Ezekkel az oktatási tartalmakkal várnak az M5-ön
Családinet [cikkei] - 2020-03-17
A szülők és tanárok kérésének eleget téve, az otthon tanuló diákok munkáját segítve, további oktatási tartalommal bővül az M5 kulturális csatorna műsora keddtől - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hétfőn az MTI-vel.
- Keddtől minden hétköznap 8.00 órától 20.30-ig tart az oktatási sáv, hétvégén 11 órától az Ismerd meg című vetélkedőműsoruk ismétlését sugározzák - írták közleményükben.
- Jelezték: a délelőtti műsorstruktúra változatlan marad, minden hétköznap reggel 8.00-tól 14.30-ig többféle tematikájú műsorral készülnek.
- Ebben az idősávban 8.00 órától 11.00 óráig az 5-8. osztályos diákoknak szánt Felsős című műsoraikat sugározzák, Biológia, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, művészetek és informatika témakörben.
- 11.00 órától 12.00 óráig nyelvleckéket lehet majd látni. A Szólalj meg! című műsor két angol nyelvleckéjét adják egymás után. 11.30-tól 5 nyelven, 5-5 nyelvlecke követi egymást, hétfőnként német, keddenként francia, szerdánként olasz, csütörtökönként spanyol, péntekenként orosz nyelvtani feladatokkal.
- 12.00 órától a középiskolás korosztálynak sugározzák az Érettségi műsoraikat. Magyar nyelv és irodalom, matematika és történelem minden nap lesz, biológia, kémia, informatika, fizika és földrajz pedig hetente két-két alkalommal.
- A délutáni műsorsávban 14.30-tól megismételik a délelőtt sugárzott, 5-8. osztályos diákoknak szánt Felsős című műsorokat. 17.00 órától ismételik az Érettségi műsorokat, amelyeket aznap 12.00-től 14.30-ig sugároztak.
- 20.00 órától következik a Mindenki akadémiája című tudományos ismeretterjesztő sorozat. 20.30-tól az M5 kulturális híradóját láthatják a nézők 10 percben.
- 20.45-kor kezdődnek az M5 esti színházi közvetítései, filmjei.
- Szombaton és vasárnap 11 órától az Ismerd meg vetélkedőműsor ismétléseit sugározzák - közölte az MTVA.
Kapcsolódó cikkeink:
- Hogyan lehet lekötni egy gyereket otthon, a legjobb módon? - 34 ötlet
- Egy tanár javaslata digitális iskolai rendre - az élhető digitális mindennapok
- A Magyar Orvosi Kamara szerint két hét múlva 50-60 ezer új fertőzött is lehet
- Két budapesti kerületben is bezártak a játszóterek
Forrás: MTI
Kép: MTI/Sóki Tamás
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Új Banksy művek a Teslában
LEGOLVASOTTABB
Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata
Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.
Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg
Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.
Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron
Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.
Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett
Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.
Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért
Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.
Közösségi hozzászólások: