SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Tényleg nem kívánják az idősebb nők az együttléteket?

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-08-31
Ha egy nő átesik a klimaxon, tényleg elveszíti az érdeklődését a szexualitás iránt?

Nem minden esetben igaz, hogy az idősebb nők életéből hiányzik a szexuális vágy

Egy 15 éven át tartó kutatás során a nők szexuális vágyát vizsgálták - számolt be róla a CNN. A kutatásban 3200 nő vett részt.

Arra az eredményre jutottak, hogy a nők nagyjából negyede a középkorú éveiben már nem értékelte annyira a szexualitást, mint korábban. 27 százalék azonban úgy nyilatkozott, hogy 40-60 éves korában is fontos szerepet tölt be az életében. 

Dr. Holly Thomas, a tanulmány fő szerzője szerint semmi szokatlan nincs abban, ha egy idősebb nő rendszeresen él nemi életet. A kutatásban részt vevő nők egyébként magas iskolázottságúak voltak, magas jövedelemmel rendelkeztek, és nem éltek stresszes életet. Ebből következhet, hogy a szex azért is kerülhetett a prioritásaik közé, mert nem szorongtak annyit, mint sokan mások. 

Azaz a libidó elmúlása a korral egyáltalán nem törvényszerű. Általánosságban azonban elmondható, hogy 50-60 éves kor felett a nők általában fokozatosan vesztik el az érdeklődésüket a szex iránt. 


Több oka is lehet annak, ha egy nő idősebb korában már nem érdeklődik a nemi élet iránt

Hormonális változások

Idősebb korban csökken az ösztrogénszint, így hüvelyszárazság alakulhat ki, ami miatt érzékenyebb a bőr, az aktus pedig fájdalmasabb lehet. De rossz hatással lehet a libidóra a klimax többi tünete is, például a hőhullámok, a szorongás, a depresszió vagy az alvászavar. A stressz is jelentősen csökkenti a szexuális vágyat. 


A kapcsolat jellege

Előfordulhat, hogy az évek alatt megromlik a kapcsolat a felek között, vagy nagyon sok a teendő a gyerekek és az unokák körül, esetleg egészségügyi problémák miatt maradnak el az együttlétek.
 

Társadalmi elvárások

Az idősebb nők egy része abban a tudatban él, hogy 50-60 évesen már nem is "kell" élvezni az együttléteket.

A szakértő azt javasolja, hogy ha valakit zavar, hogy nem kívánja az aktust, akkor mindenképp forduljon szakemberhez. Szerinte ugyanis mindig van megoldás, és sosem késő tanácsot kérni.
 

Olvasd el ezt is: Páros klimax: a változókor súlyos párkapcsolati krízis háttere lehet - így tehetjük mégis széppé

Indexkép: Depositphotos.com

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Szex 60 felett: tabu, amiről senki nem beszél

A szexuális élet nem ér véget 60 éves kor felett, sőt, sokaknak ekkor teljesedik ki igazán. Szexológusként nap mint nap látom, hogy a párok egy új, mélyebb intimitást fedeznek fel maguknak, amikor már nem a teljesítménykényszer és a megfelelés hajtja őket. Most lerántom a leplet a leggyakoribb tévhitekről, és megmutatom, hogyan lehet a szex 60 felett is örömteli, szenvedélyes és felszabadító.

A túlzásba vitt bőrápolás kamaszkorban többet árthat, mint használ

Egyre több tizenéves használ felnőtteknek szánt, aktív hatóanyagokat tartalmazó kozmetikumokat - pedig a túlzásba vitt bőrápolás ebben az életkorban akár ronthat is a helyzeten. Tinédzserkorban a rosszul megválasztott bőrápolási rutin bőrszárazsághoz, irritációhoz, sőt akár fájdalmas vagy viszkető allergiás reakcióhoz is vezethet- mondja dr. Kovács Anikó, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika bőrgyógyásza.

Különleges, de hivatalosan adható babanevek - ha nem szeretnél te is Hannát vagy Dominikot

Egyre több szülő szeretne olyan keresztnevet adni a babájának, amely egyedi, ritkább, mégis teljesen hivatalos és gond nélkül anyakönyvezhető. Szerencsére ma már több ezer olyan név közül lehet választani, amely megfelel a szabályoknak, mégis különleges, így a gyereked neve valóban egyedi lehet az oviban is.

Jelzett Gyula telefonja, kirohant az óráról - meglepő oka volt rá

Amikor a kamaszod telefonja pittyen az órán, valószínűleg egy újabb TikTok-videóra vagy mémre gondolsz. Bognár-Béres Gyula esetében azonban ez a hang az életet jelentette: a budapesti gimnazista egy angolórát szakított félbe, hogy a szomszédos parkban újraélesszen egy idegent. Ez a történet nem csupán egy rendkívüli eseményről szól, hanem arról is, hogyan válhatnak a fiatalok felelős, cselekvő tagjaivá a társadalomnak, és milyen szerepe van ebben a szülői nevelésnek, az iskolai oktatásnak és a modern technológiának.

Miért nem alszik a tinédzser? A képernyő és a melatonin csapdája

Éjjel tizenegy óra. A szobában sötét van, csend, a gyerek az ágyban fekszik. Minden rendben lenne, csak egy apró részlet zavarja meg a képet: az arcát kékes fény világítja meg. Görget. Még egy videó. Még egy üzenet. Még öt perc.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja