Érzékenyítés meséken keresztül: két mesekönyv, ami elfogadásra tanítja a gyerekeket
A „papolással” ritkán lehet cél érni – érdemes helyette a meséket segítségül hívnunk. Ebben segíthet az alábbi két mesekönyv.
A Csodabogár
A Csodabogár című könyv a Végtaghiányos Gyermekekért Alapítvány által felkért Kiss Judit Ágnes mesekönyve, amelyet Radnóti Blanka illusztrált.
Zsófit sokszor csúfolták osztálytársai, mert más, mint a többiek. Szülei ezért döntöttek úgy, hogy új iskolába íratják. Első napján máris rendkívüli dolog történik vele: egy különleges bogarat talál a szekrényében. Kezdetben viszolyog tőle, de mikor a rovar beszélni kezd hozzá, Zsófi megbizonyosodik arról, nem egy átlagos lény szegődött mellé. Valóban, Csodabogár fontos küldetéssel érkezett: meg kell tanítania a lányt leküzdenie gátlásait, hogy beilleszkedhessen az új közösségbe. Ismerd meg e különleges, támogató barátság történetét!
Add a mancsod
Az első tanítási napon egy kerekesszékes fiú száguld be az iskola kapuján. Juleknek hívják, tavaly még mankóval közlekedett, idén azonban már ezzel az elektromos „versenygéppel”. Ugyanezen a reggelen Julek kutyája, Cézár is iskolába indul. Ő máshol tanul: egy olyan intézményben, ahol segítőkutyákat képeznek ki.
Ha Cézár levizsgázott, ő vigyáz majd Julekre, és segít könnyebbé tenni a fiú életét. Addig azonban még sok kaland vár rájuk: kerekesszékverseny a parkban, nyomozás egy eltűnt osztálytárs után, végül egy rejtélyes teniszlabda titkának megfejtése. A cseh írónő története az elfogadásról és a barátságról szól, megismerhetjük belőle egy különleges fiú és egy különleges kutya humoros, megható hétköznapjait.
Cézár tapasztalatait nemcsak az író elbeszéléséből ismerhetjük meg, hanem saját gondolatait, aggodalmait, örömét is olvashatjuk, amitől néha nagyon mókássá és igazán szerethetővé válik a kötet.
Közösségi hozzászólások: