SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Belehajította a vízbe a kisbabát az úszásoktató: veszélyeztetés vagy szakmailag megalapozott cselekedet?

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-07-13
Rengetegen háborodtak fel azon a TikTok videón, amely azt mutatja be, hogyan hajít a vízbe egy 8 hónapos csecsemőt a babaúszás-oktató, a szakmabeliek azonban kiálltak az edző mellett.

A videót egy coloradói anyuka, Krysta Meyer töltötte fel a videómegosztó portálra azzal a céllal, hogy bemutassa, milyen csodálatos hatásai vannak a babaúszás-tanfolyamnak. A felvételt, amelyen a 18 éves oktató, Jillian Anderson dobja be a vízbe a 8 hónapos babát, aki a hátán lebeg, amíg a lány utána nem mászik, 70 millióan nézték meg eddig, a fogadtatás azonban nem volt egyértelműen pozitív – számol be a New York Post.

„Micsoda szép módja annak, hogyan fojtsunk vízbe egy csecsemőt” – írta például egy kommentelő, de akadt olyan is, aki halálosan megfenyegette az anyukát.

Az elsőre valóban extrémnek ható módszerről a szakemberek véleménye is megoszlik. Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia például 1 éves kor felett ajánlja az úszástanítást, mert véleményük szerint semmi nem bizonyítja, hogy a korábbi kezdés csökkentené a vízbefúlás veszélyét. A babaúszás-oktatók azonban nem értenek ezzel egyet.

Tapasztalataim szerint a kezdés ideális időpontja hat hónap. Csodálatos dolgokra képesek a babák! Nagyon sok embernek hiányosak az információi erről a témáról, mi pedig szeretnénk, ha megértenék, hogy pontosan mi történik a videón” – mondta el a lapnak Mary Armstrong, az uszoda vezetője, majd hozzátette: az oktató szakmailag helyesen járt el, hiszen épp azt tanította meg a babának, hogy mi a teendő, ha véletlenül beleesik a vízbe.

A videót itt tudod megnézni - mi a véleményed róla?

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: TikTok

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja