SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fertőtlenítési tippek a kisgyerekes otthonokban

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2017-01-31
A vírusos megbetegedések ellen egyetlen biztos lehetőségünk van: az elkerülés. Lássuk, mit tehetünk ennek érdekében.


Trükkös kézmosás

Az alapvető higiénés szabályokat mindenki ismeri - ezeket vegyük nagyon komolyan ebben az időszakban. Az alapos kézmosás a legfontosabb. Legalább fél percig tartson és a kéz mindkét oldalát mossuk meg. Az ujjak között hajlamosak vagyunk elfeledkezni a készmosásról, pedig sok kórokozó éppen ott tud megtelepedni.
Ha kisgyermekünk van, tegyük egy időre félre a folyékony szappant! A régi, tömbös típus ugyanis segíthet abban, hogy a csemete alaposabban mosson kezet. Ezt a szappant ugyanis már megtartani sem könnyű az apró kezeknek, s míg újra és újra elejti – kiveszi a mosdóból, a kezének nagy részét már meg is tisztította.

 

Kézfertőtlenítés

Manapság divatosak a különböző fertőtlenítő gélek, melyek valóban nagyon praktikusak, hiszen víz nélkül is használhatók. Hátrányuk azonban, hogy nem mindenki bőrének tesznek jót. Persze feltétlenül legyen nálunk, ha hosszas buszozásra, metrózásra készülünk, de ne használjuk percenként, ugyanis nagyon kiszáríthatja az arra hajlamos bőrtípust.

 

Otthoni fertőtlenítés
 

  • Hazaérkezés után ne csak a kézmosásra ügyeljünk, fokozottan figyeljünk arra is, hogy az utcai ruhánk – melyben leültünk a villamoson, metrón – mihez ér hozzá.
  • A törölközőket cseréljük gyakrabban, mivel kiváló táptalajai a kórokozóknak.
  • A szokványos takarítás mellett rendszeresen fertőtlenítsünk, különösen azokat a helyeket, ahol a kisgyermekek, totyogók, csecsemők megfordulhatnak.
  • Járvány idején – különösen ha a családtagjaink át is estek valamilyen megbetegedésen – mossuk át gyakran az ágyneműt és a gyerekek játékait is.
  • A plüssök moshatók, de akár a kisebb műanyag játékokat is kimoshatjuk a mosógépben: mindössze egy megbízhatóan záródó mosózsákot kell beszereznünk. Még az apró műanyag építőjátékokat, a legót is elmoshatjuk ily módon.
  • Mind a ruhák, mind a játékok esetében tehetünk egy kis ecetet az öblítő helyére, ugyanis fertőtlenítő hatással bír.
  • A mosdókagylót, kádat, wc-t ilyenkor sűrűbben használjuk, ezért gyakrabban kell fertőtlenítenünk is. 
  • Ha beteg valaki a családban, a csapokat, kilincseket naponta többször is fertőtlenítsük.
  • Szellőztessünk gyakran - az elhasználódott, meleg levegőben ugyanis nagyon jól érzik magukat a bacilusok. Némi hideg, friss levegővel azonban jó részüket kiűzhetjük a lakásból.

Hol szedheti össze a legtöbb bacit a gyereked? Olyan helyeken, ahol nem is gondolnád...

 

Légfrissítő helyett

Kiváló, természetes alapanyagból készült levegő fertőtlenítő spray-k kaphatók a bioboltok kínálatában. A levendula, teafa, citrom vagy fahéj alapú pumpás légtisztítók illata kellemes, némelyik pedig még a bedugult orron is segít. Arra viszont nagyon kell figyelni, ha kisgyerek van a családban, hogy az életkorának megfelelően melyik illóolajjal kerülhet kapcsolatba és melyikkel nem. Némelyik illat ugyanis kisgyermekekre, babákra kifejezetten veszélyes és az alkalmazásuk tilos!

 

Totyogók, csecsemők holmija

Az igazán kicsik ruháját, ágyneműjét akkor is vasaljuk át járványos időszakban, ha egyébként nem szoktuk. Cumijukat, cumisüvegüket fertőtlenítsük gyakrabban, kifőzéssel, mikrós sterilizálóval vagy kifejezetten erre a célra készült fertőtlenítő folyadékkal. 
Arra ügyeljünk, hogy a takarítás után mindig nagyon alaposan tisztítsuk meg a felületeket, nehogy maradék fertőtlenítő anyag kerüljön a gyerekek szemébe, szájába.

Kép: Alexas_Fotos / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
Hozzászólások

LEGOLVASOTTABB

Jól szeretni - Vekerdy Tamás 10 legfontosabb tanácsa, amiket minden anyuka imádni fog, ha boldog és kiegyensúlyozott gyereket szeretne

Sokszor érezzük magunkat elveszettnek a gyereknevelés útvesztőjében. Vajon jól csináljuk? Elég jó szülők vagyunk? Mitől lesz boldog, önbizalommal teli, kiegyensúlyozott a gyerekünk? Vekerdy Tamás, a magyar gyermeklélektan legendás alakja, több évtizedes tapasztalatával és végtelen emberségével segít eligazodni ezekben a kérdésekben. "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyermeked?" című könyve nemcsak gyakorlatias tanácsokat ad, hanem megnyugtat, bátorít és felszabadít: nem kell tökéletesnek lennünk, csak jelen kell lennünk - és jól szeretni.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

7 látszólag ártalmatlan szülői hiba, amik nagyon elronthatják a gyerek későbbi életét - valódi történetekkel és tanulságokkal

Sokszor azt gondoljuk, hogy a szeretetünk mindent felülír, és ha néha hibázunk is, az nem lehet akkora baj. De vajon tényleg így van? Egy népszerű Reddit-fórumban emberek százai mesélték el, milyen "ártatlan" szülői szokások hagytak bennük mély nyomot - talán épp azért, mert senki sem gondolta volna, mennyit számítanak. Ezekből a történetekből szemezgettünk, hogy együtt tanulhassunk belőlük.

Meghalt Millena Brandão, a Netflix 11 éves gyerekszínésze

Tragikus hirtelenséggel hunyt el a 11 éves brazil gyerekszínész, Millena Brandão, aki a Netflix "Sintonia" című sorozatában vált ismertté. A fiatal tehetség halálát szülei jelentették be, akik megosztották a kislány megrázó betegségtörténetét.

Akár a természetes szempillák elvesztését is okozhatja a műszempilla-allergia

Komoly egészségügyi kockázatokat jelenthetnek az arra érzékenyeknél az olyan, egyre népszerűbb szépségápolási eljárások, mint a műszempilla-felhelyezés vagy az úgynevezett szempillalifting. Leggyakrabban akut szemfelszíni irritáció, szemhéjszéli gyulladás, valamint allergiás reakciók léphetnek fel, amelyeket a műszempilla-ragasztóban található vegyi anyagok okozhatnak. A gyors száradást elősegítő, erős allergénként ismert vegyületek nemcsak az első alkalommal, de akár sok éves használat után is kiválhatnak panaszokat – hívja fel a figyelmet dr. Barcsay-Veres Amarilla, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja