SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Madonna szeretné elvinni a gyermekeit egy auschwitzi kirándulásra

Üstöky Viktória [cikkei] - 2009-08-03
Az énekesnő azt tervezi, hogy a lengyelországi fellépése után elvinné négy gyermekét, Lourdes - t, Rocco - t, Davidet és Mercyt Auschwitzba, a legismertebb koncentrációs táborba kirándulni. A helyet ma Oswiecimnek hívják és meglehetősen sok turista látogat el oda.

Madonnáról mindMadonnaenki tudja, hogy a kabbala, vagyis egy zsidó misztikus tan elszánt követője, aki a gyerekeit is igyekszik ugyanerre nevelni. Az énekesnő úgy véli, hogy gyermekeinek tudnia kell, hogy egykor zsidók millióit ölték meg pusztán a hitük miatt, erre pedig a legjobb példa az auschwitzi haláltábor létesítése. Ekkor Lengyelország német fennhatóság alá tartozott, innét ered a német elnevezés. Az Auschwitz elnevezés valójában egy gyűjtőfogalom, mert több táborból állt. Az egykori tábor központja ma múzeum, Krakkótól mindössze 60 kilométerre. Ide szeretne ellátogatni az énekesnő a gyermekeivel, hogy ők is megérezhessék a történelem szelét. Madonna természetesen kikérte bizalmasa, Berg rabbi véleményét is a kirándulásról.

Az énekesnő jelenleg turné keretében mutatja be a legújabb albumát Európában, illetve Izraelben. A turnéra a gyerekei is elkísérték a művésznőt. Madonna tervez még egy kirándulást a turné utolsó állomásán: szeretne elzarándokolni a gyerekekkel a híres jeruzsálemi Siratófalhoz.




 

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Itt volt a legmagasabb a ponthatár idén és ezekre a szakokra volt a legnehezebb bejutni

Csütörtök este kihirdették a 2026-os felsőoktatási felvételi ponthatárokat, így több mint 140 ezer jelentkező számára eldőlt, szeptembertől megkezdheti-e egyetemi tanulmányait, és ha igen, melyik intézményben. Idén is akadtak olyan szakok, amelyekre rendkívül magas pontszámmal lehetett csak bekerülni.

Lehet, hogy te is ADHD-s vagy? A felnőttkori ADHD 8 árulkodó jele

Sok szülő akkor kezd el gyanakodni saját ADHD-jára, amikor a gyermekét kivizsgálják, és a tünetek feltűnően ismerősnek tűnnek. Nem véletlenül: az ADHD gyakran halmozódik a családokban, felnőttkorban pedig sokkal kevésbé látványos lehet, mint gyermekkorban.

Szőlő utcai ügy - Bangó Sándor közösségi oldalán megnevezték "Zsolti bácsit", a Fidesz-KDNP büntetőjogi lépeseket tesz

Bangó Sándornak, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakójának TikTok-oldalán kedden hajnalban megjelent egy bejegyzés, amelyben megnevezik, hogy ki "volt az a bizonyos nevezetű Zsolti bácsi". A Fidesz-KDNP kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében rágalomnak nevezte az állítást, és jelezték, megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket.

Öt- és tízéves gyermek vezetett külön jetskit - súlyos fejsérülés lett a vége

A nyári kikapcsolódás pillanatok alatt tragédiába fordulhat - ezt bizonyítja az a dunaharaszti jetskibaleset is, amelyben egy ötéves kisfiú súlyos koponyasérülést szenvedett, miután összeütközött tízéves testvérével. Az ügyben a rendőrség is vizsgálódik, mert a két gyerek önállóan vezette a vízi járműveket, ami a hatályos szabályok szerint nem megengedett.

Elhunyt a 18 éves Kiss Csanád Noel - gyászol a magyar vízilabda

Mély megrendülést váltott ki a magyar sportéletben a hír, hogy mindössze 18 éves korában elhunyt Kiss Csanád Noel, a KSI SE tehetséges vízilabdázója. A fiatal sportoló a korosztályos válogatott tagja volt, az elmúlt szezonban pedig már az OB I-ben is bemutatkozhatott. A család arra kér mindenkit, hogy tartsák tiszteletben gyászukat, és mellőzzék a találgatásokat a tragédia okával kapcsolatban.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja