át növesztette a haját a fiatal fiú, hogy a rákkal küzdő édesanyjának adja

Juhászné Ráthgéber Réka [cikkei] - 2023-01-26
Hatalmas erőre van szükség, ha valakinek egy halálos betegséggel kell megküzdenie az élete során. Kellemetlen kezelések, számtalan gyógyszer, műtétek sorozata keserítheti meg a betegek életét, ráadásul a komfortérzetük is minimálisra csökken. Így volt ezzel Melanie is, aki többször is megbirkózott a rákkal élete során, miközben a családja szorított érte, és azon dolgozott, hogy a körülményekhez képest jól teljenek a mindennapjai.

Egyszerű fejfájással kezdődött a betegség

A hatgyermekes édesanya mindennapjai tevékenyen teltek, ám sajnos komoly fejfájással küzdött, ami megnehezítette az életét. 2003-ban felkeresett egy orvost, aki megállapította, hogy egy jóindulatú, szilva nagyságú daganat található az agyalapi mirigyében. Szinte azonnal meg is műtötték, és 3 évig tünetmentesen élt.

2006-ban ismét visszatért a betegség, ekkor újra megműtötték, és a család, valamint az asszony is abban reménykedett, hogy többé nem kell kés alá feküdnie. „Nagyon meglepődtem, amikor 2017-ben ismét közölték velem, hogy megint kialakult egy daganat az agyalapi mirigyemben. Ekkor úgy döntöttünk, hogy inkább a sugárterápiát választjuk, hátha ezzel meg tudjuk akadályozni a kiújulást. Emlékszem rá, megkérdeztem az orvost, hogy ki fog-e hullani a hajam, de nemmel válaszolt. 2018 februárja óta teljesen kopasz vagyok a kezelések miatt” – mondta Melanie Shaha.
 

Segíteni akart a beteg édesanyján

Melanie egyáltalán nem érezte jól magát, ha közösségbe kellett mennie. A sajnálkozó tekintetektől mindig rossz kedve lett, és akármilyen jó szándékkal fordultak hozzá az emberek az utcán, ő mégis úgy érezte, hogy képtelen beilleszkedni. Ennek akart véget vetni a családja.

A fia, Matt egy ebéd alkalmával viccből megkérdezte, hogy mi lenne akkor, ha megnövesztené a haját és neki adná? Melanie nem akarta, hogy csak miatta változtasson a külsején, de a fia hajthatatlan volt, és több mint 2 és fél éven keresztül növesztette a haját.

Amikor már elég hosszú volt, felkeresett egy parókakészítőt, és 2 ezer dollárért megalkották édesanyja számára az új, ideiglenes frizurát, ami könnyebb és egyszerűbben hordható, mint a többi paróka.

„Elvesztettem a szempillám, a hajam és a szemöldököm is, de a fiamnak hála most már sokkal szívesebben járok közösségbe, hiszen nem egy kopasz, beteg nőt látnak bennem” – mondta Melanie.

Ez az önzetlen, tiszta szeretet még szorosabbra fűzte a kapcsolatukat, és mindketten remélik, hogy a sugárkezelésnek köszönhetően Melanie betegsége teljesen megszűnik.
 

Indexkép: The Kelly Clarkson Show Youtube csatorna

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja