SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Csodakifli

P. Amelie [cikkei] - 2011-05-25
Mióta az eszemet tudom, nem múlhat el karácsony, húsvét, vagy bármilyen családi ünnep enélkül a süti nélkül.

Tésztához:

  • 60 dkg liszt
  • 25 dkg zsír
  • 4 dl tejföl
  • 4 tojás sárgája
  • csipet só 

Töltelékhez:

  • 7 tojás fehérje
  • 30 dkg cukor
  • 1 kg dió
  • 1 cs vaníliás cukor

csodakifliA lisztet a zsírral elmorzsoljuk. Hozzáadjuk a tejfölt, a tojássárgákat, a sót és jól összegyúrjuk, majd fél órát pihentetjük.  

6 cipóra osztjuk a tésztát, ezeket vékonyra nyújtjuk, lezsírozzuk, és feltekerjük. Kb. 2 ujjnyi széles karikákra vágjuk, a vágási felületekre fektetve ezeket is egyesével kör alakúra nyújtjuk.  A töltelékhez a tojásfehérjét keményre verjük, hozzákeverjük a cukrot, a vaníliás cukrot, a végén pedig laza mozdulatokkal beleforgatjuk a darált diót.

 Mindegyik „palacsinta” közepénél kicsit feljebb teszünk egy jó nagy adag diós tölteléket, a tetejét ráhajtjuk, magunk felé lazán, nyomkodás nélkül feltekerjük és kifli formájúra hajtjuk.

Előmelegített sütőben 10 perc alatt készen van. Figyelni kell, amint színesedni kezd a tészta, ki is vehető.

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Itt volt a legmagasabb a ponthatár idén és ezekre a szakokra volt a legnehezebb bejutni

Csütörtök este kihirdették a 2026-os felsőoktatási felvételi ponthatárokat, így több mint 140 ezer jelentkező számára eldőlt, szeptembertől megkezdheti-e egyetemi tanulmányait, és ha igen, melyik intézményben. Idén is akadtak olyan szakok, amelyekre rendkívül magas pontszámmal lehetett csak bekerülni.

Lehet, hogy te is ADHD-s vagy? A felnőttkori ADHD 8 árulkodó jele

Sok szülő akkor kezd el gyanakodni saját ADHD-jára, amikor a gyermekét kivizsgálják, és a tünetek feltűnően ismerősnek tűnnek. Nem véletlenül: az ADHD gyakran halmozódik a családokban, felnőttkorban pedig sokkal kevésbé látványos lehet, mint gyermekkorban.

Szőlő utcai ügy - Bangó Sándor közösségi oldalán megnevezték "Zsolti bácsit", a Fidesz-KDNP büntetőjogi lépeseket tesz

Bangó Sándornak, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakójának TikTok-oldalán kedden hajnalban megjelent egy bejegyzés, amelyben megnevezik, hogy ki "volt az a bizonyos nevezetű Zsolti bácsi". A Fidesz-KDNP kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében rágalomnak nevezte az állítást, és jelezték, megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket.

Öt- és tízéves gyermek vezetett külön jetskit - súlyos fejsérülés lett a vége

A nyári kikapcsolódás pillanatok alatt tragédiába fordulhat - ezt bizonyítja az a dunaharaszti jetskibaleset is, amelyben egy ötéves kisfiú súlyos koponyasérülést szenvedett, miután összeütközött tízéves testvérével. Az ügyben a rendőrség is vizsgálódik, mert a két gyerek önállóan vezette a vízi járműveket, ami a hatályos szabályok szerint nem megengedett.

Elhunyt a 18 éves Kiss Csanád Noel - gyászol a magyar vízilabda

Mély megrendülést váltott ki a magyar sportéletben a hír, hogy mindössze 18 éves korában elhunyt Kiss Csanád Noel, a KSI SE tehetséges vízilabdázója. A fiatal sportoló a korosztályos válogatott tagja volt, az elmúlt szezonban pedig már az OB I-ben is bemutatkozhatott. A család arra kér mindenkit, hogy tartsák tiszteletben gyászukat, és mellőzzék a találgatásokat a tragédia okával kapcsolatban.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja