SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Távmunkafüggőség

Kókai Kata [cikkei] - 2005-08-05
Munka és magánélet nehezen összeegyeztethető, főként, ha a házastársak eltérő időben dolgoznak.

Korunk civilizációs betegsége lett a munkaalkoholizmus. Egyesek az előléptetésért, vagy a magasabb fizetésért töltenek plusz órákat munkával, mások magányukon enyhítek a munkával. Miközben valakit szerelmi csalódás, vagy valamilyen tragédia ért, gyakran mondják, a munka a legjobb orvosság. Egy ideig leköti és eltereli a figyelmet, huzamosabb időn át azonban a külvilágtól való elrekesztettséghez vezethet.

Bár a külső szemlélő számára nem tűnik olyan komoly függőségnek, mint az alkoholizmus, neve is mutatja, hogy komoly problémáról van szó. Az állandó munka, a társadalomtól való elszigetelődés nem csak magányossághoz vezet, de egy idő után fizikai és idegi kimerültséget is okoz. A munkavégzés során keletkező stressz nincs levezetve, hiszen normál esetben a munkahelyi problémák feldolgozásában segít a család, vagy valamilyen kikapcsolódás, a munka alkoholisták életében viszont ezt az időt is a feladatok elvégzése teszi ki.

A munkamániások nem egyszer alkohollal igyekszenek oldani feszültségüket, emellett az állandó stressz szív- és érrendszeri problémákat is okozhat, de akár gyomorfekély is kialakulhat. A függőség ugyan előfordul nők körében is, mégis elsősorban a férfiakat fenyegeti, hiszen társadalmi szerepük folytán az ő feladatuk a biztos anyagi háttér megteremtése, az egzisztencia kialakítása.

A megfelelő anyagi helyzet és pozíció elérésével a munka már örömet sem okoz, csupán a megszokás, a függőség űzi az állandó munkavégzésbe. Léteznek „veszélyeztetettebb” munkakörök. Igaz, hogy a távmunka önmagában is veszélyforrást jelent, de ezen belül is akadnak alapfeltételek. A munka szeretete, azaz olyan feladatok elvégzése, amelyek örömet okoznak, könnyebben vezetnek függőséghez, nem beszélve az „ügyeletes” munkákról, melyeknél szükséges az állandó készenlét.

Mivel távmunkában legtöbbször csupán a határidők kötik az alkalmazottat, feladatait tetszőleges időben végezheti el, így napi 6-8 óra után nem telik le a munkaidő. Ahhoz, hogy a távmunkás ne váljon munka alkoholistává, szükséges egy jól kialakított napirend, és megfelelő értékítélet. A monoton, és kevésbé kedvelt munkák (pl. adatrögzítés) kevés esélyt adnak a függőség kialakulására, a kedveltebb, kreatív munkák azonban mintegy hobbiként akár az alkalmazott egész napját kitölthetik.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja