SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Dupla méh-az első reakciók

Laky Szintia [cikkei] - 2020-12-02
 “Magának dupla méhe van!" Leheli ki száján, leginkább félve, szinte suttogva az orvos a mondatot.
De mit jelent ez a jövőmre és önmagamra nézve?

“Magának dupla méhe van!” Leheli ki száján, leginkább félve, szinte suttogva az orvos a mondatot. Meghallgatjuk, okosan bólogatunk, mintha tudnánk ez mit jelent. Magyarázza a Müller-csöveket, meg hogy a méhet fel kell tölteni, hogy meglássuk pontosan miről is van szó. “Uterus duplex? Uterus bicornis? Nem mindegy. Tudni kell!” Tudni kell neki, hogy mi a pontos diagnózis és tudni kell nekem, hogy ez most mit is jelent önmagamra nézve.

Ha valakinél diagnosztizálnak egy megváltoztathatatlan állapotot, - mindig kisebb marad az egyik lába, kéz nélkül fog tovább élni, heterokrómiás, vagy a belső szervei anatómiailag eltérnek a normálistól - azzal meg kell tanulnia együtt élni. Együtt élni pedig csak úgy lehet vele, hogy önmagunk részévé, a személyiségünk egy darabkájává tesszük.

Ezen a ponton három úton indulhatunk tovább.
1. Nem foglalkozunk vele, mert nem érinti a mindennapjainkat, nagyobb eseményt az életünkben. Nem mozdít előre, de nem is hátráltat. Nincs szükségünk rá, hogy egyesüljünk vele, önmagunk részévé tegyük. 
2. Defektesnek érezzük magunkat. Szorongunk tőle, szégyenérzetet kelt bennünk, ami akár kihathat a társas kapcsolatainkra is. Sajnáljuk, hogy nem simulunk bele a többségbe.
3. Különlegesnek tartjuk magunkat, mert ilyen adottsága csak kevés embernek van. Örülünk, hogy nem tartozunk bele az átlagba.

Hogy ki hogyan reagál, és melyik úton indul tovább, nagyon sok tényezőtől függ. Függ az individum érzésének erősségétől, a csoporthoz tartozás vágyától, és a meglévő szorongó, depresszív hajlamtól egyaránt. Tapasztalatom szerint mégis, a mások által kiváltott reakciónak van a legnagyobb hatása ebben a kérdésben. Jelen esetünkben, az, hogy mit kommunikál az orvos a diagnózis felállítása közben, pont annyira fontos, mint az, hogy mi mennyire vagyunk érzékenyek.

Facebookon van egy csoport, aminek az a neve, hogy Nőgyógyászati Duplexesek Közössége.  Ha közénk tartozol, csatlakozz te is! Sok szeretettel várunk! A csoport borító képén az a szöveg szerepel, hogy “Eredetinek születtél, nem tökéletesnek!”. Ez a mondat tökéletesen tükrözi, hogy hogyan kellene érezzünk, mégis sokunk, csak sokára jutott el erre a pontra. Vagy talán még el sem jutott.

És hogy miért fontos, hogy hogyan reagál egy orvos, és milyen szerepet tölt be az orvos reakciója az önmagunkról alkotott képünkben, arra hadd legyen példa néhány idézet, duplexes nők beszámolóiból.

„A következő hangzott el a szájából: ha gyereke lesz 6 hónapnál tovább úgysem tudja kihordani. Amikor kijöttem a rendelőből sírásban törtem ki.”

„Aztán ahogy teltek az évek és egyre több nőgyógyászhoz kerültem, többen is voltak, akik vizsgálat közben tárgyilagosan közölték, hogy meddő vagyok emiatt. Nem kell sírni, ez van.”

„Ugye tudja, hogy nem lehet gyereke?”

„Kezdve ott, amikor egy Főorvos kinevetett hogy gyereket szeretnénk a férjemmel, és elküldött örökbefogadásra.”

„Sokan szülnek így.”

„Megnyugtatott, hogy nem kell félnem a teherbeeséstől és a terhességtől, több kismamája is volt.”

„Van ultrahangképe? Megnézhetem? 20 év alatt nem láttam ilyet.”

„Dupla méh? Mehet a két baba egyszerre!”

„Betegfelvételen rácsodálkoztak a rendellenességemre és mondták, hogy ne aggódjak, királyi vér folyik bennem, hiszen Erzsébet királynőnek is ilyen rendellenessége van.”

Azt gondolom, van miből szemezgetni.  A dupla méh egy adottság.  Nincs kőbe vésve semmi.  Még ha az első reakciónk meghökkenés vagy akár félelem, ahogy az előző cikkben is írtam, egy diagnózis nem minden. Az Élet a minden. Ami, ha akar jön.  Még ha mást is állít az orvostudomány.

 

Indexfotó: Pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja