Húsvéti mézes tojás
- 2013-03-25
Háromgyerekes anyuka lévén több lépésben szoktam mézeskalács tojásokat készíteni, hogy ne fogyjon el a türelmem, és szép legyen az eredmény is.
Húsvéti mézes tojás
Először elkészítem a tésztáját: 50 dkg lisztet, 25 dkg mézet, 15 dkg porcukrot, 2 tojás sárgáját, 1 egész tojást, 2 dkg sütőport, 10 dkg lágy olvasztott margarint, néhány csepp citromlevet, ízlés szerint fahéjat és szegfűszeget egyszerre bármilyen sorrendben beleteszek egy tálba és készre gyúrom. Nekem ez a recept kellemesen könnyedén összeáll, ha túl lágy pici lisztet, ha túl kemény pici olvasztott margarint adok még hozzá.
Ezt a lépést általában este teszem meg és már nem vacakolok tovább, hanem folpackba tekerem, hűtőbe teszem és amikor újra "van időm" folytatom. Kitartóak folytathatják azonnal.
Következő lépésként kinyújtom kb. 2-3mm vastagra a tésztáját, és tojásokat szaggatok
belőle. Ehhez egy teljesen egyszerű alumínium kerek pogácsaszaggatót használok, csak előtte megrongálom kicsit, hogy oválisabb legyen. 180 fokos sütőben 3-5 perc alatt szép világosbarnára sülnek. Ilyenkor melegen puhák, azonban ahogy kihűlnek megkeményednek. Pánikra nincs ok, 2-3 nap alatt kamrában lefedés nélkül közepesen "lágyra" finom mézeskalács állagra puhulnak. Nálunk ezt az állagot szegénykék csak akkor érik el ha dupla vagy tripla adagot sütök, akkor talán még marad addigra is.Harmadik lépésben bármikor nekiláthatsz a díszítésnek.
Egy tojásfehérjének kb. csak a felét szoktam habbá verni, közben adagolom hozzá a porcukrot amíg kenhetően kemény nem lesz. Sima nylon zacskóba teszem, az egyik sarkát levágom,így díszítek. Igyekszem minden évben új mintákat kitalálni... hát mikor, hogy sikerül
Előző hír
Húsvéti kalács
Következő hír
Mustáros nyúlcomb vele sült újburgonyával
LEGOLVASOTTABB
A petesejt titkos választása: nem a leggyorsabb spermium nyer
A fogantatásról él az a kép a köztudatban, hogy olyan, mint egy verseny, ahol a leggyorsabb spermium ér célba, miközben a petesejt passzívan várja a győztest. A Stockholmi Egyetem kutatásai azonban azt mutatják, hogy a valóság ennél jóval összetettebb és érdekesebb. Lehet, hogy mindig a nő dönt?
Ezt mondta a rendőrség Egressy Mátyás eltűnésével kapcsolatban
Még most is nagy erőkkel keresik Egressy Mátyást, azt a 18 éves fiút, aki január 17-én éjjel egy 5. kerületi szórakozóhelyről indult el, de nem érkezett haza a 11. kerületi otthonába.
Jó hír jött a tavaszi szünetről: hosszabb pihenő vár a diákokra a 2025/2026-os tanévben
Hivatalossá vált a 2025/2026-os tanév rendje, és a naptár több ponton is kedvező meglepetést tartogat. A tavaszi szünet a megszokottnál hosszabb lesz, az érettségi időpontjai is ismertté váltak, így diákok, szülők és pedagógusok egyaránt előre tervezhetnek a sűrűbb hónapok előtt.
Ez az ásványi anyag lassíthatja az agy öregedését
Van egy hétköznapi ásványi anyag, amely nemcsak az izmoknak és az idegeknek tesz jót, hanem az agy öregedését is lassíthatja. Egy nagyszabású kutatás szerint a magasabb magnéziumbevitel összefüggésbe hozható a jobb agyi egészséggel és az életkorral járó agyi zsugorodás lassabb jeleivel. A vizsgálat eredményei azért különösen figyelemre méltóak, mert MRI-felvételek alapján az érintettek agya "fiatalabbnak" tűnt.
Sok édesanyát jobban stresszel a férje, mint a gyerekeik
Elsőre viccnek hangzik, mégis rengetegen magukra ismernek benne: egy amerikai felmérés szerint sok anya nagyobb stresszt él meg a párkapcsolatában, mint a gyereknevelés során. A téma újra felkapott lett a közösségi médiában, miután az Amazing Science Facts Facebook-oldalán előkerült a kérdés, és a kommentelők pillanatok alatt ráéreztek arra, miről is van szó valójában.













Családinet hozzászólások: