SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan hatnak ránk az érzelmek?

Horváthné Iványi Erika [cikkei] - 2015-03-02
Hogyan döntesz éles helyzetben? Mindig ugyanúgy viselkedsz hasonló szituációkban? Megkerested már az okát?

Életünk minden döntését érzelmek befolyásolják. Azok az érzések, amelyeket már megtanultunk érezni bizonyos helyzetekben. Innentől kezdve minden új, de hasonló helyzetben ezt használjuk.

Nézzük csak meg a HARAGOT. Ezt az érzést sokan ismeritek, mert elég gyakran, akár napi szinten előfordul. Vegyünk egy olyan helyzetet, amikor szeretnéd, ha a másik rád figyelne, meghallgatna, vagyis hajlandó lenne teljes figyelmét neked szentelni néhány percig. Ha ezt nem kapod meg, akkor természetes, hogy rosszul érzed magad. Először csalódottnak, felháborodottnak, majd dühösnek érezheted magad. Kiváltképp ha ez többször megtörténik. Elmehetsz egészen a fortyogó és hisztérikus haragig.

Aztán, ha már megszoktad  és megtanultad ezt az érzést, akkor a legközelebbi ilyen helyzetben már úgy indulsz neki. Már eleve félhetsz attól, hogy nem fognak meghallgatni, vagyis nem érzed magad szívesen látottnak. Ez pedig azt raktározza el benned, hogy ilyen helyzetekben nincs választásod, hiszen úgysem kapod meg a figyelmet, bármit is teszel érte.

Hogyan is érezhetnéd magad egyenrangúnak, igaz?  Ilyenkor jól jöhet a segítség, hiszen a beragadt  érzelmek hosszú távon fizikai betegségek forrásai is lehetnek.

Azonban, ha felismered, hogy ez már többször előfordult és szeretnéd megváltoztatni, hogy a jövőben ne ugyanígy érzed magad hasonló helyzetben, akkor jó úton jársz. Egy lépést megtettél a tudatosítás felé!

Fotó: David Castillo Dominici/FreeDifitalPhotos.net

Horváthné Iványi Erika

Horváthné Iványi Erika
Gyermek, junior és felnőtt stresszoldás

Elérhetőségeim:
Cím: 2112 Veresegyház, Budapesti út 1/b.
Telefon: 06-30/631-94-32
E-mail: kinezerika@gmail.com
Honlap: http://www.lelekfeny.hu

LEGOLVASOTTABB

A petesejt titkos választása: nem a leggyorsabb spermium nyer

A fogantatásról él az a kép a köztudatban, hogy olyan, mint egy verseny, ahol a leggyorsabb spermium ér célba, miközben a petesejt passzívan várja a győztest. A Stockholmi Egyetem kutatásai azonban azt mutatják, hogy a valóság ennél jóval összetettebb és érdekesebb. Lehet, hogy mindig a nő dönt?

Ezt mondta a rendőrség Egressy Mátyás eltűnésével kapcsolatban

Még most is nagy erőkkel keresik Egressy Mátyást, azt a 18 éves fiút, aki január 17-én éjjel egy 5. kerületi szórakozóhelyről indult el, de nem érkezett haza a 11. kerületi otthonába.

Jó hír jött a tavaszi szünetről: hosszabb pihenő vár a diákokra a 2025/2026-os tanévben

Hivatalossá vált a 2025/2026-os tanév rendje, és a naptár több ponton is kedvező meglepetést tartogat. A tavaszi szünet a megszokottnál hosszabb lesz, az érettségi időpontjai is ismertté váltak, így diákok, szülők és pedagógusok egyaránt előre tervezhetnek a sűrűbb hónapok előtt.

Ez az ásványi anyag lassíthatja az agy öregedését

Van egy hétköznapi ásványi anyag, amely nemcsak az izmoknak és az idegeknek tesz jót, hanem az agy öregedését is lassíthatja. Egy nagyszabású kutatás szerint a magasabb magnéziumbevitel összefüggésbe hozható a jobb agyi egészséggel és az életkorral járó agyi zsugorodás lassabb jeleivel. A vizsgálat eredményei azért különösen figyelemre méltóak, mert MRI-felvételek alapján az érintettek agya "fiatalabbnak" tűnt.

Sok édesanyát jobban stresszel a férje, mint a gyerekeik

Elsőre viccnek hangzik, mégis rengetegen magukra ismernek benne: egy amerikai felmérés szerint sok anya nagyobb stresszt él meg a párkapcsolatában, mint a gyereknevelés során. A téma újra felkapott lett a közösségi médiában, miután az Amazing Science Facts Facebook-oldalán előkerült a kérdés, és a kommentelők pillanatok alatt ráéreztek arra, miről is van szó valójában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja