SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Áthúzta a fején a műanyag hajgumit a baba, majdnem megfojtotta – életveszélyes hajgumi és borostyánnyaklánc

Tóth Nikolett [cikkei] - 2021-10-25
Egy anya posztolt arról, hogy kislánya majdnem megfulladt, mert áthúzta a fején a nővére műanyag spirál hajgumiját. Szerencsére időben észrevették és nem lett belőle tragédia. A borostyánnyaklánc ugyanilyen veszélyes, több anya számolt be arról, hogy véraláfutásos lett tőle a gyerek nyaka. De az apró borostyánszemet a fogával is szétpattinthatja, ami ha a légutakba jut, könnyen fulladást okozhat.
Áthúzta a fején a műanyag hajgumit a baba, majdnem megfojtotta – életveszélyes hajgumi és borostyánnyaklánc

Ha ilyen hajgumit használsz, mindig jól pakold el!

Véletlenül került a baba kezébe a műanyag hajgumi, amitől majdnem meg is fulladt a kicsi - számolt be történetükről az édesanya a közösségi médiában. A másfél éves baba egy pillanat alatt áthúzta a fején a hajgumit, ezzel pedig majdnem megfojtotta magát. Szerencsére az édesanya időben észrevette és segített neki megszabadulni tőle.

Az esetet azért osztotta meg, hogy felhívja a figyelmet a veszélyre. Több anya is írta hozzászólásban, hogy rendszeresen elöl hagyta a hajgumiját, és nem is gondolt rá, hogy veszélyes lehet a babára nézve, ezért köszöni a figyelmeztetést.

Veszélyes a borostyánnyaklánc is, fulladást okozhat

Fogzási fájdalomra használják a legtöbben a borostyánnyakláncot, ami széles körben elterjedt. Dr. Varga Károly gyerekorvos a Családinetnek elmondta, hogy a nyaklánc mindamellett, hogy semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra, hogy valóban enyhíti a fogzási fájdalmat, nagyon balesetveszélyes.

Korábban egy ausztráliai édesanya számolt be arról, hogy kislánya nyakában megcsavarodott a nyaklánc és nagyon elszorította a gyerek nyakát. Ha az anyukája nem veszi észre időben, akkor a kislány ezt aligha élte volna túl, egy ilyen helyzetből ugyanis egy fuldokoló kisgyermek nem valószínű, hogy ki tud szabadulni.

Az édesanya története nem egyedi, nagyon sok gyereknek véraláfutásosra szorítja a nyakát a borostyánnyaklánc, miközben ez más szempontból is veszélyes. A kisbaba ugyanis kettéharaphatja a szemet, ami a tüdőbe jutva akár fulladáshoz is vezethet.

Több országban, köztük Magyarországon is előfordult már, hogy visszahívták egy áruházlánc termékét, mert letörhetnek belőle darabok, szétszakadhat a lánc és szétgurulhatnak a borostyánszemek.

A gyerekorvos azt javasolja, hogy a fogzási fájdalmak enyhítésére hűtött rágókát adjunk, esetleg helyi érzéstelenítő, fájdalomcsillapító kenőccsel kenjük be az ínyét. A borostyánnyakláncot pedig mindenkorra felejtsük el, hiszen nemcsak hogy nem segít a fogzási fájdalmakon, de még életveszélyes is.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja