SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az élet játéka

[cikkei] - 2004-02-25
Sokáig ráér az egész család? Elő a társast, játsszuk le a nagybetűs ÉLETet! Egy izgalmas játék unalmas órákra!

Ezt a játékot max. hatan játszhatják. Jó, ha a gyereknek már van tapasztalata a társasjátékokban, a szabályok ismeretében, betartásában.

 

Jó minőségű, erős tábla és sok apróság tartozik a játékhoz. Újszerű megoldás, hogy itt a táblára házakat lehet felrakni, vannak dombos szakaszok. Sokakat felvillanyoz, hogy "pénzes" játék. Érdekesség, hogy nem dobókockával, hanem pörgetéssel (mint a rulettben) haladhatunk. A figurák itt kisautók, amibe rögtön beül a "játékos". Van kék és rózsaszín utas.

 

Rögtön a játék elején döntenünk kell: honnan induljunk. Más feltételekkel kezdhet a karrier felé induló, mással az egyetemet választó. Pár  pörgetés után mindenképpen kell szakmát választani, fizetést is, ezek után a megfelelő mezőkön fizetést kapunk, van ahol játékos társainknak kell fizetnünk, van ahol ők fizetnek nekünk (minden szakmához tartoznak mezők). Házasságot kötünk, ekkor újabb utas ül az autóba, házat veszünk, gyermekeink születnek, vagy akár válságba kerül az életünk. Lehet tőzsdézni, tanulni!

Vannak mezők, ahol zsetonokat kapunk.

A játék végén ismét döntenünk kell: nyugdíjba vonulás után hol pihenünk. Az egyik irányban a meglévő zsetonokat kockáztatjuk. Az nyer, akinek a legtöbb pénze van.

 

Félóra-óra alatt ér végig mindenki az úton. Elég jól áttekinthető játék (bár egy-két parti kell, amíg minden szabályt megjegyzünk papír nélkül is), könnyű kezelni is. Nincs szükség adminisztrációra, mindenhez van tartozék (pl. az adósság is a pénzhez hasonló "jegy", amit kifizetéskor a pénzzel együtt visszaadunk a banknak). Jó ideig nem lehet megunni, jó kikapcsolódás az egész család számára!

LEGOLVASOTTABB

Súlyos mérgezést okozhat - egyre több kamasz használ ilyet

Bár tüdőrákot nem, de gyors nikotinmérgezést okozhat a snüssz. Egyre többen használják, miközben a rövid- és hosszú távú veszélyek sokak előtt ismeretlenek.

Visszatért a rettegett gyerekbetegség, és most a legkisebbeket fenyegeti

Újra felütötte a fejét Magyarországon a szamárköhögés: a betegség fuldokló, görcsös köhögési rohamokkal, sőt, akár az ajkak elszíneződésével is járhat. A fertőzés főként a csecsemők és kisgyermekek körében terjed, az elmúlt évben 365 beteg szorult kórházi kezelésre, és több mint százan életüket vesztették a kór következtében. A háziorvosok arra figyelmeztetnek, hogy akik kisbabák közelébe készülnek, feltétlenül oltassák be magukat.

5 mondat, amit minden fiúnak hallania kell a szüleitől: így lesz belőle empatikus és magabiztos férfi

Minden szülő azt szeretné, hogy gyermeke bátor, önazonos és kiegyensúlyozott felnőtté váljon — ám a fiúgyermekek nevelésében is sok beidegződés él, amelyek az érzések elfojtását, a teljesítménykényszert vagy a hibák kerülését erősítik. Pedig a fiúk is vágyják, hogy megértsék, szerethetőek önmagukért, nem csak az eredményeikért vagy erősségükért. Ezek a szülői mondatok idővel belső hanggá válnak, és meghatározhatják, hogyan látják önmagukat egész életük során.

Szebben és hamarabb kezd beszélni a gyerek, ha ezzel játszik

Fillérekbe kerül, mégis csodákra képes a beszédtanulásban.

Autizmus-szerű tünetek az óvodásoknál: A korlátlan kütyüzés veszélyei

"A mai óvodáskorúak nem tudnak olyan nyelvi szinten teljesíteni, mint az 5 évvel ezelőtti óvodások" - figyelmeztet egy friss magyar kutatás. A szakemberek szerint már bölcsődés korban kütyüznek a gyerekek, és ezt súlyos fejlődési problémák követik. De visszafordítható-e a folyamat? Mikortól kell aggódni?

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja