SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ezt a segélykérő kézjelet feltétlenül tanítsd meg a gyerekednek! Életet menthet

Lakatos Dóra [cikkei] - 2021-07-22
A magyar rendőrség is be szeretné vezetni a köztudatba a nemzetközi segítségkérő kézjelet. Fontos, hogy a gyerekek is megtanulják használni és felismerni!
Ezt a segélykérő kézjelet feltétlenül tanítsd meg a gyerekednek! Életet menthet

A TikTokról indult, már a Magyar Rendőrség is terjeszti

Mire jó a fiatalok által széles körben használt Tiktok? Egy dologra már biztosan jó volt: segített egy nemzetközileg elismert segítségkérő jelzés elterjedésében. Olyannyira elterjedt, hogy már a magyar rendőrség is szeretné bevezetni a köztudatba, ahogyan azt egy videóban közzé is tették a Magyar Rendőrség hivatalos youtube csatornáján.
 


 

Miből áll a segélykérő jelzés?

A segélykérő jelzés egy kézjel, ami segíthet az áldozatoknak abban, hogy némán, hang nélkül is segítséget tudjanak kérni, ha esetleg nem tudnak segítségért kiáltani, mert a bántalmazójuk a közelben van.
 

A kézjel három egyszerű lépésből áll: felemeljük a kezünket úgy, hogy a tenyerünk kifelé nézzen, az ujjaink pedig felfelé álljanak (mintha inteni szeretnénk valakinek), majd a hüvelykujjunkat a tenyerünk közepébe hajtjuk, a többi ujjunkat pedig rácsukjuk.
 

Tanítsd meg a gyerekednek!

Fontos, hogy a gyerekek tisztában legyenek a jelzés jelentésével, így nem csak használni tudják, ha esetleg bajba kerültek, de fel is tudják ismerni, ha valaki segítséget kér! Tanítsuk meg, mi a teendő, ha látják, hogy valaki használta a jelzést: ne essen pánikba, ne kezdjen el kiabálni, de azonnal szóljon egy felnőttnek, aki értesíteni tudja a rendőrséget!
 


 

Hogyan segített a közösségi média az elterjedésben?

A gyerekek rendkívül kreatívak tudnak lenni: miután a fiatalok egyik legnépszerűbb alkalmazásán, a Tiktokon elterjedt egy videó a segélykérő jelzés használatáról, rengeteg bántalmazott gyerek kért videóban ilyen módon segítséget. Mivel sokuknak ellenőrzik a telefonját, kreatívan kellett megoldaniuk: olyan feliratokat adtak a videókhoz, mint például "Nézzétek az új körmömet!", majd a kezükkel a segélykérő jelzést mutatták.

A jelzés láttán a hozzászólók rögtön felajánlották a segítségüket. Természetesen nem mindenkin tudtak segíteni, viszont rendkívül jó módja volt ez annak, hogy legalább néhányan tudják: valami nincs rendben otthon. Így ha a szülő vagy a bántalmazó ellenőrzi is a telefonjukat, nem lesz számára egyértelmű, hogy a gyerek segítséget kér. A jelzés Kanadából ered, mára azonban nemzetközileg elismert, és szerencsére mostantól a magyar rendőrség is odafigyel az effajta segítségkérésre.

Indexkép: PoliceHungary / Youtube

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja