SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Magyarországon is megszületett az első PGD micro-array CGH módszerrel vizsgált lombikbébi!

Dr. Vereczkey Attila [cikkei] - 2012-08-17
"Teljesen biztonságos a lombikbébi eljárások (IVF) egy részénél alkalmazott embrionális genetikai szűrés, amikor a nyolc sejtből álló embrióból egy sejtet eltávolítanak genetikai teszt céljából, majd megfelelő eredmény esetén a visszamaradt sejtcsomót beültetik az anya méhébe - közölték kutatók az Európai Humán Reprodukciós és Embriológiai Társaság (ESHRE) Isztambulban megrendezett konferenciáján" - írta legfrissebb cikkében az MTI.

Versys Clinic Az első PGD micro-array CGH módszerrel vizsgált lombikbébi
Dr. Vereczkey Attila, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet orvosigazgatója
és a kis Zoé

A Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet és a Reprogenex Géndiagnosztikai Laboratórium együttműködésével 2012 elején már Magyarországon is világra jött az első, PGD micro-array CGH (24 sure BlueGnome) módszerrel vizsgált embrióból született kislány. A Dr. Vereczkey Attila által vezetett munkacsoport 2011 tavaszától alkalmazza ezt a világszínvonalú technológiát, melynek előnye, hogy az IVF kezelések során még a méhbe történő beültetés előtt megvizsgálják az embriók kromoszóma számbeli rendellenességeit, eltéréseit. Ezáltal tudományosan is igazoltan nő az esély a sikeres terhességre, emellett jelentősen csökken a vetélések aránya. Az eljárást az ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology) is támogatja és ajánlja (Harton et al. 2011) a következő páciens csoportok esetében: előrehaladott anyai életkor (betöltött 36. év), ismétlődő vetélés, többszöri sikertelen IVF kezelés, súlyos férfi infertilitás, öröklődő genetikai betegségek a családban.

Dr. Vereczkey Attila, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet orvosigazgatója szerint a technológia új korszakot jelenthet a meddőség hatékony kezelésében.

„Büszkék vagyunk arra, hogy Magyarországon mi vagyunk az első meddőségi klinika, ahol elérhető ez a korszakalkotó technológia a gyermekre vágyó párok számára, az első kisbaba megszületése pedig új fejezetet nyitott a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet történetében, és a meddőség hazai kezelésében is.



Azért is fontos a micro-array CGH technológia bevezetése a meddőség kezelésében, mert a gyermekvállalás egyre későbbre tolódik, és ma már tudjuk, hogy a petesejtek az anyai életkor előrehaladtával egyre nagyobb százalékban károsodnak. Egy gyermekre vágyó 35 éves nő petesejtjeinek a fele is genetikai károsodást mutathat, ez az arány 40 éves korra pedig elérheti a 70-80%-ot is. Ez az új módszer képes arra, hogy egy IVF ciklus során, még az embrió-beültetést megelőzően megvizsgálja, hogy az embriók kromoszómaállománya tartalmaz-e számbeli, illetve durva szerkezetbeli eltéréseket, így csak az ebből a szempontból egészséges embriók kerülnek beültetésre.  Ezzel a módszerrel testileg és lelkileg is sok nehézségtől kímélhetjük a jövendőbeli szülőket, hiszen a külföldi kutatások már egyértelműen bebizonyították, hogy a vizsgálat segítségével jelentősen növelhető a lombikbébi módszer eredményessége.”


„Két fő érv szólt számunkra az új technológia mellett. Az első, hogy az előrehaladott életkorom miatt magas genetikai kockázatú csoportba tartoztunk, a második pedig, hogy kisebb esélyem volt a terhességem elvesztésére. Mindkettő rendkívül fontos volt számunkra, ezért is döntöttünk a beültetés előtti genetikai vizsgálat mellett. Zoé gyönyörű baba volt az első perctől kezdve. Soha, semmihez sem fogható érzés volt a először a kezünkbe tartani a kislányunkat, ezt az érzést nehéz, sőt lehetetlen szavakba önteni” – nyilatkoztak a kis Zoé szülei.

Forrás: Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet, www.versysclinics.com
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

Éjszakai kéz- és lábzsibbadás? Ilyen okai lehetnek

Az éjszaka jelentkező végtagzsibbadás nagyon kellemetlen lehet, bár a legtöbb esetben egyszerű oka van, nevezetesen, hogy olyan pozícióban alszunk, ami elnyomja a kezünk vagy a lábunk vérkeringését. Ha azonban ez nem csak egyszer-egyszer fordul elő, és gyakran ébredünk zsibbadásra, érzéskiesésre, bizsergésre, fontos utánajárni a kiváltó oknak. Ebben a témában segített eligazodni dr. Para Szabolcs, a Fájdalomközpont - Prima Medica neurológusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja