SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Hogyan segítsük idős rokonainkat pandémia idején?

Családinet [cikkei] - 2021-04-21
Nagyon nehéz időszak van mögöttünk, és úgy tűnik, hogy az elkövetkező időszakban sem lélegezhetünk fel még teljesen. Az elmúlt évben sok dolog miatt aggódhattunk, kiemelten szüleink, nagyszüleink épségéért. Sok mindent tudunk már arról, hogyan segíthetünk nekik, hogy átvészeljék a még előttünk álló hónapokat, sok dologra azonban nem is gondolunk.

Bene Kata, aki több éves tapasztalattal rendelkezik az idősgondozásban, elárult néhány olyan tippet, amellyel hajlott korú szeretteinknek valóban segíteni tudunk.

 

1. Tiszta udvar, rendes ház

Tavaszi nagytakarítás? Az átlagember számára nem okoz problémát az ablakpucolás, az udvar rendben tartása. Azonban egy idősebb ember számára ez akár megoldhatatlan problémának is tűnhet. Pedig ők is szeretnék, ha tiszta, szép környezetben élnének. Egy-egy ilyen feladat megoldásával hatalmas szolgálatot tehetünk számunkra.

 

2. Idős hölgy, nem vénasszony!

Idős rokonaink is szeretnek csinosak lenni, örülnek, ha rendben van a frizurájuk, sőt a maszk alatt is szívesen kirúzsozzák a szájukat. Most azonban nem tudnak fodrászhoz menni. Néhány hajcsavaróval, egy kis hajfestékkel komolyan hozzájárulhatunk ahhoz, hogy jobban érezzék magukat a bőrükben.

 

3. Gyógyszer, házhoz

2020 márciusától egyszerűsödtek az eRecept kiváltásának feltételei, a gyógyszertárban felírási igazolás vagy írásos meghatalmazás nélkül is kiadhatják a gyógyszereket, a felhő alapú szolgáltatásnak hála, még recept sem kell hozzá. Sajnos, szinte minden idős ember kénytelen rendszeresen gyógyszert szedni, így hatalmas segítség lehet, ha havi adagjukat leszállítjuk neki.

 

4. Lelki támasz

A sok fizikai segítség mellett az egyik legfontosabb a lelki támasz nyújtása, hogy idősebb embertársaink is érezzék, ők is részei a társadalomnak, nem felejtettük el őket. Egy-egy telefonbeszélgetés akár a világot is jelentheti egy egyedülálló nyugdíjas számára.

Segítség idős rokonnak

 

5. Segítség a segítségnek

Ez mind szép és jó, de sokan, teljesen jogosan, a vírus miatt nem mernek, vagy nem tudnak találkozni idős szeretteikkel, esetleg egyszerűen a távolságnak következtében erre egyszerűen nincs módjuk. Azonban Bene Kata és a Vedox Care csapata segítséget nyújt ebben a helyzetben, hitvallásuk szerint „gondozóik lesznek családtagja őrangyalai a nehéz időkben", ráadásul abban is tudnak segíteni, hogy orvosi vizsgálatokat, laborvizsgálatokat, vagy akár covid-tesztet szerveznek partnerük segítségével. Ne szégyelljünk segítséget kérni az idősgondozásban sem.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Évente 5 ezren halnak meg itthon vastagbélrákban, pedig szűréssel megelőzhető lenne a betegség (VIDEÓVAL)

Ugrásszerű növekedést mutat az utóbbi évtizedekben a vastag- és végbéldaganatok száma: Magyarországon mintegy kilencezer új vastagbéldaganatot diagnosztizálnak évente, és ez a második leggyakoribb halált okozó daganatos betegség, amely évente mintegy ötezer ember életét követeli. A már kialakult daganat felismerése mellett a betegség meg is előzhető az időben elvégzett vastagbéltükrözéssel (kolonoszkópia), és a daganatos elfajulásra hajlamos polipok eltávolításával. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azt mutatja be, hogyan kell a vizsgálatra felkészülni, mi történik a vastagbéltükrözés során, és mire kell számítani azt követően.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja