SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Rizikó

Marci [cikkei] - 2006-11-13
Háborús, stratégiai társasjáték, melyben a világ meghódítása a cél.

Hat kontinens van, melyen összesen negyvenkettő körzet van. Ezeket a körzeteket kell elfoglalni az egységeinkkel.
Egységek adatai:
1 gyalogos katona egy egységet ér
1 lovas katona öt egységet ér
1 ágyú tíz egységet ér
A játékosok attól függően, hogy mennyien vannak, kapnak bizonyos számú egységet, melyet tetszőlegesen vehetnek ki.
Pl.: Egy játékos kaphat 35 egységet. Ezt többféleképpen veheti ki: 2 lovas, 25 gyalogos.
Azért előnyös több gyalogost kivenni, mert csak velük lehet harcolni és így nem kell szöszmötölni az egységek felváltásával. A játék akkor kezdődhet, ha mind a 42 körzeten legalább egy katona van. Támadni csak szomszédos körzeteket lehet. Ha valaki támad, egyszerre három egységgel támadhat, védekezni viszont egyszerre csak kettő egységgel lehet.
Ha valaki elfoglal egy kontinenst, azért minden kör elején plusz egységeket kap. Mindenki kap egységeket akkor is, ha nincs kontinense. Annyit kap, amennyi a területeinek a harmada. Plusz egységeket lehet kapni azért is, ha összegyűlik három területkártya. Azonban nem mindegy, hogy mi van a kártyán. Kétféleképpen lehet értük egységeket kapni.
1. Három egyforma ábra van a kártyán (Pl.: 3 gyalogos vagy 3 lovas)
2. Három különböző ábra van a kártyán (Pl.: 1gyalogos, 1 lovas, 1 ágyú)
Úgy is játszható, hogy mindenki húz 3 küldetéskártyát, melyen parancsok vannak, amiket végre kell hajtani. Amikor az egyik játékos teljesítette az egyik küldetését, föl kell fednie a küldetés kártyát (ugyanis a küldetések titkosak). Az nyer, akinek hamarabb sikerül teljesíteni mindhárom küldetését.
Szerepel a játékban még a kétjátékos mód is, ami annyiban különbözik a másik kettőtől, hogy itt semleges egységek is vannak. Ezek lehetnek passzívak, vagyis nem mozognak és ha megtámadjuk őket az ellenfél játékosa dob (ugyanis kocka dobással kell eldönteni, hogy ki nyer), de lehetnek aktívak is, amikor megvesztegethetők. Megvesztegetni területkártyával lehet. Ekkor a szövetségeseink lesznek.

Próbáljátok ki!

www.abbcenter.com/jatek

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Hogyan fegyelmezzünk szeretettel? – Válaszkereső Pécsi Rita neveléskutatóval

Szeretettel fegyelmezni nem ridegséget jelent, és a határok sem a gyerek ellen vannak. Pécsi Rita neveléskutató szerint a gyerek akkor érzi magát biztonságban, ha a szülő nem tűnik el mellőle a "baráti" szerep mögé, hanem nyugodt, következetes vezetést ad neki.

Amit a képernyő elvesz a gyerekedtől, és észre sem veszed

A telefon és a tablet sok családban a leggyorsabb béketeremtő: előkerül étteremben, autóban, várakozás közben, vagy akkor, amikor a szülőnek végre két szabad percre lenne szüksége. Uzsalyné Dr. Pécsi Rita neveléskutató szerint éppen ez a látszólag ártatlan szokás veheti el a gyerekektől azt, amiből az idegrendszerük, az önbizalmuk és a kapcsolati képességük épül.

A túlzásba vitt bőrápolás kamaszkorban többet árthat, mint használ

Egyre több tizenéves használ felnőtteknek szánt, aktív hatóanyagokat tartalmazó kozmetikumokat - pedig a túlzásba vitt bőrápolás ebben az életkorban akár ronthat is a helyzeten. Tinédzserkorban a rosszul megválasztott bőrápolási rutin bőrszárazsághoz, irritációhoz, sőt akár fájdalmas vagy viszkető allergiás reakcióhoz is vezethet- mondja dr. Kovács Anikó, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika bőrgyógyásza.

Képernyő vagy kaland? Így találjuk meg az egyensúlyt a gyerekek digitális és offline világa között

A digitális világban élünk, de a gyerekkor varázsa továbbra is a képernyőkön kívül történik. Hogyan találhatjuk meg az egészséges egyensúlyt szülőként anélkül, hogy démonizálnánk az okoseszközöket? Mutatunk néhány bevált, gyakorlatias tippet, és elmeséljük, hogyan segíthet a közös játék akár a legnehezebb helyzetekben is.

Az embrióból szűrték ki a súlyos SMA betegséget - egészségesen született a kisfiú a Semmelweisen

Egészségesen született és jól van az a kisfiú a Semmelweis Egyetemen, aki azért fogant mesterséges megtermékenyítéssel, hogy még embrió korában kiszűrhessék az orvosok a családban öröklődő SMA betegséget egy modern eljárásnak köszönhetően. Az úgynevezett preimplantációs genetikai vizsgálat azoknak a pároknak segít, akik az ismert genetikai betegségüket szeretnék kiszűrni az embriókból, annak érdekében, hogy egészséges gyermekük születhessen. A hazai orvosegyetemek közül elsőként a Semmelweis Egyetemen vált elérhetővé tavaly ez a korszerű diagnosztikai módszer a lombikprogramban részt vevő párok számára. És ez az első eset hazánkban amikor ezzel az eljárással, teljes egészében állami keretek között, egészséges gyermeknek adott életet egy édesanya.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja