SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy édesanya úgy eteti a gyerekét, mint a madarak – megrágja neki az ételt (videó)

Családinet [cikkei] - 2021-10-12
Egy édesanya komoly vitát váltott ki az interneten, miután megmutatta, hogy eteti a gyerekét.
Egy édesanya úgy eteti a gyerekét, mint a madarak – megrágja neki az ételt (videó)

A 21 éves arizonai Alice Bender nemrég közzétett egy videót, amelyen az látszik, milyen egyedülálló módon eteti a kisbabáját. A videót már több mint egymillióan látták, de a hozzászólók véleménye nagyon megoszlik a témában.

Alice és a férje egyébként rendszeresen osztanak meg videókat vegán, holisztikus életmódjukról, és arról, ahogy a gyerekeiket nevelik. Ebből a mostani videóból az derült ki, hogyan eteti az édesanya Fern nevű kisbabáját. Miközben a gyerek egy etetőszékben ül, Alice apró falatokat harap ki egy almából, megrágja, majd kiköpi a gyerek elé az etetőszék asztalkájára, a kisbaba pedig habozás nélkül megeszi az előre megrágott almadarabokat.

A videóban Alice az Adventure Time című sorozat egyik dalával (I’m just your problem) válaszol mindazoknak, akik azt kérdezik tőle, miért eteti úgy a kisfiát, mint egy madár.
 

@comingupfern #momsunder25 #blw #10monthsold #lifeoffern #babyfern #fernapollo #crunchymom #eatmorefruit #veganbaby #frugivorebaby ♬ Sorry I dont treat you like a goddess - Peyton Eberle



A hozzászólásokból azonban az derült ki, hogy az embereket nagyon is megosztja ez a különös etetési szokás. Egyesek azt mondják, hogy Alice technikája undorító, míg mások teljesen normálisnak tartják azt.

Sokakat sokkolt a videó, és nem értették, egyáltalán hogy tölthetett fel ilyesmit az internetre a fiatal édesanya. „Vannak olyan dolgok az életünkben, amiket nem kellene megosztanunk másokkal. Ez pontosan egy ilyen dolog” – írta az egyik hozzászóló. Egy másik azt kérdezte: „Miért nem tudod egyszerűen felvágni? Késsel?”

Egy harmadik hozzászóló pedig azzal vádolta, hogy a szájában lévő baktériumokat átadja a kisbabájának is.

Sok anyuka azonban Alice védelmére kelt, és azt is elárulták, hogy ők is ugyanígy etették gyerekeiket csecsemőkorukban. „Könnyebb, mint felvágni, én legalábbis ezért csinálom” – írta az egyik anya.

Egy másik hozzászóló pedig azt írta: „Várjunk csak… ezt nem minden anya csinálja így? Lol.”

„Mindenki úgy viselkedik, mintha ez valami új és zavarba ejtő dolog volna. Az én szüleim is így csinálták, és szinte biztos vagyok benne, hogy a LEGTÖBBEN így szokták” – áll egy harmadik védelmező hozzászólásban.

Te mit gondolsz a módszeréről?

Forrás: Filantropikum.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja