Év végéig mintegy 1200 bölcsődei férőhelyet adhatnak át
Családinet [cikkei] - 2014-09-19
Az Új Széchenyi Terv keretén belül év végéig még öt régióban, mintegy 1200 új bölcsődei férőhelyet adhatnak át - közölte Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára egy írásbeli kérdésre válaszolva.
Az államtitkár Szél Bernadett LMP-s országgyűlési képviselőnek válaszolva kifejtette: a fejlesztések Dél-Alföldön, Dél-Dunántúlon, Észak-Alföldön, Észak-Magyarországon és Közép-Magyarországon valósulhatnak meg.
Rétvári Bence, az Országgyűlés honlapján közzétett dokumentumban felidézte: a 2010-2014-es kormányzati ciklusban a bölcsődei ellátást nyújtó intézmények fejlesztésére és kapacitásának bővítésére az Új Széchenyi Terv keretén belül a Regionális Operatív Programban állt rendelkezésre forrás.
Az elmúlt négy évben hét régióban (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Közép-Magyarország, Nyugat-Dunántúl) 211 szervezet több mint 28 milliárd forintból 107 új intézményt hozott létre, több mint hatezer új férőhellyel. Emellett több mint 4800 meglévő férőhely korszerűsödhet, és mintegy ezer új munkahely is létrejön. A fejlesztések eredményeként a 2010-es állapothoz képest az idei esztendő végéig közel 20 százalékkal több intézmény és férőhely teszi lehetővé a gyermekek napközbeni ellátásának igénybevételét, ami jelentős fejlesztést jelent - hangsúlyozta a parlamenti államtitkár.
Kitért arra is: 2011-2012-ben hét pályázati felhívás keretében lehetett bölcsődei ellátást nyújtó intézmények infrastrukturális fejlesztésére és kapacitásának bővítésére pályázni (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Magyarország, Nyugat-Dunántúl) több mint 11 milliárd forint keretösszegben.
Forrás: MTI
Fotó: marrie / Pixabay.com
LEGOLVASOTTABB
Szex 60 felett: tabu, amiről senki nem beszél
A szexuális élet nem ér véget 60 éves kor felett, sőt, sokaknak ekkor teljesedik ki igazán. Szexológusként nap mint nap látom, hogy a párok egy új, mélyebb intimitást fedeznek fel maguknak, amikor már nem a teljesítménykényszer és a megfelelés hajtja őket. Most lerántom a leplet a leggyakoribb tévhitekről, és megmutatom, hogyan lehet a szex 60 felett is örömteli, szenvedélyes és felszabadító.
Különleges, de hivatalosan adható babanevek - ha nem szeretnél te is Hannát vagy Dominikot
Egyre több szülő szeretne olyan keresztnevet adni a babájának, amely egyedi, ritkább, mégis teljesen hivatalos és gond nélkül anyakönyvezhető. Szerencsére ma már több ezer olyan név közül lehet választani, amely megfelel a szabályoknak, mégis különleges, így a gyereked neve valóban egyedi lehet az oviban is.
Jelzett Gyula telefonja, kirohant az óráról - meglepő oka volt rá
Amikor a kamaszod telefonja pittyen az órán, valószínűleg egy újabb TikTok-videóra vagy mémre gondolsz. Bognár-Béres Gyula esetében azonban ez a hang az életet jelentette: a budapesti gimnazista egy angolórát szakított félbe, hogy a szomszédos parkban újraélesszen egy idegent. Ez a történet nem csupán egy rendkívüli eseményről szól, hanem arról is, hogyan válhatnak a fiatalok felelős, cselekvő tagjaivá a társadalomnak, és milyen szerepe van ebben a szülői nevelésnek, az iskolai oktatásnak és a modern technológiának.
Kicsoda "Zsolt bácsi"? Megdöbbentő vallomások a magyar gyermekvédelem legsötétebb titkairól
Szülőként a legrosszabb rémálmunk, ha a gyermekünket bántódás éri. De mi történik akkor, ha pont azok bántják a legkiszolgáltatottabbakat, akiknek a védelmezésük lenne a feladatuk? Juhász Péter legújabb tényfeltáró videója olyan rendszerszintű visszaélésekre világít rá a magyar gyermekvédelemben, amik mellett egyszerűen nem mehetünk el szótlanul.
Belőttek egy solymári óvoda ablakán. Bent aludtak a gyerekek
Belőttek a solymári Kék Óvoda egyik csoportszobájának ablakán, miközben bent gyerekek tartózkodtak, de senki nem sérült meg. A rendőrség szerint egy idős férfi engedélyhez nem kötött légpisztollyal galambokra vadászva találta el véletlenül az épületet, ellene súlyos testi sértés kísérlete miatt indult eljárás.












betöltés...