SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

30 éve lefagyasztott embriókból születtek egészséges ikrek

Tóth Nikolett [cikkei] - 2022-11-29
Az embriókat még 1992-ben fagyasztották le. Hihetetlen, de a babák örökbefogadó apja mindössze 5 éves volt akkor, amikor a kicsik megfogantak. A fagyasztott embrió-átültetéseknek csak a 25-40 százalékából lesz élve születés.

/Kiemelt képünk illusztráció/

5 éves volt az apa, amikor az ikrek megfogantak 

Lydia és Timothy Ridgeway október 31-én látták meg a napvilágot. A kicsiket még 1992-ben fagyasztották le embrióként, így ők lehetnek a világon a leghosszabb ideig lefagyasztott embriókból született gyerekek – írja a CNN.

Az ikreket örökbefogadó apa szerint döbbenetes, hogy ő mindössze 5 éves volt, amikor a gyermekei megfogantak. A párnak egyébként még négy gyereke van, akik 8, 6, 2 és 2 évesek: ők nem donor segítségével fogantak.
 


 

Nem az volt a célunk, hogy a leghosszabb ideje lefagyasztott embriók legyenek a mieink

Az embriókat 1992. április 22-én fagyasztották le, és 30 éven át tárolták, míg elérkezett az ő idejük, és egy házaspár örökbe fogadta őket. 

Az apa, Philip Ridgeway azt mondta, egy olyan adatbázisból válogattak, amiben nem tüntették fel, hogy mennyi ideje vannak lefagyasztva az embriók. 

"Nem az volt a célunk, hogy a világon a leghosszabb ideje lefagyasztott embriók legyenek a mieink" – mondta, majd hozzátette: olyanokat szerettek volna választani, akik már nagyon régóta várnak.

Az adatbázisban szerepelt az életkor, a magasság, a testsúly, az etnikai hovatartozás, valamint a genetikai és az egészségügyi előzmények is.
 

Nem befolyásolja a gyerek egészségét, hogy milyen régóta van lefagyasztva az embrió

A házaspár végül kiválaszotta az embriókat, amiket ezután február 28-án kiolvasztottak. Az ötből kettő nem volt életképes. Szakemberek szerint a felolvasztott embriók esetében 80 százalékos a túlélési arány. 

Az orvosok azt ajánlották, hogy csak egyet ültessenek be, hiszen így lesz a legtöbb esélyük arra, hogy életben is marad a magzat. Ők azonban nem akartak választani közülük, ezért azt kérték, hogy mind a hármat ültessék be. 

A háromból pedig kettő meg is tapadt, és világra is jöttek a kicsik, egészségesen. Mindketten megfelelő súllyal és mérettel születtek. 

A fagyasztott embrió-átültetéseknek egyébként csak a 25-40 százalékából lesz élve születés. 

Az, hogy az embrió mennyi ideje van lefagyasztva, nem befolyásolja a baba egészségét. Sokkal fontosabb részlet az, hogy mennyi idős volt a nő, aki a petesejtet adományozta. 

Indexkép: Juan Luis Torres képe a Pixabay-en

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja