SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karantén írások 1.

Kisiván Krisztina [cikkei] - 2020-04-15
Már ötödik hete, hogy otthonainkban kényszerültünk maradni.
Karantén írások 1.

Új időket élünk át mindannyian ezen a világon. A Covid 19 által okozott világjárvány hajdani életrendünk és -terünk kereteit változtatta meg. Bezárta az ajtókat és elszigetelődést, izolációt követel meg. Visszakényszerülünk saját kis világunkba. Át kell gondolnunk, hogyan vészeljük át, ki hogyan tűri a krízis állapotot, hogyan viseli el a bizonytalan jövőt. A most valósága felértékelődött. Jelenünk terheit kell megoldani.

Meg kell küzdenünk esetenként azzal a lelki „vírussal” is, amit a helyzet agresszív módon generál nekünk. Kilátástalanságunk belátásra buzdít, új magatartást követel meg a kommunikációnkban. A verbális és non-verbális közlésmódjaink jelentősége, amit magunk szórunk szét családunkban, zárt mikrovilágunkban napi szinten többször felbukkan. Ebben az izolált helyzetben a tehetetlenség miatti indulatok felfokozódnak és akár robbanáshoz is vezethetnek.

Most jött el az ideje annak, hogy megmutathassuk, kik vagyunk, igazából. Vagyis még milyenek is vagyunk legbelül. A szorongás, félelem, elkeseredés, felfokozott indulatosság a stresszhelyzetből adódik.

Ki a nemes szívű, emberséges, belátó, a mást segítő, megértő, szolidáris? Ki az, aki Te még vagy? A szíved, lelked igazi mélységében mi lakozik még?

Vegyünk hát erőt magunkon és tanuljuk meg kezelni! Gyakorolni kell! Igen! Most kell, nem később és nem lehetetlen. A stressz kezelését éppúgy tudatosan tanulnunk és gyakorolnunk kell, ahogyan a kerékpározást vagy egyéb más készséget. Ugyanúgy elsajátítható a tolerancia is.

Tegyük meg magunkért, családunkért és a jobb életminőségért, amire csak képesek vagyunk.

Saját lehetőségeimmel segítek, ami mindenkinek javára szolgálhat: a stressz kezelésében, a szorongás csökkentésében, jobb közérzet elérésében, a mentális zavarok, lelki fájdalmak (pl. alvászavar, félelem, irigység, tehetetlenség érzése, önértékelési problémák) csökkentésében és az önszabályozó képesség növelésében.

Én is készítettem szabad felhasználásra egy dokumentumot, a szeretetnyelv-tesztet, amelynek kitöltését a helyzeti feszültségek kezelésére, a családtagok közötti viszonyokra is lehet alkalmazni. A saját és mások mozgatórugójának megismerését és az önálló belső szabályozó képesség kialakítását teszi lehetővé. Segítő eszköze volt már több elkeseredett, feszült lelkiállapot rendezésének. Sok szeretettel ajánlom.

Kép: Anrita1705 / pixabay

Kisiván Krisztina


Kisiván Krisztina
life coach-mediátor-rajzvizsgálati szaktanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail: info@livecoach.hu
Honlap: www.livecoach.hu
Telefon: +36-70-628-2026

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja