SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Állatkínzás elkövetőit keresik az állatvédők

Családinet [cikkei] - 2008-07-25
Az állatok védelmében alkotott törvény szerint bűncselekmény, ha valaki kiteszi, elűzi állatát. Mégis naponta kerülnek utcára kutyák és cicák. Az Orpheus Állatvédő Egyesület elkövetőket keres...
Öt szemrevaló kiskutyát zárt valaki dobozba, majd étel és víz nélkül magára hagyta őket Szeged egyik kertvárosában, Baktóban. Ugyanezen a napon kicsit odébb zsákba csomózott valaki két macskát, majd az esőtől dagadó egyik csatornába hajította őket. A dobozos kutyákat, és a vízbe fulladásuk előtt a macskákat is kimentették az Orpheus Állatvédő Egyesület munkatársai. Az esetek sora végtelen. Azt kevesek tudják, hogy állatokat így kitenni bűncselekmény, amiért akár két évig terjedő börtön is kapható.

Magyarországon a hobbicéllal szaporított kutyák, macskák száma sokkal több, mint amennyire a felelős állattartói réteg igényt tartana. Vannak a szaporítók között feketéző kutya-macskatenyésztők, meg persze tudattalan (háztáji) szaporítók is.

Sokkal könnyebb lenne a problémákat megelőzni, mint kidobni, kínozni a megszülető kisállatokat. A felelőtlen szaporítások eladhatatlan végtermékeivel – a kiskutyákkal, kiscicákkal – sokan nem tudnak mit kezdeni, így törvényt sértve, bűncselekményt követnek el: kidobják őket az utcára. EZÉRT - ha a tettes előkerül - 2 év börtön is kapható!

A törvényből (2004.X.tv.):
A jogszabály szerint állatkínzást követ el az, aki gerinces állatot úgy bántalmaz, illetve tart, hogy az az állat egészségének károsodásához vagy annak pusztulásához vezet. Az állatkínzás vétségét követi el az is, aki állattartóként háziasított emlősállatot vagy az ember közelében tartott veszélyes állatot elűz, elhagy vagy kitesz.

Mit tehet az állatvédő lakos, ha állatkínzást tapasztal? Mivel állatokat utcára tenni bűncselekmény, a helyi (legközelebbi) rendőrt kell értesíteni, akinek kötelessége minden ilyen esetben eljárni, és jegyzőkönyvet felvenni, nyomozást megindítani.

A cikkben leírt ügyek kapcsán (vagy más esetekben) ha valaki konkrét információt nyújt az állatkínzásos bűncselekmény elkövetőinek felderítésére, azt az Orpheus Állatvédő Egyesület megjutalmazza!

Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület
www.zug.hu - Állatbarát Web Kuckó
www.ebrendeszet.zug.hu – Ebrendészet

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Három diák halt meg, miután a tanáruk hipnotizálta őket - mit tanulhatunk ebből szülőként?

Egy floridai középiskolában az igazgató évekig hipnotizálta diákjait – három tanuló halála után derült ki, milyen súlyos következményei lehetnek annak, ha egy pedagógus túllépi a hatáskörét, és a szülők, gyerekek sincsenek tisztában a jogaikkal.

Sokkoló adat: pár nap alatt több mint harminc szabolcsi gyermek tűnt el – döbbenetes ami a rendőrségi lista mögött van

Sajnos Magyarországon nap mint nap kerülnek fiatalok a körözési listára, és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye ebből a szempontból az élen jár. Az eltűnt gyerekek többsége előkerül, de akadnak, akiket évek óta keresnek. A rendőrség arra kéri a lakosságot, hogy aki bármit lát vagy tud, az ne habozzon szólni, hiszen egy apró információ is életet menthet.

Megtalálták a januárban eltűnt Egressy Mátyás holttestét

Az MTI közlése szerint azonosította a Budapesten januárban eltűnt fiú holttestét a rendőrség.

Mobilon küldött, szexi üzenetek - Buktatók, példák, tanácsok

A mobilüzenetben a leírt szavakon túl a legmélyebb belső állapotunk és vágyaink is észrevétlenül átsugároznak. Hogyan válhat a tudatos üzenetküldés az intim közelség és a szexuális vágy valódi táplálójává, elkerülve a kapkodásból és a mesterkéltségből fakadó párkapcsolati csapdákat?

Foghúzás vagy gyökérkezelés? Miért jobb a mikroszkópos gyökérkezelés?

Amikor egy fog komolyan megsérül vagy mélyen szuvasodik, a páciensek gyakran szembesülnek a nehéz döntéssel: a fog eltávolítása vagy a megmentésére tett kísérlet a jobb megoldás? Ez a dilemma évtizedek óta a fogászat egyik központi kérdése. A foghúzás gyors és végleges megoldásnak tűnhet, míg a gyökérkezelés a saját fog megmentésének ígéretével kecsegtet. A modern fogorvostudomány, különösen a mikroszkópos technológia fejlődése, alapjaiban írta újra a játékszabályokat. Ma már olyan fogakat is nagy sikerrel meg lehet menteni, amelyek sorsa korábban a fogó lett volna.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja