SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Betiltották dr. Novák Hunor csecsemőtáplálásról szóló nyilatkozatát - a Családinet nem enged a cenzúrának, közzétesszük!

Családinet [cikkei] - 2016-04-13
Az egyik legnagyobb hírportál a csecsemő táplálásáról kérdezte dr. Novákot, de a cikket végül betiltották a "kellemetlen" válaszok és a tápszerlobbi miatt. A Családinet eddig sem cenzúrázta szerzőit, ezért az írást közzétesszük alább.
Betiltották dr. Novák Hunor csecsemőtáplálásról szóló nyilatkozatát - a Családinet nem enged a cenzúrának, közzétesszük!

Az egyik legolvasottabb hírportál keresett meg nemrég, hogy nyilatkozzak nekik a szoptatás, tápszerek témakörében.

Válaszaimban szigorúan a tudományos tényekre, nemzetközi ajánlásokra alapoztam válaszaimat, azaz a valóságot ismertettem. Bár maguktól kerestek meg az újságtól és ők akarták a cikket, válaszaimat látva visszakoztak és a cikk leközlését lefújták. Az indok az volt, hogy nem azt mondtam, amit ők szerettek volna hallani: hogy a tápszerek már modernek, nincsenek hátrányban a tápszeres babák az anyatejesekhez képest stb.

Ha velem tart, felesleges gyógyszerek nélkül, a legmodernebb terápiával gyógyulhat gyermeke:



„Jamie Oliver, a szoptatásnáci”

A tápszerlobbi és a szoptatás harca világszerte zajlik jelenleg is. Nem mindenben vagyunk lemaradva, hazánk anyatejes táplálás terén a fejlett országokhoz képest igen jól áll – ugyanis számos nyugati országban (főként a feminizmus, karrierizmus eszméjének térhódítása miatt) jelentős a tápszeres táplálás aránya, sokkal liberálisabban állnak a témához, és sokszor kényelmi/esztétikai/anyai/munkahelyi indokok miatt választják anyatej helyett a tápszert. Nem régi hír, hogy a világhírű sztárséf, Jamie Oliver szoptatásra buzdította a brit édesanyákat a gyerekek egészségének érdekében. Ez sokaknál kiverte a biztosítékot, többek között a híres énekesnőnél, Adele-nél is. „Baszódjatok meg - üzente Adele a szoptatásnáciknak” címmel írt erről a Feminfo. Azonban hiába őrjöngenek sokan, a fejlett országokban szerencsére egyre erősödnek fel a szoptatás mellett kiálló hangok, nemrég az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia is kimondta figyelmeztetésében: a szoptatás választása az egészségre gyakorolt egyértelműen igazolt pozitív hatásai miatt NEM lehet életviteli döntés (nem "lifestyle choice"), hanem egy kőkemény egészségügyi kérdés. 

Mivel nem voltam hajlandó a valóság helyett hazugságokat írni a tápszerekről, cikkemet letiltották. Evidence-based (bizonyítékokra alapozó) orvosként rendszeresen kerülök célkeresztbe minden oldalról, például amikor leírtam a tényeket a homeopátia egyértelmű hatástalanságáról, néhányan azzal rágalmaztak, hogy a gyógyszergyárak pénzelnek. Külön megmosolyogtató ez annak fényében, hogy éppen nemrég akart beperelni egy nagy gyógyszercég, amiért ismertettem a szakmai ajánlásokat, miszerint készítményük nem ajánlható. Sőt, egy nyomtatott újság egy másik cikkemet azért tiltotta be, mert a kalcium hatástalanságáról szóló írást a náluk hirdető - kalciumot is gyártó - gyógyszercég miatt nem merték végül leközölni: féltek, hogy a gyógyszercég felmondja náluk a hirdetést, ezáltal komoly összegektől esnek el.

Azonban hiába próbálják cenzúrázni írásaimat, a tudományos tényeket és valóságot nem lehet elhallgatni, ráadásul a tiltott gyümölcs mindig édesebb.
 

Íme a betiltott, „felháborító” nyilatkozat:


Milyen hatása van az anyatejnek?

Az újszülött vagy csecsemő számára az anyatej a legkiválóbb táplálék, semelyik „csodatápszer” sem ér a nyomába. A gyermekre gyakorolt pozitív hatásairól könyveket lehetne megtölteni: a bélrendszer, idegrendszer fejlődéséhez is kiemelten fontos, de segíti a szervezet védekezőképességét is – a tápszert kapó babáknál sokkal gyakoribbak a különböző betegségek. Az, hogy valaki szoptat-e vagy sem, nem lehet egyszerű, „lightos” életviteli döntés (van-e kedvem, mi lesz a mellemmel, inkább mennék dolgozni), hanem egy kőkemény, egészséget érintő kérdés, mint például a dohányzás. 

A gyermeknek és anyának is nagyon jó a szoptatás. Az anya esetében a következők a pozitív hatások: gyorsul a méh visszaalakulása „alapállapotba”; a képződő hormonok csökkentik a stresszt; segít visszanyerni a terhesség előtti alakot (fogyaszt); csökkenti a később kialakuló mell- vagy petefészekrák, továbbá a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét az édesanyánál. Ezek nagyon súlyos tények, komoly kutatások igazolják a fentieket. A szoptatás tehát az anyának is megéri saját egészsége miatt, például a fenti daganatok megelőzésének céljából.

A szoptatás erősíti a kötődést: ezt felismerve ma már egyre több kórházban a születést követően egyből az édesanya hasára, mellére helyezik a gyermeket – az első életóra nagyon fontos, ezt hívják aranyórának. Optimális esetben az újszülött már a születést követő egy órán belül megpróbálkozhat a szopással. Az újszülöttnek nagyon fontos a bőrkontaktus, az anya légvételének, szívverésének érzése, hallása – éppen ezért császármetszés után anya helyett „jobb híján” az édesapa szőrös mellkasára helyezik a gyermeket egyre több helyen, ezt hívják bőr helyett „szőr”kontaktusnak. Meghatározó élmény az apukáknak, és az újszülöttnek is sokkal jobb, mintha egy inkubátorban vagy pólyában töltené életének első perceit, óráját, míg édesanyja a műtőben van.  


Hátrány az egy baba számára, ha tápszert kap, mert az anyának nincs vagy nagyon kevés a teje?

Sajnos egyértelműen hátrányban van a tápszeres baba. Tudományosan igazolt tény, hogy az anyatejet nem vagy alig kapó csecsemők esetén sokkal gyakoribb a hasmenés, a légúti betegségek, húgyúti fertőzések, középfülgyulladások, életveszélyes szepszis stb. is, és ezek a betegségek tápszeres babáknál sokkal súlyosabb lefolyásúak is. A vizsgálatok felvetették, hogy az anyatejes táplálás hiánya kapcsolatban lehet a későbbi elhízással, daganatos (leukémia), továbbá szív- és érrendszeri betegségekkel, idegrendszeri fejlődés zavarával, allergiával is. Nem túlzás azt állítani: az anyatej igazi csodaszer és bizonyítottan rengeteg betegség megelőzésében segít. 

Mit érdemes tennie az anyának a szoptatás sikeréért, milyen gyógyszereket szedhet szoptatás alatt? A betiltott interjú teljes anyagát elolvashatja dr. Novák Hunor honlapján.

Indexkép: Tuomas_Lehtinen/FreeDigitalPhotos

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja