SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Koponyatörést is okozhat az új, életveszélyes TikTok-kihívás

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-03-05
Ha azt hitted, a mosókapszula-evésnél már nincs lejjebb, sajnos tévedtél: az új kihívás, amely immár a TikTokon terjed, valóban életveszélyes sérüléseket okozhat.

Három fiatal áll egymás mellett. Egyszerre elkezdenek ugrálni, majd a két szélső kirúgja a középső lábát, aki erre hanyatt vágódik. Vicces, ugye?

Az eredeti felvétel ötletgazdái valószínűleg annak szánták, de a jópofának tűnő kihívás komoly sérülésekhez – akár koponyatöréshez – is vezethet. Ez nem is különösebben meglepő, hiszen az érintett ilyenkor viszonylag magasról esik hanyatt többnyire valamilyen kemény felületre – a csempére vagy a betonra.

Különösen kegyetlen a játék akkor, ha az áldozat nem is tudja, hogy a társai mire készülnek. Egy arizonai édesanya, Valerie Hodson a Facebookon osztotta meg, mi történt a fiával: a gyerek gyanútlanul kezdett ugrálni a társaival, akik egyszer csak kirúgták alóla a lábát. Öntudatlanul feküdt az aszfalton, a másik kettő viszont csak röhögött mellette. Végül a gondnok sietett a kisfiú segítségére, aki komoly fejsérülést szenvedett a „tréfa” miatt.


Másnap egy újabb anyuka, Teri Wimmer posztolt ki egy nagyon hasonló esetet a Facebookra. Az ő kisfiának a csuklója tört el a kihívás során.


Dr. Nathan Richards, az Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának sebésze szerint a játék „potenciálisan életveszélyes” – írja a Fox News. „A közösségi médiában terjedő ’koponyatörő kihívás’ komoly fej- és a nyaksérülésekhez vezethet. A teljesség igénye nélkül okozhat zúzódásokat, vérömlenyt, koponyatörést, agyrázkódást, nyaktörést, agyi vérzést, eszméletvesztést, bénulást és halált. Noha kívülről nézve az egész nem több egy jópofa viccnél, a gyerekeknek tudniuk kell ezekről a veszélyekről.”

Sabrina Sykes pszichológus a blogposztjában kifejtette, hogy ezek a kihívások azért népszerűek, mert gyors népszerűséget hoznak a kamaszoknak: „A lájkok és a követők száma azt mutatja, mennyire fogadják el a gyerekeket a társaik. Ettől függ az önértékelésük, és ez viszi bele őket az ilyen kihívásokba.”

Sykes szerint elengedhetetlen, hogy a szülők megismerkedjenek ezekkel a közösségi felületekkel, és elbeszélgessenek a gyerekeikkel, ezáltal ültethetik ugyanis el bennük a racionális gondolkodás magvait.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: twitter

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja