SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy kimerült szülő kérése a pedagógusokhoz

Németh Noémi [cikkei] - 2020-03-20
A világjárványra való tekintettel március 16-án bezártak az iskolák, és kezdetét vette a digitális oktatás. Az új helyzet jóval nagyobb terhet ró a szülőkre, mint az kívülről látszik - ezeket a nehézségeket most egy édesanya foglalta össze a Facebookon.

Nagyon gyorsan: egyik napról a másikra kellett bevezetni egy új, teljesen ismeretlen rendszert. A tanárok a szülők és gyerekek türelmét kérik, ahány fórumon csak üzenni tudnak: mindenkinek nehéz az átállás. Most azonban egy szülő, Nagy Timi szólalt fel az Online otthonoktatás nevű csoportban, mert úgy érzi, túl gyorsan kezdődtek meg a számonkérések.
 

"Kedves Pedagógusok!

Van néhány gondolatom amit megosztanék veletek. Abszolút jó indulattal!!!! Kérlek, így is olvassátok!

1. Három napja van új rendszer és már témazárót kell írni, egy olyan felületen amit még nem is ismerünk.
2. A szülők egy része bejár dolgozni, de aki otthonról dolgozik annak is át kell állnia az új rendszerre, ami sok esetben nem olyan könnyű ahogy a távoktatás sem.
3. A gyerekekkel eddig tanultunk és segítettünk nekik leckét írni. Azonban sok esetben most tanítanunk kell őket, ami nagyon nem ugyanaz!!! Egyrészt szakmai tudás nélkül, másrészt a saját munkánk mellett. Sok családnál több iskolás gyerek van, ezért feladatok és a terheltség is arányosan több.
4. A munkánk és a tanítás mellett ott vannak az egyéb feladatok, pl. a napi 5x étkeztetés, ami szintén időigényes.
5. Vannak egyéb gondok is. Segítenünk kell a nagyszülőket, szülőket és az idős rokonokat. Sokan a munkájukat veszítik most el, vagy élelmiszert sem tudnak vásárolni. Félünk a megbetegedéstől, hogy elveszíthetjük a szeretteinket.
6. Teljesen új felületeket kell megtanulnunk, hogy működjön a rendszer. Nálunk pl. 6 különböző oldalra kell belépni gyerekenként. Nekünk ugyan annyiranehéz és ijesztő, mint a pedagógusoknak.
7. Türelmet és időt kértek a szülőktől, mi is azt kérünk tőletek!!!!! Ez az egész átállás mindenkinek nagyon nehéz, fizikailag, szellemileg és érzelmileg is megterhelő.
8. Tényleg olyan fontos már az első digitàlis héten témazárót írni?????
9. Tényleg olyan fontos már az első héten nagy mennyiségű anyagot elküldeni a gyerekeknek?????


Hogy mire lenne most szülőként szükségem?
 

  • Időre, hogy megtervezhessem a napirendünket, hogy megismerkedjek az új online felületekkel, hogy kialakítsam a saját itthoni munkaidőmet.
  • Megfelelő szakmai segítségre! Úgy gondolom tanítani a tanárnak kell (szülői segítséggel), ebben a helyzetben is. Segíteni ahogyan tud. Pl. Video oktatás, hanganyagok, jegyzetek, linkek, bármi ami a rendelkezésére áll és ebben a helyzetben segítség.Nem elég megírni, hogy mit olvassunk el a tankönyvben és melyik feladatot csináljuk meg a munkafüzetben.Nincs arra idő, hogy mindennek utána nézzek, hogy aztán elmagyarázhassam, a gyerekeknek!
  • Rugalmasságra! Nem szeretnénk az első héten témazárót írni és összerogyni a feladatok alatt!
  • Türelemre! Nem csak nektek nehéz, hanem nekünk és a gyerekeknek is!!!

Ezen a héten csak annyit szerettünk volna, hogy összehangoljuk a családot. Az otthoni munkát és tanulást, a napirendet, az informatikai hátteret, a felkészülést, megszervezni az idős rokonok segítését!
Nekünk is nehéz hetünk van, mi is megértésre és türelemre vágyunk.
A türelem a tisztelet természetesen oda vissz érvényes! Ezt a keresztet most közösen kell cipelnünk!
Tudjuk, hogy most a tanároknak is nehéz. Nem várunk el azonnal profi átállást. Fogozatosságra van szüksége most mindenkinek.
Mindezek mellett hálásak vagyunk mindenért amit nap mint nap tesztek a gyerekekért."

Ti hogy vettétek az első hét akadályait?

Kapcsolódó cikkeink:

Így tanuljatok otthonról az iskolabezárás ideje alatt

3000 új, ingyenes feladat az Okos Doboz oktatási portálon

Egy tanár javaslata digitális iskolai rendre - az élhető digitális mindennapok

Ingyenesen elérhető a Mozaik kiadó összes tankönyve

Távoktatás szülői szemmel

Indexkép: FotoRieth / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja