SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

LoveInfo mobilalkalmazás (nem csak) kamaszoknak

Családinet [cikkei] - 2018-02-27
Bemutatunk egy ingyenes, preventív jellegű mobilalkalmazást (nem csak) fiataloknak: szexről, drogokról és mindarról, amiről nem tudsz kivel beszélni.
LoveInfo mobilalkalmazás (nem csak) kamaszoknak

A LoveInfo mobil alkalmazás segítségével a fiatalok megtalálják a választ azokra a kérdésekre, problémákra, melyekkel senkihez nem tudnak fordulni.
Megdöbbentő, hogy mennyi abortuszt végeznek napjainkban is, s hogy hány nőnek nem lehet emiatt gyermeke; hogy ebből eredően mekkora az esetlegesen életre szóló testi-lelki fájdalom, hogy hány élet megy tönkre a
tudatlanság, a felvilágosítás és a megelőzés hiánya miatt.

A mai modern technológiának köszönhetően a fiatalság előszeretettel használja az információk átadására a különböző médiumokat (Facebook, Twitter, Instagram). A statisztikák szerint három fiatalból kettő állandóan online.
A LoveInfo megálmodói ezért gondolták, hogy a leghatékonyabb segítségnyújtási forma egy mobil applikáció létrehozása, ami hiteles információkat tartalmaz és a fiatalok nyelvén szól. Az alkalmazás a 12-25 éves korosztályt célozza meg.

loveinfo

Az alkalmazás ingyenesen és regisztráció nélkül letölthető; annak érdekében készült, hogy minden párkapcsolati kérdésben segítséget tudjon nyújtani fiataloknak, felnőtteknek, oktatottnak, oktatóknak egyaránt. Hasznos tanácsokat, hiteles információkat ad a szexuális együttlétre, az azelőtti és az azutáni időre vonatkozólag, hogy hogyan lehet elkerülni a ránk leselkedő veszélyeket, betegségeket, a nem várt, nem kívánt terhességet. Ezekre a helyzetekre többnyire mindig van megoldás, ám a leghatékonyabb a megelőzés.

Az alkalmazás sok fontos kérdésre tér ki képekkel illusztrálva, például

  • az intim higiéniára,
  • az önvizsgálat megtanulására,
  • részletezi az anatómiát,
  • önismeretet,
  • a védekezési módszereket - s azoknak fontosságára és részleteire is kitér,
  • eloszlatja az interneten keringő tévhiteket.

Az alkalmazás fejlesztése során nagy hangsúlyt fektettek a pozitív családtervezésre.

Az alkalmazás ezeken a fontos kérdéseken kívül kitér az internethasználat veszélyeire, felhívva a figyelmet arra, hogy milyen szabályokat fontos betartani, hogy ne kerüljenek a fiatalok kiszolgáltatott helyzetbe.

Külön menüpontban drogprevenciós program került elhelyezésre, mely tartalmának összeállításában a Fejér Megyei Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Alosztályának munkatársai voltak a tervezők segítségére.

Az alkalmazásban a vészhelyzet menüpont pedig baj esetén nyújt segítséget.

GPS segítségével megtalálhatóak

  • a nőgyógyászati szakrendelések,
  • bőr- és nemi beteg gondozók,
  • a babamentő inkubátorok,
  • családvédelmi szolgálatok

és mindezek könnyedén elérhetőek is. Ebben a menüpontban még elhelyezésre kerültek segélyvonalak is, mint például az ingyenesen hívható lelkisegély vonal, és a drogsegély vonal is.

Ezzel az alkalmazással sok kérdésre kapnak választ a fiatalok, ellentétben azzal a szituációval, amikor egy iskolai felvilágosítás alkalmával nem merik feltenni intim kérdéseiket, mert nem akarnak "leégni" társaik előtt.

A fejlesztők célja a mobilalkalmazással, hogy 20%-os statisztikai javulást érjünk el mind a kívánt terhesség, mind pedig a drogprevenció területén. A projekt az innovációt tekintve egyedülálló: azt a célcsoportot választotta ki, mely a leginkább érintett ebben a témakörben és egyben a leginkább veszélyeztetett is.
Egyértelmű és világos információkhoz juttatja a célcsoportot, és teljes mértékben egyéni elgondolás, mely saját erőből jutott el jelenlegi fejlettségi szintjére.

A tevékenységeket tekintve a megvalósulás folyamatában részt vettek felelős és komoly tudással rendelkező szakemberek, kik elhivatottságból álltak a projekt mellé:

  • Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya Egészségfejlesztési osztály dolgozói
  • Fejér Megyei Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya
  • Szexológus tanácsadó
  • Ügyvéd
  • Szülész-nőgyógyász szakorvos
  • Onkológus orvos

A tervek szerint a későbbiekben a játék menüpont helyére egy kb. 200 kérdésből álló kvíz kerülne, mellyel a fiatalok ellenőrizhetik tudásukat és akár játszva tanulhatnak.

Az ötlet innovativitása abban nyilvánul meg, hogy jelenleg az egész világon nincs még egy ilyen ötleten alapuló, szexuális és tudatos egészségre nevelő, a pozitív családtervezésre tanító alkalmazás.

Az eredmények és hatások fenntarthatósága a tudás biztosításával mindenképp hasznos, hiszen ha a fiatalok körében egyre ritkábbá válnak a nem kívánt terhességgel járó testi és lelki megpróbáltatások, akkor az erőfeszítés már elérte a célját.

Minél szélesebb körben válik elterjedté az alkalmazás használata, annál nagyobb az eredményességi mutató. Ez természetesen nem pénzben mérhető profit, azonban ha abból az aspektusból tekintünk az eredményességre, hogy a költségvetést és az egészségügyi kasszát kevésbé terhelik az elkerülhető orvosi és egyéb jellegű beavatkozások/kezelések, akkor máris pénzben is kifejezhetővé válik az alkalmazás hasznossága.

A tervek között szerepel a fiatalok igényeit szem előtt tartva az alkalmazás folyamatos megújítása grafikailag és tartalmilag egyaránt. A fejlesztők elmondása szerint munkájuk során a legnagyobb nehézség talán a prüdéria legyőzése volt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Kabinet Iroda is elismerő nyilatkozatot küldve ismerte el a program szükségességét.

Langmár Bettina, a LoveInfo mobil alkalmazás ötletgazdája, tulajdonosa

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja