TikTok videónak köszönhetően találtak egymásra 19 évesen a csecsemőként elválasztott ikrek
19 év után talált egymásra a két testvér
"Olyan volt, mintha tükörbe néztem volna"
19 év kellett ahhoz, hogy a csecsemőkorukban illegálisan elválasztott ikrek egymásra találjanak, mindez peddig egy TikTok videó segítségével történt – történetükről a LADbible írt.
Amy Khvitia már 12 éves korában sejtette, hogy van egy ikertestvére, hiszen egy tehetségkutatóban látott egy kislányt, aki nagyon hasonlított rá. Az anyukája azonban a kérdéseire csak annyit felelt, hogy mindenkinek van egy hasnonmása.
Ám az ismerőseiknek is feltűnt a hasonlóság közte és a tévében látott kislány között, és egyre csak azt kérdezték, miért használ más nevet Amy a tévében.
Az igazságra azonban még további hét évet kellett várni. Ekkor osztott meg ugyanis egy videót Amy a TikTokon az új szemöldökpiercingjéről. A videó pedig eljutott az ikertestvéréhez is, aki úgy döntött, hogy felkeresi őt.
A grúz lányok online megismerkedése során kiderült, hogy nemcsak külsőre, de belsőre is hasonlítanak egymásra. Megbeszéltek egy találkozót is.
"Olyan volt, mintha tükörbe néztem volna, pontosan ugyanaz az arc, pontosan ugyanaz a hang. Én vagyok ő, ő pedig én” – mondta Amy. Ano, a testvére pedig hozzátette, hogy nem szeret ugyan ölelkezni, de őt megölelte.
Mindketten elmondták a családjuknak a történteket, majd kiderült, hogy a kórházat, ahol születtek, már lebontották. Őket pedig 2002-ben néhány hét különbséggel fogadták örökbe illegálisan.
A lányok azóta találkoztak a vér szerinti édesanyjukkal is, akinek a szülés után azt hazudták, hogy kisbabái meghaltak a kórházban.
Amy úgy fogalmazott, hogy egész életében hazugságban élt, Ano pedig nagyon dühös a családjára.
Rendszerszintű lehetett a babalopás abban az időben
Az örökbefogadó családok egyébként azt mondták, fogalmuk sem volt arról, hogy a lányoknak van ikertestvérük, és azt sem tudták, hogy a babavásárlás illegális. Azt azonban nem árulták el, hogy mennyit fizettek a gyerekekért.
Hasonló esetek felkutatására létrejött egy Facebook-csoport, ahol egy újságírónő, Tamuna Museridze azt állította, ő is csak felnőttként szembesült azzal, hogy örökbefogadták. Szerinte rengeteg babát lophattak el abban az időben, akár 100 ezret is, akkor ugyanis úgy véli, ez rendszerszintű probléma volt.
A grúz kormány egyébként 2005-ben változtatott az örökbefogadásra vonatkozó jogszabályokon, 2006-ban pedig további szigorításra került sor éppen az illegális örökbefogadások visszaszorítása érdekében.
Indexkép (illusztráció): Jess Foami képe a Pixabay-en
Közösségi hozzászólások: