Szó szerint bedobja a mélyvízbe a babákat az oktató, akik gond nélkül kiúsznak - vízbiztonságot ad-e a babaúszás?
/Kiemelt képünk illusztráció/
Szó szerint bedobja a babákat a mélyvízbe - videó
Meglehetősen furcsa módszerrel tanítja úszni a kicsiket ez az amerikai úszásoktató. Szó szerint bedobja a babákat a mélyvízbe, karúszó és bármi más eszköz nélkül.
Ez a technika szerinte abban segít a gyerekeknek, hogy gyorsan és hatékonyan tudjanak reagálni a vízben, ami egy létfontosságú képesség.
Az alábbi videón látottakat senki se próbálja ki!
Fontos kiemelni, hogy a videóban szereplő gyerekek nem most kerülnek először ilyen helyzetbe, valamennyi úszástanulással már rendelkeznek, az oktató minden mozdulatukat figyeli, és azonnal közbelép, ha segítségre szorulnak.
Az úszásoktató véleménye: a babaúszás nem ad vízbiztonságot
Az RTL Reggeli című műsorában korábban a vízbefulladásos balesetekről volt szó. A statisztikák szerint leggyakrabban az 5 év alatti gyerekeknél fordul elő.
Almádi-Nemes Dóra, vagy ahogy a gyerekek hívják, Dóri néni azt mondja, a babaúszás tulajdonképpen egy olyan vizes tevékenység a szülőkkel, ami erősíti a szülő-gyermek kapcsolatot. 3 hónapos kortól 3 éves korig tarthat.
"Élettanilag nagyon hatékony a babák számára. Mind a keringési rendszer, tüdőfejlesztés, az izomzat erősödik. Sokkal jobban alszanak a babák, akik járnak babaúszásra, jobban is esznek, az immunrendszerük erősödik. Sokkal jobban fejlődik a vízben a nagy- és a finommotorikus mozgásuk is."
Hozzáteszi, hogy úszásoktatásról ebben az életkorban még nem lehet beszélni, és a babaúszás nem ad vízbiztonságot.
3,5-4 éves kortól javasolja az úszásoktatást.
"Ott már elkezdik az úszásnemeknek az alapjait is tanulni. Mind a lebegés, siklás, a helyes lábtempó, levegővétel, levegő kifújás. Ez egy nagyon fontos alappillére az úszástanulásnak."
Mint mondja, sok játékos feladat és eszköz kerül elő az órákon, hiszen a kicsik érdeklődését leginkább ezekkel lehet fenntartani.
Az oktató szerint minél korábban érdemes elkezdeni az úszásoktatást, és nem kell amiatt aggódni, ha az elején még fél a gyermekünk a víztől.
Mennyi idő alatt tud megtanulni egy gyerek úszni?
"A heti két alkalom intenzitásilag mindenképpen szükséges. Ha valaki heti egyszer tudja vinni, az is jó, az is több, mint a semmi, de azért a kettő szükséges.
Egy nagyon jó képességű gyereknek is minimum egy év. És még arra se mondanám azt, hogy az olyan úszástudás, hogy a mélyvízben mondjuk egy folyamatos gyorsúszásban úszik. De mondjuk egy év alatt el lehet érni egy olyan szintet, hogy látszik a gyereken, hogy kialakult nála egy olyan vízbiztonság, hogy akár deszkával vagy egy kisebb tanmedencében már biztosabban mozog."
Életmentő tanácsok a szakértőtől - tanítsd meg gyermeked ezekre a trükkökre, ha még nem tud úszni!
Kőnig Róbert gyereksebész korábban életmentő tanácsokat osztott meg a Családineten.
A szakértő azt javasolja, hogy ha úszni még nem is tud a gyermek, akkor tanítsuk meg neki azt, hogy bele tudjon ugrani a vízbe, és fel tudja magát rúgni, hogy levegőt vehessen.
”Ilyenkor, ha felrúgja magát, akkor tud segítségért kiáltani. A másik, amit érdemes megtanítani, az pedig az, hogy tudjon körbe forogni 360 fokot. Így tud orientálódni, hogy merre kiabáljon” – hívja fel a figyelmet Dr. Kőnig Róbert.
Hozzáteszi, hogy arra is érdemes megtanítani a gyerekünket, hogy ki tudjon mászni a medencéből lépcső nélkül, hiszen sok baleset akkor történik, ha beleesik egy játék a vízbe, és a gyerek utána akar ugrani. Ha azonban ezeket a képességeket megtanulja, akkor sok bajtól meg tudjuk őt óvni.
Indexkép: Depositphotos.com
Közösségi hozzászólások: