SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Alacsonyabbnak látják a legfiatalabb gyermeküket az anyák

Családinet [cikkei] - 2013-12-18
Valós méretüknél alacsonyabbnak látják legfiatalabb gyermeküket az édesanyák egy új tanulmány szerint.

A Current Biology című folyóiratban közölt tanulmány szerint a "bébi-érzékcsalódás" nincs összefüggésben azzal, hogy egy anyának hány gyermeke van. A vizsgálatba bevont édesanyák átlagosan 7,5 centiméterrel becsülték alá a legfiatalabb utódjuk magasságát, míg a többi gyermekük méretét teljes pontossággal mérték fel.
    
Az ausztrál Swinburne Műszaki Egyetem kutatóinak részvételével készült tanulmány szerint ez egyfajta alkalmazkodó mechanizmus, amely a legsebezhetőbb utód táplálását és védelmét szolgálja. A kutatók 747 anyát vontak be a vizsgálatukba és arról kérdezték őket, hogy észleltek-e hirtelen bekövetkezett változást a legfiatalabb lányuk vagy fiuk magasságában közvetlenül az után, hogy újabb gyermeknek adtak életet. A résztvevők több mint kétharmada - 70 százaléka - igennel válaszolt.
    


Az érzékelésbeli változás elsősorban a család korábbi "kisbabájára" irányult és az anyák kisebb valószínűséggel érzékeltek magasságbeli változást a többi gyermeküknél. A kutatók szerint az anyák érzékelésében jelentkező hirtelen változás nem csupán azért van, mert az idősebb gyermek jóval nagyobbnak tűnik az újszülött mellett. Valójában azért történik, mert a szülők mindvégig érzéki csalódás áldozatai voltak, és a valóságnál kisebbnek látták a legfiatalabb gyermeküket. Amikor azonban új baba érkezik a családba, a varázslat megtörik és a szülők immár valós méreteiben látják a gyereküket - adta hírül a BBC News.    
    
A résztvevők közül hetvenet arra kértek a kutatók, hogy falra rajzolt jelölésekkel becsüljék meg minden gyermekük magasságát. Az édesanyák sorra alábecsülték egyetlen vagy legfiatalabb - 2 és 6 éves kor közötti - gyermekük testmagasságát, míg sokan közülük remekül szerepeltek a többi gyermekük méretének, és a különböző hétköznapi tárgyak, úgy mint a fürdőszobai mosogató vagy a konyhapult magasságának megbecsülésében.
http://www.bbc.co.uk/news/health-25400724

Forrás: MTI
Fotó:
 David Castillo Dominici - FreeDigitalPhotos.net

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Szex 60 felett: tabu, amiről senki nem beszél

A szexuális élet nem ér véget 60 éves kor felett, sőt, sokaknak ekkor teljesedik ki igazán. Szexológusként nap mint nap látom, hogy a párok egy új, mélyebb intimitást fedeznek fel maguknak, amikor már nem a teljesítménykényszer és a megfelelés hajtja őket. Most lerántom a leplet a leggyakoribb tévhitekről, és megmutatom, hogyan lehet a szex 60 felett is örömteli, szenvedélyes és felszabadító.

A kollagént nem, de az építőelemeit lehet pótolni!

Egészséges táplálkozás mellett a Semmelweis Egyetem belgyógyász professzora szerint nincs szükség a kollagén külső pótlására, mert a szervezet a bevitt fehérjékből C-vitamin, réz és cink együttes jelenléte mellett elkészíti és fedezi a saját kollagénszükségletét. A mesterségesen előállított kollagénkészítmények fogyasztásakor fontos tudni, hogy e nyomelemek és vitamin fogyasztása nélkül még az alkotóelemek sem szívódnak fel.

Terhesség hétről hétre - 1. héttől a 40. hétig: mi történik veled és a babáddal?

A terhesség 40 hetes utazása az egyik legnagyobb kaland az életedben. Amikor meglátod a pozitív tesztet, rögtön ezer kérdés merül fel: mekkora most a baba? Mikor fogom érezni a mozgását? Normális, hogy émelygek? Tarts velünk hétről hétre, és tudd meg pontosan, hol tart a babád fejlődése, és milyen változásokra számíthatsz a testedben!

„Végre megérkeztek az adatok” - Fordulat jöhet a gyermekvédelemben? Dr. Gyurkó Szilvia válaszol

Dr. Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértő, a Hintalovon Alapítvány vezetője hosszú évek óta dolgozik azért, hogy a gyerekek jogai ne csak papíron létezzenek.

Különleges, de hivatalosan adható babanevek - ha nem szeretnél te is Hannát vagy Dominikot

Egyre több szülő szeretne olyan keresztnevet adni a babájának, amely egyedi, ritkább, mégis teljesen hivatalos és gond nélkül anyakönyvezhető. Szerencsére ma már több ezer olyan név közül lehet választani, amely megfelel a szabályoknak, mégis különleges, így a gyereked neve valóban egyedi lehet az oviban is.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja