SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ilyen változásokon megy keresztül a hüvely a terhesség alatt

Tóth Nikolett [cikkei] - 2024-01-23
Teljesen természetes, hogy a terhesség alatt a hüvely átalakul, hiszen fel kell készülnie a baba érkezésére. Előfordulhat, hogy a következő változások kicsit kellemetlenek, aggódni azonban semmiképp nem kell miattuk.
Ilyen változásokon megy keresztül a hüvely a terhesség alatt

Így változik a hüvely a terhesség alatt


1. Megváltozik a szeméremtest színe

Furcsán hangzik, de kékes színűvé válhat a szeméremtest a várandósság második trimeszterében. Ennek hátterében az áll, hogy a terhesség alatt nő az ösztrogénszint, ami a bőr színére is hatással van. Ugyanígy egyébként a mellbimbók is sötétebb színűvé válhatnak. 


2. Megduzzad a hüvely

A szeméremtest a terhesség utolsó három hónapjában megduzzad, ennek oka a rá nehezedő nyomás. 


3. Viszkető érzés jelentkezhet

Terhesség alatt megváltozik a hüvely pH-szintje, ami normális esetben 3,8 és 4,5 között van, várandósság alatt azonban feljebb mehet, és emiatt viszkető érzést tapasztalhatunk. Ebben az állapotban könnyebben elszaporodnak a gombák és baktériumok, ezért ilyen tünet fennállása esetén érdemes nőgyógyászhoz fordulni.


4. Kellemetlen szagok

Szintén a hüvely pH-szintjének változása miatt kellemetlen szagokat is érezhetünk odalent a várandósságunk alatt. 


5. Bővebb hüvelyi váladék

A hüvelyi folyás nagyjából a terhesség felénél kezd emelkedni, szülésig pedig folyamatosan nagyobb mennyiségű, sűrű fehér váladékra lehet számítani, ami teljesen normális. 


6. Hosszabb lesz a hüvely

A hüvelyt körülvevő szövet puhábbá és lazábbá válik, emiatt kicsit megnyúlik a hüvely, hosszabbá válik. Az utolsó trimeszterben pedig a nyílása is kitágul, hogy felkészüljön a szülésre.
 

7. Visszerek megjelenése

A szeméremtesten visszerek is megjelenhetnek, hiszen az egyre nagyobb nyomás miatt a vénák is megnyúlnak. Ajánlott a hanyatt fekvés helyett oldalra feküdve aludni.

Olvasd el ezt is: Milyen pózban alhatunk terhesen?
 

8. Intenzívebb orgazmus

A fokozott véráramlás és a vénák megváltozott állapota miatt erőteljesebb orgazmust tapasztalhatnak a nők a várandósságuk alatt.

Kapcsolódó cikkünk: Szexualitás várandósan: jobban élvezheted a szexet, amíg terhes vagy
 

9. Pecsételő vérzés az együttlét alatt

Elképzelhető, hogy pecsételő vérzés jelenik meg az együttlét során, ez szintén teljesen normális.
 

10. Inkontinencia kialakulása

Terhesség alatt meggyengülhet a hólyag, és emiatt előfordulhat, hogy nem tudjuk visszatartani a pisilést. Bár kellemetlen, szülés után ez is visszaáll, és nem kell szégyenkezni miatta. 

Indexkép: Depositphotos.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

A Szkizofrénia Világnapjának célja, hogy felhívja a figyelmet e komoly mentális betegséggel küzdők gondjaira, csökkentse a velük szembeni megbélyegzést, és elősegítse irányukba a társadalom megértését és támogatását.
Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

A szívelégtelenség több mint 64 millió embert érint világszerte1, és ahhoz képest, mennyire gyakori betegség, rengeteg hiedelem és félelem övezi. Hamis feltételezésekre hagyatkozni azonban rendkívül veszélyes lehet, amelyek mind a betegség megelőzését, mind pedig a páciensek gyógyulását, illetve partnerként történő együttműködését hátráltathatják. Az alábbiakban összegyűjtött néhány fontos tévhit megcáfolásával mindezt elkerülhetjük.
Meddig lehet várni a szürkehályog műtéttel?

Meddig lehet várni a szürkehályog műtéttel?

Az életkorral összefüggő látásproblémák közül a szürkehályog a leggyakoribbak közé tartozik, hiszen a legtöbbünknél nagy valószínűséggel kialakul az életünk során. Bár sokaknál évekbe telhet, amíg a szürkehályog jelentősen befolyásolja a látást, olyan eset is akad, mikor néhány hónap alatt jelentős látásromlást él meg a beteg. A kezelési kockázatok minimalizálása érdekében döntő fontosságú lehet, meddig várunk a műtéttel a tünetek észlelését követően.
A szerkesztő ajánlja