SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyerekeknél a náthát és a koronavírust csak teszteléssel különböztethetjük meg egymástól!

Családinet [cikkei] - 2021-11-25
Mivel az őszi és téli időszakban a nátha és most a COVID is nagyon gyakori, fontos, hogy a szülők pontosan tudják, mi a tennivaló. A K&H gyógyvarázs program szakértője elmondja, mi az első lépés, ha ezek tüneteit észleljük a gyerekünkön.
Gyerekeknél a náthát és a koronavírust csak teszteléssel különböztethetjük meg egymástól!

Az elmúlt időszakban kevesebb volt az influenzás megbetegedés, mint az megszokott az év ezen időszakában. Mindez a korábbi járványügyi korlátozások eredménye, hiszen a maszkviselés, a távolságtartás és a higiéniai alapszabályok betartása nemcsak a koronavírust, de a többi fertőzés terjedését is lelassította. Jelenleg azonban nagyon sok az akut légúti betegségben szenvedő kisgyerek Magyarországon. Sokkal több, mint az előző években bármikor.

Dr. Krivácsy Péter, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Sürgősségi Betegellátó Osztály vezetője, a K&H gyógyvarázs zsűritagja szerint ennek feltehetően az az oka, hogy a hároméves kor alatti gyerekek az eddigi életük során gyakorlatilag csak minimálisan kerülhettek kontaktusba a légúti betegségeket okozó vírusokkal. Most viszont az online oktatás és a nyári szünet időszaka után az óvoda- és iskolakezdést követően a nagyobbak „hazavihetik” és továbbadhatják a kisebbeknek ezeket a kórokozókat. Természetesen nem a koronavírus okoz minden légúti megbetegedést, hiszen a jelenlegi, késő őszi időszakban jellemzően másféle vírusok is terjednek. Ilyen például az RSV (respiratory syncitial virus), amely egy alsó légúti vírusfertőzés, és elsősorban csecsemőket betegít meg.

 

Mindig gyanakodjunk a koronavírusra!

Bár a gyerekkori koronavírus-fertőzésről még messze nem tudunk mindent, az azonban biztos, hogy az esetek többségénél enyhébb tünetekkel jár, mint felnőttkorban. Nagy számban vannak olyanok is, akik akár tünetek nélkül esnek át a fertőzésen. Ennek ellenére a tesztelés többek között azért nagyon fontos, mert a koronavírus-fertőzésen átesettek gyerekek mintegy 10 százalékánál előfordul, hogy később kialakulnak poszt-COVID tünetek. Ilyenkor azonban az előzőleg elvégzett teszt hiányában nincs arra adat, hogy a gyerek valóban átesett-e, és pontosan mikor esett át a fertőzésen, így az orvosoknak nehezebb a megfelelő diagnózis és a gyógyuláshoz vezető optimális kezelési mód kiválasztása.

„Tévhit, hogy a náthát, az influenzát és a koronavírust a fellépő tünetek alapján biztosan meg lehet különböztetni. Ez a három betegség ugyanis, főként gyerekeknél olyannyira hasonló panaszokat képes okozni, hogy csakis a teszt az, ami egyértelműen eldöntheti, hogy a tipikusan „náthás” tünetek mögött koronavírus húzódik-e meg. Nagyon fontos ezért: ha egy gyereknél csak enyhe megfázásra utaló tünetek jelentkeznek, akkor is gyanakodjunk a koronavírusra és teszteljük, főként akkor, ha van koronavírusos a környezetében” – hangsúlyozta Dr. Krivácsy Péter.

Nyitókép: depositphotos

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Magát okolta a kisfiú, amiért megrúgta az edző - nyilatkozott az édesanya, aki az internetről tudta meg, mi történt

Magát okolta a kisfiú, amiért megrúgta az edző - nyilatkozott az édesanya, aki az internetről tudta meg, mi történt

"Ő azt hitte, hogy annyira rosszat tett, hogy ezt megérdemelte. És még szégyellte is" - mondta el az anya.
Életműdíjat kapott korábban Novák Katalintól a férfi, aki felrúgott egy gyereket a szolnoki kalandparkban

Életműdíjat kapott korábban Novák Katalintól a férfi, aki felrúgott egy gyereket a szolnoki kalandparkban

Az elkövető kilétére hamar fény derült - A. Tibor már reagált is az eseményekre.
Tudtad, hogy nyáron a szemed a vízben is veszélynek lehet kitéve?

Tudtad, hogy nyáron a szemed a vízben is veszélynek lehet kitéve?

Mielőtt belevetjük magunkat a nyárba, illetve a medencébe vagy épp a Balatonba, jó, ha tudjuk, hogy nem csupán a bőrünket kell felkészíteni a nap káros sugarai ellen, szemünk megfelelő UV védelme ugyanúgy fontos. Minden, optikában kapható napszemüveg megfelel ennek a célnak. Világos szeműek általában érzékenyebbek a nyári, intenzívebb fényre, nekik emiatt fokozottan ajánlott a napszemüveg viselése. A szemünk megfelelő védelméről azonban nem csak a parton, hanem a vízben is gondoskodni kell a vízben lévő baktériumok miatt. Ha betartunk néhány alapvető szabályt, felhőtlen nyár elé nézhetünk, már ami a szemünk egészségét illeti.
Minden a kockapesszáriumokról: típusai, használata, előnyei

Minden a kockapesszáriumokról: típusai, használata, előnyei

A kockapesszáriumok olyan orvosi eszközök, amelyeket elsősorban a medencefenék gyengesége és a vele járó problémák, például a méh- vagy hüvelysüllyedés kezelésére használnak. Ezek a kis, kocka alakú eszközök hatékony és nem invazív megoldást nyújtanak számos nőgyógyászati probléma kezelésére.
Akár háromszor valószínűbb, hogy az első csonttörést újabb követi, ha csontritkulás áll a háttérben

Akár háromszor valószínűbb, hogy az első csonttörést újabb követi, ha csontritkulás áll a háttérben

A csontritkulás miatt bekövetkezett első csonttörés két-háromszorosára növeli a következő törés kockázatát. Idős korban a combnyaktörés különösen veszélyes, így kiemelt jelentőségű a csontritkulás (oszteoporózis) időbeni felismerése és kezelése, hiszen kitartó gyógyszeres terápiával teljesen meggyógyítható. Csontjaink egészségéhez a D-vitamin is elengedhetetlen. A nyári, napos időszakban negyedóra alatt előállítja szervezetünk a napi szükséges mennyiséget.
A szerkesztő ajánlja