SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Utazós játékok - 7 ötlet, amivel lefoglalhatod a kocsiban a kicsiket

Családinet [cikkei] - 2019-01-11
A hosszú úton valamilyen elfoglaltsággal le kell kötni az izgatott vagy épp unatkozó gyerekeket. Licsár Szilvia pedagógus, a Játékliget szakértője ehhez ad tippeket.
Utazós játékok - 7 ötlet, amivel lefoglalhatod a kocsiban a kicsiket


1. Mire figyeljünk a választásnál?

„Az ünnepek utáni időszakban a legtöbb szülő úti játékok választásához kér tőlünk segítséget. Amire érdemes figyelni, hogy az apró játékdarabok ne vesszenek el az autóban, egyszerű szabályok szerint játszható legyen és lehetőleg hosszabb időre lekösse a figyelmet. Ha különböző életkorú gyerekek is vannak, jó, ha mindegyikőjük részt tud venni a játékban. A többen is játszhatóak mellé egyszemélyes elfoglaltságokat is javasolni szoktunk, a „csendespihenő” idejére” - Licsár Szilvia pedagógus.
 


2. Társasjátékok az útra


Indulás után, rövid nézelődést követően rendszerint elő is kerülnek az útra bekészített kártya- vagy társasjátékok. Ezeket a kezünk ügyébe csomagoljuk, könnyen hozzáférhető helyen legyenek. Az úti társasok praktikusan kisebb méretűek és mágnesesek, így jól használhatóak az autóban is. Több asztali társasjátéknak létezik úti változata is, ezért ha van kedvenc, azt mindenképp érdemes beszerezni.
 


3. Saját készítésű társasjáték


Társasjátékot készíthetünk saját kezűleg is: az úti bingóhoz keressünk olyan képeket, amelyeken az útközben előforduló dolgok – például piros autó, kerékpáros, útjelző tábla vagy ház, kamion - láthatóak. A játék menete megegyezik a számokkal játszott bingóval. Az nyer, aki először veszi észre a tárgyakat, így elsőként telik be a táblája.
 


4. Szójátékok


Ha meguntuk a társasozást, a hangulatot feldobhatjuk egy közös énekléssel, mondókázással. Játszhatunk szóláncot – a soron következőnek az előző szó utolsó betűjével kezdődő szót kell mondania. Ezt nagyobbaknál nehezíthetjük memóriajátékkal is, ilyenkor az új szó előtt el kell ismételni a korábbiakat is. A jól bevált klasszikusokat se felejtsük, a barkóba és a kő, papír, olló is jó szórakozás lehet.
 


5. Egyedül is játszható játékok


Az autóülés hátuljára érdemes zsebes tárolót tenni, ebben több olyan apróság is elfér, amivel a gyerekek egyedül is el tudják magukat foglalni. Mosható filctollakkal színezhetnek, matricás vagy játékos fejlesztő könyvek feladatait oldhatják meg. Mesekönyveket olvashatnak, képeskönyveket nézegethetnek. Az önállóan játszható mágneses logikai játékok is kedveltek utazáshoz, a feladványok megoldásával szívesen foglalatoskodnak útközben a gyerekek.
 


6. Beszélgessünk a helyről, amerre tartunk


Az utazás utolsó órájában a legelcsigázottabb a társaság. Ilyenkor már mindenki nagyon várja, hogy élőben is láthassa a helyet, ahová tartunk, kinyújtózhasson a hosszú út után, a gyerekek szaladgálhassanak. Hogy az idő gyorsabban teljen, tervezgessünk, meséljünk az úticélunkról. Beszéljük meg, hogy ki, mit fog először csinálni, amikor megérkezünk, mi található a szállásunk közelében, milyen programokat szerveztünk a következő napokra.
 


7. Az újdonság varázsa


Ha lehet, szerezzünk be az otthon összekészített, karácsonyra kapott játékok mellé egy meglepetés-darabot is az útra. Ha kifogyunk az ötletekből, vagy a kéznél lévő játékokat már végigjátszottuk, nagyon jól fel tudja dobni a társaságot az újdonság varázsa, így az utazásból hátralévő idő is gyorsabban telik majd.

Forrás: www.jatekliget.hu 
Kép: Victoria Borodinova / Pexels

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja