SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Nagyobb biztonság - házban, kertben!

Családinet [cikkei] - 2008-12-11
A szél megzörgeti az ablakot, a kutya erősen ugat és máris összerezzenünk, hogy ki mászkálhat az udvaron. Ideális esetben csak megkocogtatjuk kedvesünk vállát, hogy menjen egy kört a ház körül és nézze meg, ki miatt indult be a kerti locsoló készülékünk.

Csak a számítógép elé kell leülni...A probléma akkor kezdődik, ha a ház ura üzleti úton van, vagy éppen a barátaival pókerparty estét tart. Nem sok nő marad szívesen otthon ilyen esetekben, inkább megpróbálunk társaságot szervezni. Ha sem a barátnők, sem szomszédunk nem hajlandó arra, hogy nálunk töltse az éjszakát, akkor igazán szélsőséges védelmi berendezéseket tudunk alkalmazni; karácsonyi díszkivilágításba helyezzük az összes szobát, gázspray-vel a kezünkben alszunk el, vagy egy kisebb szekrényt tolunk a bejárati ajtó elé.


Természetesen ezek a megoldások nem segítenek akkor, ha csak a külső gyanús zajoknak szeretnénk utánajárni, hogy ne reggelig kuporogjunk a takaró alatt valamelyik sarokban. Mert ugye kevés nő képes arra, hogy az első csöngetésre kinyissa a bejárati ajtót, vagy megnézze, hogy az eső vagy a betörő kopogtat-e az ablakon.

Szerencsére egyszerűbb és kevésbé stresszes megoldást is választhatunk. Csak megkérjük kedvesünket, hogy az udvar különböző pontjain esetleg bejárati ajtó, garázs előtt, pincelejáró- helyezze el a Logitech biztonsági rendszer kameráit. Ezután rögtön csatlakoztathatjuk a kamerákat az elektromos hálózatra, számítógépünkre pedig csak egy könnyen kezelhető, szoftvert kell telepíteni. Így ha legközelebb kétes zörgéseket hallunk az udvarról, akkor csak egy forró teával és takaróba bugyolálva kell leülnünk a laptopunk elé és megnézhetjük a tetszés szerint kiválasztott képeket a pincelejáróról, vagy az autónkról. Persze nem árt, ha kedvesünkkel továbbra is elhitetjük, hogy csak az ő jelenlétében érezzük magunkat biztonságban.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban

Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja