SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szó szerint bedobja a mélyvízbe a babákat az oktató, akik gond nélkül kiúsznak - vízbiztonságot ad-e a babaúszás?

Tóth Nikolett [cikkei] - 2024-02-29
Az úszásoktató szerint ez a technika abban segít a gyerekeknek, hogy gyorsan és hatékonyan tudjanak reagálni a vízben, ami egy létfontosságú képesség. De vajon mennyire ad vízbiztonságot a babaúszás és milyen életmentő trükkökkel lehet felkészíteni az úszni még nem tudó gyerekünket, hogy egy baleset során elkerülje a vízbefulladást? Szakértők válaszolnak.

/Kiemelt képünk illusztráció/


Szó szerint bedobja a babákat a mélyvízbe - videó

Meglehetősen furcsa módszerrel tanítja úszni a kicsiket ez az amerikai úszásoktató. Szó szerint bedobja a babákat a mélyvízbe, karúszó és bármi más eszköz nélkül. 

Ez a technika szerinte abban segít a gyerekeknek, hogy gyorsan és hatékonyan tudjanak reagálni a vízben, ami egy létfontosságú képesség. 

Az alábbi videón látottakat senki se próbálja ki!

Fontos kiemelni, hogy a videóban szereplő gyerekek nem most kerülnek először ilyen helyzetbe, valamennyi úszástanulással már rendelkeznek, az oktató minden mozdulatukat figyeli, és azonnal közbelép, ha segítségre szorulnak.
 



 

Az úszásoktató véleménye: a babaúszás nem ad vízbiztonságot

Az RTL Reggeli című műsorában korábban a vízbefulladásos balesetekről volt szó. A statisztikák szerint leggyakrabban az 5 év alatti gyerekeknél fordul elő. 

Almádi-Nemes Dóra, vagy ahogy a gyerekek hívják, Dóri néni azt mondja, a babaúszás tulajdonképpen egy olyan vizes tevékenység a szülőkkel, ami erősíti a szülő-gyermek kapcsolatot. 3 hónapos kortól 3 éves korig tarthat. 

"Élettanilag nagyon hatékony a babák számára. Mind a keringési rendszer, tüdőfejlesztés, az izomzat erősödik. Sokkal jobban alszanak a babák, akik járnak babaúszásra, jobban is esznek, az immunrendszerük erősödik. Sokkal jobban fejlődik a vízben a nagy- és a finommotorikus mozgásuk is."

Hozzáteszi, hogy úszásoktatásról ebben az életkorban még nem lehet beszélni, és a babaúszás nem ad vízbiztonságot. 

3,5-4 éves kortól javasolja az úszásoktatást. 

"Ott már elkezdik az úszásnemeknek az alapjait is tanulni. Mind a lebegés, siklás, a helyes lábtempó, levegővétel, levegő kifújás. Ez egy nagyon fontos alappillére az úszástanulásnak."

Mint mondja, sok játékos feladat és eszköz kerül elő az órákon, hiszen a kicsik érdeklődését leginkább ezekkel lehet fenntartani.

Az oktató szerint minél korábban érdemes elkezdeni az úszásoktatást, és nem kell amiatt aggódni, ha az elején még fél a gyermekünk a víztől.
 

Mennyi idő alatt tud megtanulni egy gyerek úszni? 

"A heti két alkalom intenzitásilag mindenképpen szükséges. Ha valaki heti egyszer tudja vinni, az is jó, az is több, mint a semmi, de azért a kettő szükséges.

Egy nagyon jó képességű gyereknek is minimum egy év. És még arra se mondanám azt, hogy az olyan úszástudás, hogy a mélyvízben mondjuk egy folyamatos gyorsúszásban úszik. De mondjuk egy év alatt el lehet érni egy olyan szintet, hogy látszik a gyereken, hogy kialakult nála egy olyan vízbiztonság, hogy akár deszkával vagy egy kisebb tanmedencében már biztosabban mozog."

 

Életmentő tanácsok a szakértőtől - tanítsd meg gyermeked ezekre a trükkökre, ha még nem tud úszni!

Kőnig Róbert gyereksebész korábban életmentő tanácsokat osztott meg a Családineten. 

A szakértő azt javasolja, hogy ha úszni még nem is tud a gyermek, akkor tanítsuk meg neki azt, hogy bele tudjon ugrani a vízbe, és fel tudja magát rúgni, hogy levegőt vehessen.

”Ilyenkor, ha felrúgja magát, akkor tud segítségért kiáltani. A másik, amit érdemes megtanítani, az pedig az, hogy tudjon körbe forogni 360 fokot. Így tud orientálódni, hogy merre kiabáljon” – hívja fel a figyelmet Dr. Kőnig Róbert.

Hozzáteszi, hogy arra is érdemes megtanítani a gyerekünket, hogy ki tudjon mászni a medencéből lépcső nélkül, hiszen sok baleset akkor történik, ha beleesik egy játék a vízbe, és a gyerek utána akar ugrani. Ha azonban ezeket a képességeket megtanulja, akkor sok bajtól meg tudjuk őt óvni.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja