SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Összegyűlt a pénz az eszközökre, de a külön szoba csak álom marad: újabb nehézséggel kell szembenéznie a családnak

Tóth Nikolett [cikkei] - 2022-08-31
A látássérült fiatal édesanya történetét nemrég mutattuk be. Vivien akkor még arról beszélt, hogy egy álma válna valóra, ha olyan eszközei lehetnének, amelyek segítik őt a mindennapi életben. Ilyen egy beszélő mérleg, egy színfelismerő, a címkéző toll vagy a Braille karóra. Az adományoknak köszönhetően ma már a birtokában vannak ezek az eszközök, és reméli, hogy ezzel az önállóság útjára lépett. Most azonban újabb kihívás vár a családra: apukája beteg lett, így a szoba kialakítása valószínűleg abbamarad.
Összegyűlt a pénz az eszközökre, de a külön szoba csak álom marad: újabb nehézséggel kell szembenéznie a családnak

Hálás vagyok az embereknek: már egyre kevésbé leszek rászorulva a környezetemre

Büszkén mutatja az új szerzeményeket Vivien, akinek jelentősen megkönnyítették az életét. Történetüket nemrég mutattuk be, melynek hatására számos felajánlás érkezett, amiből végre megvásárolhatta magának az alábbi eszközöket: 

  • beszélő mérleg
  • színfelismerő
  • címkéző toll
  • Braille karóra
  • telefon. 

Bár késő van és nagyon fáradt, még a kicsi sem sem alszik, mert beteg, mégis mosolyog a telefonban, amikor azt meséli, hogy már többször is mosott egyedül. Ezt a színfelismerő nélkül nem tudta volna megtenni. 

"Ez olyan, hogy ráteszem a ruhára és mondja, hogy milyen színű az a ruha.”

Könnyen megméri a lázát is a babának már, még a cikkünk megjelenése előtt kapott egy beszélő lázmérőt. Ahogy a folyadékszint jelzőt is még azelőtt be tudta szerezni. 

A címkéző toll pedig abban segíti, hogy eligazodjon a dokumentumok között. Ha például Léna baba orvosi kiskönyvére ragaszt egy matricát és rámondja, hogy ez az ő orvosi kiskönyve, akkor legközelebb ha a matricához érinti a tollat, felolvassa neki, hogy mi az.
 


 


A külön szoba lehet, hogy csak álom marad: édesapja a betegsége miatt nem tudja folytatni a kialakítást

Viviennek másfél hónapos korában oxigéntúladagolás miatt vált le a retinája, csak fényérzékelése van. 2019-ben ismerkedett meg szerelmével, de útjaik már a terhesség első heteiben különváltak.

Jelenleg nyolcan élnek együtt Nagykerekiben egy kicsi lakásban, aminek részleteit még mindig fizetik. Ő a babával, a 60 éves éves anyukájával, a 70 éves apukájával, és a testvérével, annak férjével és a 2 éves kisfiukkal, valamint a 3 éves kislányukkal. Összesen nyolcan, egy kicsi és nem akadálymentesített házban. Minden álma, hogy elköltözhessen, vagy legalább minimálisan az önállóság szintjére léphessen, egy külön szobában. 

Ez azonban egyelőre csak álom marad. Idős édesapja már régóta köhög, ezért kivizsgálásra jár. A legutóbbi röntgen alapján azt mondták nekik, hogy tumorgyanús, de pontosabb diagnózist csak pár nap múlva, egy CT vizsgálat után fognak kapni. 

Vivien nagyon aggódik édesapjáért, nem szeretné őt idő előtt elveszíteni. 

Az apuka mindent megtett lányáért, amit csak tudott: építkezésbe fogott, hogy egy külön szobát hozzon létre Viviennek és Lénának. 

A munkát azonban a betegsége miatt félbehagyta. Hamar elfárad, ha mozog, bár ő még így is folytatta volna, de a családja lebeszélte, és azt javasolták, hogy inkább pihenjen és koncentráljon most a gyógyulására. 

A befolyt összeg maradékát így nem a szoba kialakítására, hanem más hasznos eszközökre fogják fordítani. 

Vivien a közösségi oldalán több videóban is megmutatta, hogyan látja el a kicsit, hogyan öltözteti például, vagy hogy teszi őt tisztába. Azt mondja, minden megy, még a fürdetés is, csak lassabban, és persze anyukája is végig mellette van és szól, ha rosszul fogja a babát vagy valamit nem jól csinál.

”Én is mindent úgy csinálok, mint a látók, csak lassabban. Van, hogy nehezebb, de belejövök és utána csinálom egyedül is.”
 


 

Korábban így beszélt a jövőről: 

”Most még könnyebb dolgom van, de ha elindul, akkor majd én is kúszok, mászok utána. A testvérem gyerekeivel is ezt csináltam. De sajnos ez a lakás nem akadálymentes, szeretnénk majd elköltözni egy olyan lakásba, ami nekem is és Lénának is jó lenne. Szeretnék majd önálló lenni, külön élni Lénával.”

Ez azonban még nagyon távoli terv. Mint mondja, már azzal is egy álma vált valóra, hogy megkaphatta azokat az eszközöket, amelyekkel az önállóság útjára léphetett.

Vivien nagyon köszöni az adományokat a Családinet olvasóinak!

Fotók: Rézműves Vivien

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Emberölés bűntette miatt keres a rendőrség egy 16 éves lányt

Emberölés bűntette miatt keres a rendőrség egy 16 éves lányt

A fiatal lány egy 2022-ben elkövetett bűntettben lehet érintett.
Meghalt az amerikai lány, aki a bulinegyedből tűnt el

Meghalt az amerikai lány, aki a bulinegyedből tűnt el

Mackenzie Michalski 31 éves volt, barátaival jött szórakozni Budapestre. Sajnos kiderült, hogy már hiába keresik: egy ír állampolgárságú férfi ölte meg a fiatal lányt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Videót készített arról, hogy vajon mi történik a halál után, majd pár óra múlva elhunyt a fiatal influenszer

Videót készített arról, hogy vajon mi történik a halál után, majd pár óra múlva elhunyt a fiatal influenszer

Egy ittas sofőr okozta balesetben hunyt el Mari Angel, egy fiatal youtuber. Pár órával a tragédia előtt azzal a kérdéssel is foglalkozott utolsó videójában, hogy vajon mi történik a halál után.
Ne csak a bajszodra, a prosztatádra is figyelj! Hogyan segíti a mesterséges intelligencia a prosztatarák-szűrést?

Ne csak a bajszodra, a prosztatádra is figyelj! Hogyan segíti a mesterséges intelligencia a prosztatarák-szűrést?

Világszerte 1,3 millió, Európában 450.000, Magyarországon pedig 4000 férfit diagnosztizálnak prosztatarákkal évente, amelyből közel 1500-an vesztik életüket a betegség következtében hazánkban. A fejlődő diagnosztika és a növekvő felismerésszám ellenére a prosztatarák az ötödik leggyakoribb rákhalálok világszerte. A rosszindulatú daganat korai felismerése kulcsfontosságú a sikeres kezeléshez, amelynek egyik legkorszerűbb eszköze a mesterséges intelligencia (MI) által támogatott, gáton keresztüli fúziós biopszia. Az eljárás az MR- és ultrahangképek 3D-s összevetítéssel tűpontos mintavételt biztosít a prosztata szöveteiből. A férfiegészség hónap alkalmából dr. Póth Sándor, a Budai Egészségközpont privát urológiai osztályának vezető főorvosa és a Nemzetközi MRT- és Mesterséges Intelligencia Vezérelt Diagnosztikai Központ vezetője ismerteti a szűrővizsgálatokkal kapcsolatos tudnivalókat, tévhiteket, valamint a fúziós prosztatamintavétel előnyeit.

A szerkesztő ajánlja