SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Feng shuival Valentin-napra III.

Singola Edit [cikkei] - 2009-02-09
Miután sikerült rendbe szednünk önmagunkat, a lakásban is megfelelően elrendeztük a párkapcsolat területét, jöhet a Valentin-nap. Feng shui az erotikáért.



3. Feng shui az erotikáért


Miután sikerült rendbe szednünk önmagunkat, a lakásban is megfelelően elrendeztük a párkapcsolat területét, jöhet a Valentin-nap. Feng shui az erotikáért.

Nem akarok ünneprontó lenni, de valahol igaz az a mondás, hogy „a férfiakhoz a hasukon át vezet az út”. A feng shui is ezt a bevált módot használja ki. Tegyük mi is ugyanezt Valentin-napon!

Maga a főzés egyfajta szeretet-energiát hoz létre. Természetesen nem csak a nő főzhet, lehet az a férfi is, aki elkészíti a vacsorát. A főzés folyamata során olyan energia szabadul fel, ami megérinti a másik felet. Az ízek, a látvány, az illatok és a tálalás felszabadítják az ősi ösztönöket. De bevethetünk néhány csábítási praktikát, például afrodiziákumok használatát. De az étkezés látványa, ahogyan szánkba veszünk egy falatot, erotikus hatással lehet a párunkra. Főleg, ha ezt tudatosan, figyelemfelkeltően tesszük.

Mi kerüljön az asztalra Valentin-napkor?

Figyeljünk az étel hozzávalóira. A feng shui öt elem elvét kövessük.
Az öt alapelem: tűz, föld, fém, víz, fa

Az alapelemekhez színek, belső szervek, égtájak és alap ízek kapcsolhatók. Ezek harmóniája hozza létre az eltérő hatásokat. Az édes magában hordozza a tűz alapelemet, a piros színt, a déli égtájat és a szívet.

Az ételek alapanyagait osztályozhatjuk jin és jang jellegük alapján is. Ezek a női és férfi energiákat tartalmazzák. Amit elfogyasztunk, az kihat az egész szervezetünkre, befolyásolja szexualitásunkat is.

Stimuláló, jang élelmiszerek: füstölt húsok, sonka, tojás, sajt, csípős paprika, bors, vöröshagyma, fokhagyma, fahéj, gesztenye, kávé, kakaó, csokoládé, vörösbor

Nyugtató, jin élelmiszerek:
Halak, kacsa, paradicsom, káposzta, alma, uborka, ananász, gomba, banán, narancs, eper, kivi, dió, mandula, méz, só, sör

A jin és a jang ételek kombinációjával létrehozhatunk egy ellentétes energiákat tartalmazó, mégis harmóniára törekvő hatást. Így fonódik össze az étkezés és az erotika.
A menü összeállításánál törekedjünk arra, hogy a jin-jang egyensúlyt és a az öt elem egységét megteremtsük, mert a szervezet egyensúlya kihat a szexualitásra, azzal együtt pedig a párkapcsolatra. 

 

LEGOLVASOTTABB

Még ma vidd orvoshoz, ha ilyen tünetei vannak - egyre gyakoribb a betegség Magyarországon

A gyerekkori cukorbetegség nem játék, és sajnos egyre több gyermeket érint Magyarországon is. Milyen élete lesz a gyereknek? Hogyan lehet jól kezelni? Elfogadják majd a társai? Ezek a kérdések ijesztőnek tűnhetnek, de vannak gyakorlati, megnyugtató megoldások, amelyek segítenek a családnak és a gyermeknek eligazodni a diabétesz útvesztőjében.

Egyre több gyereket érint a magas vérnyomás - ez áll a háttérben

Az elmúlt húsz évben a magas vérnyomás előfordulása a fiatalok körében szinte megduplázódott. Ez már nem csupán statisztika, hanem figyelmeztetés, hiszen a korán jelentkező vérnyomásproblémák hosszú távon szív- és érrendszeri betegségekhez vezethetnek.

Rejtett válság: ezért kerülnek padlóra a kisgyermekes anyák Magyarországon

Pénzügyi hullámvasúton utaznak a magyar édesanyák: a CSED alatt még úgy tűnik, minden rendben, ám a GYES-korszakba lépve szembesülnek rendszer hiányosságaival. Rugalmas munkahelyek alig vannak, a fizetések bezuhannak, és a legtöbb anya magára marad a túlélési zsonglőrködéssel.

Anyai és apai nagyszülők: Miért más a gyerekek kapcsolata velük?

Aki figyelmesen nézi a családi összejöveteleket, az hamar észreveheti: a gyerekek valahogy mindig az anyai nagymamához húznak. Ott bújnak hozzá, nála akarnak ülni ebédnél, őt keresik, ha valami baj van. Az apai nagyszülők persze ugyanúgy szeretik az unokákat, mégis gyakran más a dinamika. De miért van ez így?

Egyszerű hátfájásnak gondolta az anyuka, amíg rá nem jött: 3. stádiumú rák volt

Amikor Courtney Liniewski hátfájásra panaszkodott, azt hitte, túl sokat ül az íróasztalánál. 34 évesen, két kisgyerek anyukájaként, krízistanácsadóként dolgozott egy pszichiátriai kórházban Milwaukee mellett - észre sem vette, hogy valami sokkal komolyabb dolog zajlik a testében. És ami a legfélelmetesebb: a tünetek olyan hétköznapiak voltak, hogy bármelyikünk figyelmen kívül hagyhatja őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja